Novela zákona o komunálním odpadu

18243
12.5.19 20:18

@Issabell28 Nemyslíš novelu zákona o místních poplatcích z ledna 2016 a přenesení poplatkové povinnosti na zákonné zástupce nebo opatrovníky nezletilých osob?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
672
12.5.19 20:26

To nemyslim, dekuji.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
719
12.5.19 20:37

Tak to nevím, my máme už letošek za holky 1 a 4 roky zaplacený. Myslím, že to záleží na každém městě, jestli si nechá platit nebo ne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27743
12.5.19 20:46

To by mě zajímalo my platíme normálně

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4380
12.5.19 20:56

Určitě ne to si mesta vyhlašují samy… vyhláška a ne zákon, u nas neplatí děti do 3 let

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18243
12.5.19 20:56

Tak pak to bude leda nějaká místní vyhláška. Pokud se poplatek v dané obci řeší podle zákona o odpadech, tak tam je poplatníkem vlastník nemovitosti, neřeší se ani věk ani trvalé bydliště apod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1974
12.5.19 20:59

@Issabell28 Poplatky za odpad si stanovuje sama obec obecně závaznou vyhláškou v rámci zákona o místních poplatcích. Částka nesmí překročit 1.000 Kč (250 Kč pevná sazba a 750 Kč pohyblivá dle skutečných nákladů obce na sběr a svoz odpadu), jinak je plně na obci, v jaké výši poplatek vyměří, případně koho osvobodí. Např. u nás ve městě už druhý rok neplatíme vůbec - město osvobodilo od poplatku všechny své bezdlužné občany. Žádný další „zákon o komunálním odpadu“ neexistuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20923
12.5.19 21:19

V Brne po narozeni jako prvni pozdrav z magistratu dojde slozenka na popelnice :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová