Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@werunkaw123 no tak ať kočička tu bundičku za 4 prodá a pomalu se z toho vyhrabe sama, nedá se svítit, že ji hanba nefackuje, okrkat vlastní sestru a pak mít ještě tu drzost za ní dolízat, když je jí ouvej. n. a.s. r.a. t. ![]()
Asi máte holky pravdu…
Najíst jí dám vždy když přijde i klidně do misky oběd domů, ale jinak jí pomáhat asi nemá smysl… ![]()
@werunkaw123 píše:
Když já ani nevím proč si přijdu hrozně blbě, že tu půjčku si vlastně vzala kvůli tomu aby mě a mým dětem nakoupila…Kdybych já věděla v tom lednu, že si na to brala půjčku nikdy bych si nic koupit nenechala
To není tvůj problém, koupila ti kočárek fajn, ale to je její problém, že si brala půjčku. Přeci jí teď ty peníze nebudeš vracet!
Ruce pryč od takové sestry a jejích problémů, ona je dospělá, problémy si nasekala sama, nikdo ji nenutil, tudíž nikdo jiný za ně nezodpovídá a už vůbec ne VY!!! když jí nebylo blbé 95% částky za dům utratit bez vás (těch 5% hodnota kočárku a věci pro vaše děti), tak proč by vám mělo být blbé se na ní vyprdnout!!!
jinak když se platí dluh, komukoli a splácí se, tak rozhodně na každou platbu psát „PLATBA NA JISTINU“, v momentě, kdyj je uhrazena jistina (daň v tomto případě), zastavují se i úroky z prodlení. když bude jen bezhlavě splácet, tak něco se ukrojí na dluh, něco na úroky, ale úroky se navyšují dál, až do uhrazení té jistiny…
vůbec se tím nenervujte, řekněte sestře, že holt nemáte peníze, máte svoji rodinu a svých problémů dost…
holt je dospělá a musí si to vyřešit bez vás, stejně jak utrácela bez vás…
Počítala jsem, že když je daň z převodu 15,000,– Kč a teď je sazba myslím 4%, tak sestřička dostala za barák kolem 375,000,– Kč. To snad za 2m ani nejde utratit. Takže sestru poslat tam kde slunce nesvítí. ![]()
@werunkaw123 píše:
@zikado no utratila 400tis za dva měsícePro mě s příjmem sotva 8tis naprosto nepochopitelné, kor když vlastně to nikde pořádně není vidět
Ano má teď značkové hadry, vybavení bytu, bundičku za 7tis apod (její bunda je pomalu můj měsíční rozpočet na domácnost) ale jinak vůbec nechápu kam ty peníze dala… Kdyby tohle tak táta viděl
Tak to je maso, no nezávidím takovou sestru, určitě bych ji v tom nechala vymáchat pořádně hubu. Jo a líto by mi ji rozhodně nebylo, za blbost se platí ![]()
Zjistila bych, zda je v CR mozny osobni bankrot a jeho prubeh. A jako prvni domluvila schuzku s financnim poradcem a pravnikem, ktery se osobnim bankrotem zabyva. Urcite ji nic nepujcujte, stahne do toho i vas. Pomohla bych ji timto zpusobem, ze ji zjistite informace o osobnim bankrotu.
Stáhne vás ke dnu, jestli začnete řešit její finanční problémy,
ano, je to sestra, ALE, ona jako sestra se nechovala, když měla x statisíců za dům,,, nebo se mýlím?
nebuďte masochistycká. pěstujte si svoje štěstí, a plevelu se zbavujte, jinak vás stáhnou ke dnu…
Osobní bankrot je běžná věc. Kamarádce ho povolili a teď splácí určenou částku..
Dle mého jí nepomáhej s penězma vůbec. Pokud příjde na návštěvu, tak maximálně jí dát kafe, pokecat a vykopnout! Žádné takové, aby jsi jí peníze půjčovala. Ona půjde do obchoďáku a koupí si další píčoviny nebo cigára.
Takže za mě ne, protože stáhne i tvou rodinu do sraček.
Od takové bych dala ruce pryč, sama mám hodně podobnou zkušenost. Nepomohlo nic, vždcky když jsem pomohla, potřebovali znovu a znovu a znovu. Pak jsem řekla dost a ať si v tom hubu vymáchají a pořádně. No a od té doby mě ani nenavštívily a já jsem za to nakonec ráda
Čím víc budeš pomáhat, jakkoliv, tím víc tě bude ždímat
@werunkaw123 Nech jí v tom vymáchat. A pak maximálně pomoci eventuálně s insolvencí. Ale určitě za ní neruč ani si neber půjčku, protože tebe by v tom nechala klidně utopit. Pokud má práci pak by insolvence u ní mohla projít.
Vykašlala bych se na ní! Dome schrábla prodala, peníze prošustrovala. Kdyby byla normální a rozumná…ale takhle…nepomohla bych jí.