Neříct rodině o svatbě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 22:47
Nerict rodine o svatbe

Okolnosti me dohnali k tomu ze si teda pritele po 5 letech vezmu, chci to ale bez satu, prstynku, bez lidi, svedci z uradu, prijmeni kazdy nechat sve, beru svatbu jako pravni krok, partner s tim souhlasi akorat mu vadi ze nechci aby to vedela rodina, hlavne sve to chce rict, ale ja myslim ze jim do toho nic neni a vedet to nemusi nebo ano?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5185 příspěvků 11.09.18 22:55

Budou ti to velmi pravděpodobně mít za zlé. A to možní i hodně. Naprostá většina lidí vnímá svatbu jako společenský rituál, jako propojení dvou rodin. A to že nemůžou být na svatbě svého blízkého berou úkorně.

e008
Závislačka 3289 příspěvků 25 inzerátů 11.09.18 22:56

A berete se proc? Kdyz nebudete menit ani prijmeni… S takovym pristupem bych si partnera brat nechtela.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 11.09.18 22:56

Plánujeme podobnou „svatbu“. Ale rodině to chceme rict.

tulipán
Závislačka 3178 příspěvků 11.09.18 23:00

Myslim, ze je slusne je informovat. Byt by to bylo nejakym tistenym oznamenim. Jak jsi psala o pravnim kroku, tak prave proto by meli byt informovani. Dalsi problem je, ze pokud se vec dozvi oklikou, tak budou vztahy nize nez pod bodem mrazu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 23:02

Bereme se kvuli pripadnemu dedictvi napriklad.Je to jednodussi.Zakl.Za zle to budou mit stejne kdyz je ani nepozveme, to je lepsi nerict nic

iila
Ukecaná baba ;) 1338 příspěvků 11 inzerátů 11.09.18 23:03

Co znamená, že nechceš, aby to věděla rodina? Nechceš jim to říct předem, nebo to chceš tajit úplně?

Russet
Extra třída :D 11722 příspěvků 11.09.18 23:03
@Anonymní píše:
Okolnosti me dohnali k tomu ze si teda pritele po 5 letech vezmu, chci to ale bez satu, prstynku, bez lidi, svedci z uradu, prijmeni kazdy nechat sve, beru svatbu jako pravni krok, partner s tim souhlasi akorat mu vadi ze nechci aby to vedela rodina, hlavne sve to chce rict, ale ja myslim ze jim do toho nic neni a vedet to nemusi nebo ano?

Oznámila bych den dopředu s tím, jak bude svatba vypadat.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.09.18 23:04

No chudák, když si ho teda vezmeš. :mrgreen: jinak nevím, jaké okolnosti by mě vedly k tomu, že si někoho vezmu, když nebudu mít ani jeho příjmení. Snad jen těch 24840 od státu na daních, pokud teda budeš na mateřský. Nebo že budu dědit sakra velký prachy. Jinak ano, mně by to jako matce děti vadilo hodně a doufám, že moje děti mě aspoň pozvou, i kdyby jako právě třeba ty svědky. To jim to nechcete říct ani když se vezmete nebo jen před?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.18 23:06
@iila píše:
Co znamená, že nechceš, aby to věděla rodina? Nechceš jim to říct předem, nebo to chceš tajit úplně?

Nechci to rict vubec zakl.

peta81
Ukecaná baba ;) 2099 příspěvků 11.09.18 23:08

my treba meli malou tajnou svatbu jen se svedky, dopredu jsme nikomu nic nerekli. nechteli jsme takovou tu klasickou velkou svatbu, z toho mame s chlapem osypky, navic jsou vztahy v obou rodinach dost napjate…takze jsme to vyresili takhle. meli jsme tedy saty, prstynky, kytku, prijmeni stejne. a rodine jsme poslali oznameni s tim, ze uz jsme svoji. byli prekvapeni, ale po 10 letech asi byli radi, ze jsme to konecne udelali :lol: vy to nechcete rict ani pak? to se stejne asi nejak prorekne, ne?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 11.09.18 23:09

To je smutný, že to bereš takhle (jestli se teda svatba povede tímto stylem podle tvého přání). Já bych to svým blízkým nikdy neudělala, jasně, že si každý může udělat svatbu jak chce, ale pokud mám s rodinou minimálně standardní vztah, tak mi to prostě přijde vůči nim hnusný. Kdyby se mi takhle natajňačku vdala dcera, tak by mě to mrzelo do konce života.

(a kdybych byla chlap a holka mi na žádost o ruku říct, že ani nechce moje příjmení, ani si nevezme šaty a nejradši by to vyřídila mejlem, tak mě to mrzí taky)

Janli
Kelišová 6050 příspěvků 9 inzerátů 11.09.18 23:11

Asi jsem staromódní, ale pro mě je svatba vyjádření toho, že partnera miluju, vážím si ho a chci s ním strávit život. A ne jen - no tak já si tě teda vezmu, abych mohla dědit, ale proboha po mě nic nechtěj a hlavně to nikomu neříkej, ani rodině. Člověka s tvým přístupem bych si nevzala ani omylem, mám pocit, že tě to všechno vlastně hrozně obtěžuje. Jo a partner má právo a vlastně morální povinnost o svatbě rodičům říct.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 11.09.18 23:11

A proč ti vadí, že by někdo věděl, že jsi vdaná? Pokud to pro tebe nic neznamená, jen právní status, tak je asi fuk, kdo to ví nebo neví, ne? Něco jako vysokoškolský titul, který nechceš z nějakého důvodu používat.

chuanita
Kecalka 361 příspěvků 11.09.18 23:13

My to chtěli jako vy, tedy jen spol.příjmení. A LITUJU ŽE JSEM SI ZA TÍM NESTÁLA!!!!!!!

Protože jak píše @Ou , to byl ten důvod , proč jsem couvla. Kvůli přítelově rodině. Moje mě v tom podporovala, vůbec by se nezlobili, ale z jeho jsem měla strach.

A víš co? Absolutně mi znechutili přípravu na svatbu, a samotný svatební den jsem si díky mým dětem a mé rodině užila, ale oni stejně spokojení nebyli. Bylo fakt příjemné vidět jak se tváří a dohromady se mnou promluvili snad deset slov. Mám ty výrazy i na fotkách…

Nejvíc mě mrzí, že jsem obřad neudělala na mém srdečním místě. Ohlížela jsem se na ně, kvůli horší dostupnosti příp.počasí.. no po tom co předvedli bych je neřešila a ať si poradí. No jo ale po bitvě každý generál.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Překvapení ve StarDance se nekonalo, Stodůlková a Gondík počítali s vypadnutím

Šestý taneční soutěžní večer StarDance se nesl v netradičním duchu, namísto... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Dcera má Patauův syndrom. I když měla zemřít brzy po porodu, je tu s námi

Když jsem počtvrté otěhotněla, bylo mi 39 let. Dítě už jsme neplánovali.... číst dále >