Nemám nejlepší přítelkyni

Anonymní
15.8.21 18:14

Nemám nejlepší přítelkyni

Předem přiznávám, že je to malichernost. Vím, že lidé mají horší problémy, že mám být ráda, že jsem ráda. V životě jsem spokojená, máme dobré vztahy v rodině, dvě krásné zdravé děti, fajn manželství. Ale tak nějak mi prostě chybí velká kamarádka.

Mám spoustu známých i kamarádek. I s bližšími kolegyněmi z minulosti jsem v kontaktu (myšleno, že jednou za dva roky zajdeme na kafe, napíšeme si, co a jak). Ale taková ta kamarádka na život a na smrt, to prostě žádná. Kdysi na střední mojí velké kamarádce umřel táta, už nepřišla do školy a od té doby se neozvala. Odjeli do zahraničí a spálili všechny mosty.

Na VŠ moje dobrá kamarádka nemohla najít chlapa, moji svatbu probrečela (šla mi za svědka) a přerušila se mnou kontakty. Na konci VŠ jsem si našla kamarádku, se kterou se pořád kamarádíme. Ale ona má svoji nejlepší kamarádku, já jsem pro ni taková vedlejší. A navíc jsme bohužel už jinde. Ona žije takový ten single život, já mám děti, chlapa. Po rozvodu jí trochu švihlo a hodně se změnila.

Jedna moje skvělá kamarádka má opět jinou nejlepší kamarádku, a navíc je ze zahraničí a netají se tím, že se tam brzy odstěhuje. Je mi nějak smutno :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72
15.8.21 18:35

A odkud jsi? Já klidně na kafe zajdu, pokud jsi z Prahy. Kamarádky mám, ale podobně, vidíme se jednou za uherák. Ono taky v běžném provozu není tolik času, ale kdyby bylo na mě, je pravda, že popovídání bych uvítala častěji, třeba dvakrát do měsíce určitě. Nevím co je to kamarádství na život a na smrt, ale rozhodně ode mě nikdo nemusí čekat žádný podraz, přetvářku, ale upřímnost, ochotu naslouchat, otevřenost, snahu pomoci. O tom myslím tak nějak kamarádství je. Vědět, že je někde někdo, kdo se se mnou v dobrých časech bude radovat a v horších časech mi nabídne pomocnou ruku, nastaví ucho a může si být jist/á, že já to budu mít vůči němu/ní stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
15.8.21 18:36

Já si tedy poradnik nikdy nedělala, která kamarádka je jednička.. Mám pár dobrých kamarádek a když se mi něco děje, vždycky mám komu zavolat.. Hlavní je ta úroveň duvernosti, bych řekla..
Más někoho takového? Komu se svěřit? Komu se zvládneš svěřit? Kdo tě podrží, když je zle? To je podle mě hlavní, ne oficiální označení nejka.. Nebo jsem možná divná já a měla bych mít nejku:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 18:38

Mám to stejně, taky mi vždy přátelství buďto vyšumělo anebo byl důvod pro jeho ukončení :nevim: docela často mi to chybí, kór teď když jsem s dětma už dlouho doma…na druhou stranu jsem se pár let sama zařekla, že si ženskou už nikdy nepřipustím blízko k tělu (svěřovačky, tahání do rodiny a pod) :D takže trošku „schýza“ :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
110
15.8.21 18:44

Aspoň mas kamarádky, važ si jich, podnikejte společně akce a třeba se kamarádství posune na vyšší úroveň. Mě teď přes covid ( možná i vzhledem k mému těžkému těhotenství a rozjizdejicimu podnikání ) většina kamarádek přestala skoro odpovídat, nebo nestojí nijak extra o setkání. Nějak jsme se proste vzdálily - já řeším mimino, praci, těžce nemocnou mámu. Oni si dost užívají odrostle děti, jsou stabilizovaní v praci a o rodiče se starat nemusí.
Nejku jsem ale nikdy také neměla. Nechyběla mi, ale teď se cítím dost sama.

Příspěvek upraven 15.08.21 v 19:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 19:09

Buď ráda, že máš aspoň nějaké kamarádky, jinak máš rodinu. Já taky nemám žádnou nej, ani jsem možná nikdy neměla. A teď přes Covid jsem se nějak odcizila i s těmi zbývajícími dvěma, co jsem měla. Nebyla žádná kultura, tak se skoro neozývaly, když jsem se ozývala já, tak sotva odepsaly, už ani nemám chuť se s nimi stýkat, co mi to přinese? Když se nezajímají, nejsou mi žádnou oporou, nemůžu se vypovídat… Já sama jsem byla pořád k dispozici, když potřebovaly a nijak to nevrací, když potřebuju já. Asi mám jiné představy o kamarádství. Na přání k Vánocům a kafe jednou za rok kašlu. Máme s manželem společné známé, občas s nimi vyjedeme na víkend, jednou za čas se navštívíme. Jsem ráda, že mám rodinu.

• Citovat
  • Nahlásit
140
15.8.21 19:37

Zakladatelko, aspoň máš nějaké kamarádky - a docela dost, podle mĕ.
Já mám zase problém, že sice mám skvělé kamarádky - hlavně jednu 😊 a kamaráda, znám je léta od dětství a dala bych za nĕ ruku do ohně. Jenže zůstali tam, kde jsem vyrůstala, a přestěhovala jsem se za přítelem jinam. Teď mam malé mimčo a myslela jsem si, jak si najdu na mateřské kamarádky maminky, času fůra…
Hmmmm no není to úplnĕ tak. Přijde mi, že dnes už je málokdo spolehlivý. Naslibují hory doly a pak výmluvy, že dětem rostou zuby, že musejí doma kojit, že nemůže jít ven protože dítĕ spí (pak z ní vypadne, že jela jinam/dĕlat něco jiného)…prostĕ hrůza dĕs :( Nevím, co to dnes s lidmi je :(
Kdyby tady byla nějaká maminka 30+ z Českého ráje (Semily, Turnov, Žel. Brod atd.), budu ráda :) (ale už tomu moc nevĕřím :zed: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
15.8.21 20:02

Jsem na tom úplně stejně, nedávno jsem i zakládala obdobnou diskuzi. Samotnou by mě zajímalo, co dělám špatně, že prostě nemám tu svoji nejku. A aktuálně diky covidu ani pomalu žádnou jinou kamarádku. Odkud jste holky, které jste na tom podobně? Já Liberecký kraj. :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
15.8.21 20:06
99
@taralevoe píše:
Zakladatelko, aspoň máš nějaké kamarádky - a docela dost, podle mĕ.
Já mám zase problém, že sice mám skvělé kamarádky - hlavně jednu 😊 a kamaráda, znám je léta od dětství a dala bych za nĕ ruku do ohně. Jenže zůstali tam, kde jsem vyrůstala, a přestěhovala jsem se za přítelem jinam. Teď mam malé mimčo a myslela jsem si, jak si najdu na mateřské kamarádky maminky, času fůra…
Hmmmm no není to úplnĕ tak. Přijde mi, že dnes už je málokdo spolehlivý. Naslibují hory doly a pak výmluvy, že dětem rostou zuby, že musejí doma kojit, že nemůže jít ven protože dítĕ spí (pak z ní vypadne, že jela jinam/dĕlat něco jiného)…prostĕ hrůza dĕs :( Nevím, co to dnes s lidmi je :(
Kdyby tady byla nějaká maminka 30+ z Českého ráje (Semily, Turnov, Žel. Brod atd.), budu ráda :) (ale už tomu moc nevĕřím :zed: )
Český ráj je moje srdcovka. Kdykoli to jde, tak do něj prcham. 8) Jsem od Jablonce, směrem k Turnovu, Malou Skalu mám přes kopec. 30+ mi už cca 4 roky je. Mám dceru, 12 let, už je velká, na výlety do Českého ráje se mnou ještě pořád chodí. :) Takže se klidně hlásím :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
15.8.21 20:19

Chapu :kytka: mam to tak nejak podobne a taky nad tim posledni dobou premyslim, zejmena ve dvou situacich - kdyz mam nejakej trabl nebo kdyz jsem od pondeli do soboty prakticky posledni 3mesice sama…

Asi jsem vzdy mela v urcitem obdobi nejku, nebo vic nejek (na gymplu, na vs), ale vzdy to bylo spjate s tou dobou. Jasne jednou za uherak se s nekym z minulosti potkam/napiseme si, ale ta blizkost uz tam tolik neni. Poslednich 5let byl nejka muj muz vlastne, plus tedy muz ma partu kamaradu, kde jsou vetsinou pary, ale zase, sranda, sem tam nejaka akce, ale nikdo z tech holek neni nejka a pak mame kamose, par. Nekdy me to mrzi, nejradsi bych asi mela partu treba 3-4 opravdu blizkych kamaradek, ani nepotrebuji resit dokola jen pliny a byla bych rada i za temata nematek nebo single holek, ale to je asi skoro iracionalni predstava uz…

No co, clovek nemuze mit vse 8)

A vlastne vubec ani nevim, kde bych takhle v dospelosti tu nejku hledala…v praci tezko, podnikame, takze tam jsou vse vztahy zamestnanecke, obchodni, nic co by bylo vhodny michat se soukromim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 20:50

@Hamamča Já taky z Prahy, tak to ti hned zitra napíšu SZ :)

Moc všem děkuju za reakce. Koukám, kolik lidí má podobný problém. Měla by existovat seznamka pro kamarádky, nejen pro partnery :)

@JednaPrazacka Taky nevím, kde. Já zas dělám samostatně. Když už se v praci seznámím, dotyčná odejde nebo jsou ze zahraničí a v mém věku už je táhnou kořeny zpátky.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 20:55

@taralevoe Taky jsem měla takovou kamarádku a už se nevnucuju. Kdo chce, ten si čas udělá. Já s dětma to mám složité a čas si udělám vždy. Ona je bez dětí a tuhle mi vypočítala, s kým vším je a tak nemá čas. Tak už to nechávám být. Jsme v úplně jiné fázi života :nevim: Ale mrzí mě přicházet o ty vztahy. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
462
15.8.21 21:03
@Anonymní píše:
@Hamamča Já taky z Prahy, tak to ti hned zitra napíšu SZ :)

Moc všem děkuju za reakce. Koukám, kolik lidí má podobný problém.Měla by existovat seznamka pro kamarádky, nejen pro partnery :)

@JednaPrazacka Taky nevím, kde. Já zas dělám samostatně. Když už se v praci seznámím, dotyčná odejde nebo jsou ze zahraničí a v mém věku už je táhnou kořeny zpátky.

A to je dobrej podnikatelskej zamer!!! :srdce:

Ja jsem tuhle jako oddechovku ke kojeni koukala na sex ve meste na vsechny serie ( :oops: ) a docela jsem jim zavidela.
Tak treba v pristim zivote ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
15.8.21 21:22
@JednaPrazacka píše:
A to je dobrej podnikatelskej zamer!!! :srdce:Ja jsem tuhle jako oddechovku ke kojeni koukala na sex ve meste na vsechny serie ( :oops: ) a docela jsem jim zavidela.
Tak treba v pristim zivote ;)

No a nebo, když jsi taky z Prahy, napiš taky SZ a dám nějak dohromady setkání nás tří :-), resp. možná čtyř, nedávno jsem potkala v parku maminku, se kterou jsme si tak sedly, že jsme si povídaly tři hodiny, děti se zatím málem na sluníčku upekly :oops:, potykaly si a slíbily si, že se zase sejdeme.
No a kolik že jich bylo v sexu ve městě? Čtyři? :-). No a uvidíme. Jedno setkání nás nezabije, ale možná posílí a kdoví, třeba si padneme do oka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 08:03

@Hamamča Dobrý nápad. A ony byly taky každá jiná, ne? :) A šlo to.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat