Nemůžu najít kamarády

Anonymní
8.12.19 22:00

Nemůžu najít kamarády

Nevím co dělám špatně, už roky nemůžu narazit na nějaké pořádné kamarády. :nevim: Jsem normální, ani žádná tichá v koutě, ani nějaká extrémní nevím co. Staří přátelé tak nějak odešli s koncem školy a nyní jsem už nekolik let na mateřské, i když s dětmi chodím do heren a všude možně, občas se s někým dáme do řeči a je to takové nijaké. :kytka: Respektive by i bylo pár lidí, třeba je pozvu k nám, to rádi přijdou, ale pak nic, jakoby je snaha jen z mé strany, tak to se nebudu vnucovat. :nevim: Přes internet jsem se zkoušela domlouvat s jednou maminkou a taky jsem navrhla několik termínů a míst a nic se jí nezdálo, pak už jsme se nedomluvily. Nevím jestli je na mě něco, proč se se mnou lidi nebaví. :nevim: I manžel se ptal s kým budeme trávit silvestra a každý dá přednost jiným přátelům. Už je to několikátý rok po sobě. Přitom si myslím, že máme celkem zájmy, přehled, nejsme nějací vlezlí protivové. Nevím jak to víc řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
878
8.12.19 22:11
@Anonymní píše:
Nevím co dělám špatně, už roky nemůžu narazit na nějaké pořádné kamarády. :nevim: Jsem normální, ani žádná tichá v koutě, ani nějaká extrémní nevím co. Staří přátelé tak nějak odešli s koncem školy a nyní jsem už nekolik let na mateřské, i když s dětmi chodím do heren a všude možně, občas se s někým dáme do řeči a je to takové nijaké. :kytka: Respektive by i bylo pár lidí, třeba je pozvu k nám, to rádi přijdou, ale pak nic, jakoby je snaha jen z mé strany, tak to se nebudu vnucovat. :nevim: Přes internet jsem se zkoušela domlouvat s jednou maminkou a taky jsem navrhla několik termínů a míst a nic se jí nezdálo, pak už jsme se nedomluvily. Nevím jestli je na mě něco, proč se se mnou lidi nebaví. :nevim: I manžel se ptal s kým budeme trávit silvestra a každý dá přednost jiným přátelům. Už je to několikátý rok po sobě. Přitom si myslím, že máme celkem zájmy, přehled, nejsme nějací vlezlí protivové. Nevím jak to víc řešit.

A nemáš ve svém okolí někoho, kdo by ti upřímně řekl, jak působíš na lidi? Jsou totiž dvě možnosti - buď máš fakt smůlu na lidi nebo na ně působíš tak, že se s tebou nechtějí kamarádit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 22:21

Ahojky, mám podobný problém. Všechny se po škole rozutekli…sice se potkáme, pozdravime, rekneme si jak se nám daří, ale to je tak všechno…z nejlepších kamarádek se staly těžké biomatky a už to není co to bývalo…teď mi to chybí, mít fakt dobrou kámošku na pokec a na nějaké společné akce. Myslim si, že jsem hodně společenský člověk a tohle mi moc chybí :( Naštěstí mám kolem sebe rodinu, ale to není ono 🙂 Konečně jsou děti odrostlejší, jdou odložit babičkám, ale není kam jít :pocitac: :D

• Citovat
  • Nahlásit
6409
8.12.19 22:22
@Anonymní píše:
Nevím co dělám špatně, už roky nemůžu narazit na nějaké pořádné kamarády. :nevim: Jsem normální, ani žádná tichá v koutě, ani nějaká extrémní nevím co. Staří přátelé tak nějak odešli s koncem školy a nyní jsem už nekolik let na mateřské, i když s dětmi chodím do heren a všude možně, občas se s někým dáme do řeči a je to takové nijaké. :kytka: Respektive by i bylo pár lidí, třeba je pozvu k nám, to rádi přijdou, ale pak nic, jakoby je snaha jen z mé strany, tak to se nebudu vnucovat. :nevim: Přes internet jsem se zkoušela domlouvat s jednou maminkou a taky jsem navrhla několik termínů a míst a nic se jí nezdálo, pak už jsme se nedomluvily. Nevím jestli je na mě něco, proč se se mnou lidi nebaví. :nevim: I manžel se ptal s kým budeme trávit silvestra a každý dá přednost jiným přátelům. Už je to několikátý rok po sobě. Přitom si myslím, že máme celkem zájmy, přehled, nejsme nějací vlezlí protivové. Nevím jak to víc řešit.

hele já mám občas stejné pocity. Nějakou dobu jsem to řešila a teď je mi to upřímně už docela jedno a stačí mi ty neformální konverzace na hřišti apod. Jestli chceš klidně napiš zprávu. Můžeme se pobavit. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.19 22:32

No, staří kamarádi, se kterými se tak 2× do roka potkám na mě nepozorují nic divného. Asi moc nezapadám do světa matek, jsem celkem cynik, nevydržím moc dlouho právě takovou tu konverzaci o ničem na hřišti. :nevim: Jako je mi jasné, že jinak řeč nezačnu, ale po pár větách se asi není o čem bavit. :nevim: Začala jsem chodit do kurzu, tam jako pokecáme, ale taky to asi v nic moc kamarádství nepřeroste. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2041
8.12.19 22:33

Myslím, že to je prostě jenom smůla na lidi. Měla jsem to taky po odchodu z VŠ. Pár let totálně takových „o ničem“ v tomhle ohledu. Taky jsme se přestěhovali, to byla docela zásadní změna, a tím souvisela i nová práce blíž k domovu. Trvalo mi deset let, než jsem si vytvořila v podstatě nový okruh přátel, který si myslím jsou teď už do smrti. Jsou to lidé, kteří bydlí v okruhu 1 km ode mě a máme tak možnost se vidět často, což považuji za zásadní. Určité lidi jsem si našla díky psovi. Je to takové klišé, ale přes společné venčení to jde snadno. A to jsem dřív neměla „bláznivé pejskaře“ ráda. Jinak z mateřské dovolené mi zbyla jedna kamarádka, jinak to byly samé militantní matky, které mi byly taky na hony vzdálené. Prostě smůla, jestli jsi normální, tak za tím nic jiného nehledej.

Příspěvek upraven 08.12.19 v 22:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
8.12.19 22:35

Mám to stejně, kamarádi se odstěhovali takže si občas napíšem nebo sejdem, když jednou za rok přijedou. Já sem pár let na mateřský do toho makám, takže mě to ani nevadí, sem ráda za klid a postel na kamarády bych asi stejně neměla energii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.19 22:38
@Anonymní píše:

Napiš mi mam to same ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
8.12.19 23:13

Ahoj zakladatelko, budu se opakovat ale mám to teď taky úplně stejně jako ty, asi fakt máme smůlu na špatný výběr lidí/maminek na RD, taky mi přijde že se snažím jen já, zvu „kamarádky“ k nám a oni mi to neoplati a samotné je to ani nenapadne :( mám kámošku která není kamarádská a je fakt svá a na hřišti se seznámila s maminkou která měla stejně staré děti a tak si sedly že plánují pořád něco spolecne i když už pracují, bohužel já jsem zatím nenatrefila :( moje nejlepší kamarádka je v jiném městě ale tam zas jsme si nesedlo s jejím manželem takže ve 4 dospělých bysme stejně nikam nejezdili ;), asi to už přestanu řešit prostě se budu věnovat dětem, jezdit s nima na výlety jen sama, p. s odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 08:42

Jsem z hor na severu Moravy, přistěhovali jsme se sem zhruba před dvěma lety a nějak se pořád nemůžeme zařadit. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1660
9.12.19 09:56
@Anonymní píše:
Jsem z hor na severu Moravy, přistěhovali jsme se sem zhruba před dvěma lety a nějak se pořád nemůžeme zařadit. :nevim:

taky jsem ze SM, ale nejsem mobilní :roll:
Kdyžtak napiš sz, třeba bydlíš někde za rohem ;) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
9.12.19 10:36

Nejde najít, zvykni si. Každej ti dá jen jedinou šanci a když zklames jejich očekávání ani tě skoro nepozdravi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 17:42

Co jsme bydleli 3 roky v Praze, s nikým jsem se nesblížila. A to jsme chodili na hřiště 2× denně a za tu celou dobu nic. Potom jsme se přestěhovali za Prahu a tam jsem si hned první den sedla se sousedkou, která bydlela přes chotbu naproti nám. Hned jsme si začali tykat. Měli jsme i podobně staré děti, které se časem skamarádili. Později se začali zbožňovat. Tak jsme se vídali každý den. Chodili spolu ven, na akce s dětmi, na kroužky. Někdy jsme děti nechali chlapům a šli ven jen spolu. Navštěvovali se doma. Bylo to super a poprvé za ty roky jsem byla naprosto spokojená a šťastná, že mám konečně kamarádku na stejné vlně. Před 4 měsíci jsme se ale znovu stěhovali. Konečně jsme koupili vlastní byt (hodinu cesty autem od předchozího bydliště) a od té doby nejsme vůbec v kontaktu a já jsem zase sama. Taky jsem si zatím s nikým nesedla a to tu děti chodí do školky a já do práce. Mrzí mě to a je mi smutno po kamarádce, ale nic se s tím nedá dělat. Drž se, třeba se nějaká dobrá kamarádka najde :hug: Ale nejsi sama :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat