Nemůžeme se od sebe odloučit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

Anonymní  07.03.15 20:03

No nad tim oba porad premyslime. Ja se stale vidam s jeho rodinou. Mame krasny vztah. Prijde mi jako by jsme od seb nikdy neodesli. Jen synovi je 5let a nevim jak by to zvladl. Tatinka silene miluje. Myslim ze v manzelstvi jsem vicemene kvuli nemu a za co se stydim ze zabezpeceni nas dvou. Vim ale ze ex by mu byl dobrym stryckem a urcite by ho miloval. Ma dceru kterou moc nevida. bydli jinde nez on ale stra se luxusne o dceru sve partnerky. Je to sportovkyne a jezdi s ni vsude a trenuje s ni

Anonymní  07.03.15 20:18

No jeden z vás to nemá dořešený…a jeden ano…

Janička10
Kecalka 307 příspěvků 08.03.15 22:55

Jen jestli neni problem v tom, ze chce udelat caru nad vsim a ne za vsim… :think:
Nee, promin, to bylo jen na odlehceni… Jinak moje rada zni (cetla jsem jen uvod), aby ses vyprdla na oba, pokudtoho noveho nemilujes, tak mu neublizuj a tenex za to nestoji…

Anonymní  13.10.17 10:12
Jsem divná ?

Ahoj, nemohla jsem najít správné téma tak snad to nevadí…
Mám rodiče a 4 sourozence.. již mám svou rodinu, dceru a manžela. Bydlíme od rodičů cca 3 minuty.. sourozenci bydlí pořád s rodiči. Mamka nás v dětství celkem řezala, samy křik, rány.. ale i tak jsme měli zbytek dětství celkem fajn. Máma mi furt mluví do výchovy.. ale už to není tak hrozné jako dříve. Dcerku nemlátím ale jelikož začala používat " obličejové vydírání".. to znamená že když jí něco řeknu tak se na mě podívá tak že ji prostě ustoupím.. tak jsem začala praktikovat že když něco udělá co fakt přežene.. tak ji řekni ať se stydí a jde někam pryč.. tím myslím ať se na mě nedívá.. máma už několikrát prohlásila že kdyby věděla jak budu na dceru zlá, tak že by mě řezala víc! Jako prosím? My jsme dostali výprask kolikrát jen za to že máma měla špatnou náladu, nebo jsme neuklidily boty a atd.. já si trauma z dětství pojedu celý život.. a proto své dítě nebiju.
Ale důvod proč jsem založila tuto diskuzi je ten že ač se tohle všechno stalo s kolikrát mě i štve jak se ona s tátou hádá nebo sourozenci mezi sebou se věčně pošťuchují.. tak i přes to nejsem schopná se od nich odloučit. Každý den tam chodím. Prostě mám strach jako by mi tam něco uteklo nebo tak.. ale když k nim přijdu a zase se hádají nebo něco takového tak si říkám proč radši nejsem doma kde mám klid. Dcera začala být hodně drzá protože když má 3 tety které jsou v pubertě tak to prostě okoukala..a já i přesto nejsem schopná se odloučit..nechodit tam. Manžel říkal že si třeba určíme den kdy tam budeme chodit.. ale třeba jen 1 x týdně a ja prostě to poruším. A to si ještě dcerku berou klidně každý den což mi nevadí ale sestra třeba zavolá mámě a řekne - mami, já si vezmu Lindu k nám a je hotovo. A mě se ani nezeptá, dceru si oblékne a jde s ní pryč. Nebo mi třeba zavolá a řekne že by jsme taky mohli někdy přijít.. a když ji řeknu že jsme tam byli včera tak řekne že nás dlouho neviděla.. :roll: nevím jak z toho ven.. chci s nimi být ale zároveň prostě ne.. jenže se neumím odloučit..máte to taky tak někdo?

Ou
Závislačka 3915 příspěvků 13.10.17 10:26

Vstupte do psychoterapie a pročištěte si vztah se svou matkou sama v sobě. Pokud to neuděláte, tak čím dál tím víc se jí budete podobat ve výchovných prostředcích.

Podle toho co píšete si potřebujete začít uvědomovat a posléze chránit hranice jak svoje, tak vlastní rodiny.

To že vás posílám do psychoterapie, tak tím nemyslím, že jste blázen, ale že zmatené, chaotické a emočně vydírající rodinné prostředí je ve vás příliš hluboko a ani založením vlastní rodiny jste se zatím ještě úplně neodstřihla. Ale bez toho odstřihnutí se moc nedá vracet jako dospělá, tedy ta, kdo určuje podmínky. Pořád jste tou holkou, kterou máma zničí tím, že ji vyčte že je moc zlá.

Moc nepíšete co na to říká váš muž, ale tipuju že to bude zdrojem konflitků u vás doma. Jednoznačně se potřebujete naučit dávat přednost svojí vlastní rodině. Stát za svým mužem, ne svými rodiči či sourozenci proti němu.

A na tohle je prostě nejjednodušší vzít si průvodce. Asi bych volila terpeuta-muže.

Anonymní  13.10.17 10:29
@Ou píše:
Vstupte do psychoterapie a pročištěte si vztah se svou matkou sama v sobě. Pokud to neuděláte, tak čím dál tím víc se jí budete podobat ve výchovných prostředcích.

Podle toho co píšete si potřebujete začít uvědomovat a posléze chránit hranice jak svoje, tak vlastní rodiny.

To že vás posílám do psychoterapie, tak tím nemyslím, že jste blázen, ale že zmatené, chaotické a emočně vydírající rodinné prostředí je ve vás příliš hluboko a ani založením vlastní rodiny jste se zatím ještě úplně neodstřihla. Ale bez toho odstřihnutí se moc nedá vracet jako dospělá, tedy ta, kdo určuje podmínky. Pořád jste tou holkou, kterou máma zničí tím, že ji vyčte že je moc zlá.

Moc nepíšete co na to říká váš muž, ale tipuju že to bude zdrojem konflitků u vás doma. Jednoznačně se potřebujete naučit dávat přednost svojí vlastní rodině. Stát za svým mužem, ne svými rodiči či sourozenci proti němu.

A na tohle je prostě nejjednodušší vzít si průvodce. Asi bych volila terpeuta-muže.

S manželem jsme několik let a vůbec se nehádame. A on je u našich rád ale jen říkal že dcera je otrslá hlavně kvůli tomu že je mezi puberťáky..

Ou
Závislačka 3915 příspěvků 13.10.17 10:55
@Anonymní píše:
S manželem jsme několik let a vůbec se nehádame. A on je u našich rád ale jen říkal že dcera je otrslá hlavně kvůli tomu že je mezi puberťáky..

tak tím líp, jestli váš partner má vaše rodiče rád. Pak je to opravdu jen o vašem dozrání a to je tím pádem docela „luxusní“ problém ;-)

hodilo by se udělat si v sobě důkladný pořádek a prozkoumat co skutečně chcete a pak se postupně naučit to sdělit světu tak, aby to slyšel a přistoupil na to bez toho aby se někdo urážel, vztekal, bránil a tak ;-)

Pomka
Kelišová 6884 příspěvků 13.10.17 11:01

A proč s dcerou nechodíš radši mezi malé děti než k pubertálním ségrám, když odkoukává jejich chování? :nevim: Nechodíš domů proto, že nemáte co dělat? Kdyby sis našla s dítětem jinou zábavu, kámošku, hernu, mateřský centrum, nějakou akci…, nechodila bys tam méně? A kdyby si někdo bral někam moje dítě bez mého vědomí, tak by mi to vadilo. Žijete jako jedna velká rodina - rodiče, sourozenci, ty a tvoje dítě. Trošku mi tam vypadl tvůj manžel. To vy dva s malou jste rodina.

Anonymní  13.10.17 11:07

Taky bych nacetla neco o nedokoncene separaci mezi matkou a dcerou. Pricin to muze mit hodne a vetsinou se to pak tahne do dospelosti a ma tendenci se opakovat i v dalsich generacich. Nevim, jak vselijak se to muze projevovat, nejspis opravdu vselijak, ale jeden zpusob je prave ten, ze ac dospela, chodite stale k rodicum v roli jakehosi dospeleho ditete. S jakymsi vice ci mene nevedomim nutkanim tam vzdycky dojit a odehrat si stejne drama: neuznani, nepochopeni, neschopnost prosadit si svou, ac touzite presne po opaku. Jde to citit jako neco, ceho proste z nejakeho nepochopitelneho duvodu musite dosahnout, ale vubec tomu nerozumite. Chce to asi hodne vnimat sve vlastni pocity, ktere se ve vas behem navstevy rodiny odehravaji. Neracionalizovat je, nepotlacovat, neusmernovat - prozit a pak teprve se jim snazim porozumet. Urcite bych navstivila psychologa.

A taky bych nerikala vlatni dceri (ac nevim, kolik ji je), jak se ma citit a neodhanela bych jji pryc. Spis bych volila popis svych vlastnich emoci, ze na vas zadne psi oci neplati, nejsou vam jako zpusob smlouvani prijemne a na svem rozhodnuti nic menit nebudete.

No, hotovy psycholog ja jsem, doufam, ze by mi ten skutecny nenatrhl zadek za to, ze tu povidam hlouposti :o)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Padající stromeček a nekončící úklid. Skoncujte s iluzí dokonalých Vánoc

Jako děti jsme si neuměly nepředstavit, co všechno stojí za vytvořením pravé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nejlepších rodinných receptů na vánoční cukroví podle redakce

Každý z nás má Vánoce spojené s chutí toho pravého domácího cukroví, které s... číst dále >

Tři děti má v naší branži málokdo, říká Magdalena Kožená

Na podzim vystoupila v Rudolfinu s tanečníkem flamenka, čeká ji série... číst dále >

Reklama