Neustálý boj proti černým tečkám

12.4.20 01:49

Neustálý boj proti černým tečkám

Holky, prosím, jsem už lehce zoufalá :D :? Co vám pomáhá na zbavení se černých teček? Primárně v oblasti T-zóny (kořen nosu, nos - nejvíce v těch,,záhybech" a pod nosními dírkami, líce).
Já už vážně nevím. Jeden den jdu ke kosmetičce a za 3 dny můžu jít znovu!
Peeling mi nepomáhá (Garnier), totéž černá slupovací maska..
Mačkat/nemačkat? Vypadá to tak hrozně… Ani nevíte, jak se za to stydím, jak je mi nepříjemné, když se na mě někdo dívá zblízka (zejména pak partner)…

Prosím poraďte (klidně i konkrétní značky produktů), já už vážně nevím co s tím :,(
Předem moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lynx.lynx
12.4.20 07:15

Ahoj. Já mám tedy celkově těžký akné a nedávno jsem tu psala o radu. Mám taky černé tečky. Na radu zdejších jsem koupila v lékárně od La Roche Posay z řady Effaclar mikropeelingový čistící gel, masku a krém, mám Effaclar H, protože Effaclar K+ neměli. Používám chvilku, ale rozdíl vidím velký.

• Citovat
  • Nahlásit
17240
12.4.20 07:33

@SvetlanaNav Vyzkousej obklady vyluhovanymi sacky cerneho caje. Dobre hojive ucinky ma i jarischova voda z lekarny. V puberte to byla moje nejoblibenejsi kamaradka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
12.4.20 07:55

Já tě můžu asi jen uklidnit že nejsi sama. Určitě je důležité správné čištění a kvalitní kosmetika na problémovou pleť, já používám La Roche Posay a Eucerin, a makeup od Vichy. Je to sice lepší, ale ne úplně bez teček. Jinak každému funguje něco jiného, je potřeba zkoušet, nebo se poradit s tou kosmetickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18043
12.4.20 09:00

Nemačkat, nevytahovat, nečistit moc usilovně, nejde o špínu, jde o zoxidovaný přirozený maz. Čím víc kůži trápíš, tím víc toho mazu produkuje, protože ničíš její přirozeou ochranu.

Mechanický peeling na obličej je fakt zlo.

Na černé tečky chceš jemný enzymatický peeling, který dokáže reagovat s tím zoxidovaným mazem, bez toho aby ničil kůži okolo, jako cokoliv čím to mechanicky odíráš, nebo se snažíš vyrejpat.

Hledej ty na citlivou pleť, třeba od Ziaja. Plus potřebuješ svou pleť poničenou neustálou válkou, co s ní vedeš usmířit.

Tedy najít nějaký šetrný způsob čištění a hydratace, používat SPF aby nebyla spálená od sluníčka a minimalizovat dráždivé přípravky - nic co má na sobě napsáno že to je „proti něčemu.“ Potřebuješ zklidňující, hydratační věci s co nejmenší počtem ingrediencí ve složení.

Na regulaci mazu v T-zoně používej něco, kde je zinek a vitaín B-5. Osobně doporučuju třeba https://theordinary.deciem.com/…nc-1pct-60ml

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
12.4.20 15:22

Mne vyrazneji pomohl az pravidelny jemny peeling plus hydratace, samozrejmosti je nekourit - to jsem se mohla rozkrajet a byla to porad hruza. Po makeupu dokonale vycisteni pleti. Z kremu nic, co ucpava.
Je to nekonecny boj :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
12.4.20 17:23

@SvetlanaNav Bohužel černé tečky jsou nekonečný boj. Moc tě asi nepotěším, na kosmetiku chodím, peelinguju, vyzkoušela jsem opravdu hodně značek kosmetiky a procedur, ale mám je prostě pořád a opravdu nic mi nepomohlo. Částečně je důležité se na ně tolik nesoustředit a neřešit, že je na tobě partner, nebo kdokoliv vidí. Podle mě partner nějaké černé tečky vůbec neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
12.4.20 17:28

Hlavně ráno a večer důkladně čistit pleť (ne jen odlíčit). Používat krém s ochranným faktorem. A na černé tečky od Cosrx BHA Blackhead Power Liquid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat