Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Issabell28 Nemyslíš novelu zákona o místních poplatcích z ledna 2016 a přenesení poplatkové povinnosti na zákonné zástupce nebo opatrovníky nezletilých osob?
Tak to nevím, my máme už letošek za holky 1 a 4 roky zaplacený. Myslím, že to záleží na každém městě, jestli si nechá platit nebo ne.
Určitě ne to si mesta vyhlašují samy… vyhláška a ne zákon, u nas neplatí děti do 3 let
Tak pak to bude leda nějaká místní vyhláška. Pokud se poplatek v dané obci řeší podle zákona o odpadech, tak tam je poplatníkem vlastník nemovitosti, neřeší se ani věk ani trvalé bydliště apod.
@Issabell28 Poplatky za odpad si stanovuje sama obec obecně závaznou vyhláškou v rámci zákona o místních poplatcích. Částka nesmí překročit 1.000 Kč (250 Kč pevná sazba a 750 Kč pohyblivá dle skutečných nákladů obce na sběr a svoz odpadu), jinak je plně na obci, v jaké výši poplatek vyměří, případně koho osvobodí. Např. u nás ve městě už druhý rok neplatíme vůbec - město osvobodilo od poplatku všechny své bezdlužné občany. Žádný další „zákon o komunálním odpadu“ neexistuje.
V Brne po narozeni jako prvni pozdrav z magistratu dojde slozenka na popelnice ![]()