Oběma dětem stejně?

Anonymní
9.11.20 07:21

Oběma dětem stejně?

Dobré ráno vespolek. Jdu si pro radu a názor a zkušenost ostatních. S partnerem máme 2 děti. Malého synka a dospělého syna, který už s námi nežije. Syn si našel přítelkyni, která už má s předešlého vztahu dítě. Nezastírám, nadšení jsme nebyli (ne kvůli tomu, že má dítě, ale spíše kvůli její minulosti ale to není důležité), ale plně respektujeme jeho volbu, pokud je on šťastný, jsme automaticky i my. Před nedávnem se jim narodil syn - náš vnuk.

A zde nastává náš problém. Rozhodli jsme se s chlapem, že v situacích vánoce/narozeniny nebudeme prckovi kupovat nějaké veledary, ale raději koupíme nějakou drobnost a dáme mu peníze. Víme, že má svůj účet a tak jsme si řekli o číslo. Mladý jsme s tím seznámili a nastal kámen úrazu. Syn přišel s tím, že snaše vadí, že jsme se rozhodli posílat peníze pouze vnukovi a jejímu synovi s předchozího vztahu jsme nikdy peníze ani nic nikdy nedali a nyní také ne. A že měříme oběma dětem jiným metrem. Ano, je pravda, že jsme mu peníze nikdy nedali, ale pokaždé, když jsme přijeli na návštěvu, přivezli jsme něco na zub atd., bez ohledu na to, že když přijedou oni k nám, nikdy prckovi nepřivezou nic (to nám nevadí)

Přiznám, že nás to vůbec nenapadlo a dost nad tím přemýšlím. Jak to vnímáte vy? Vím, že tu je spousta rodičů, co můžou být ve stejné situaci nebo mít zkušenost. Třeba mě přesvědčíte, že jsme opravdu nespravedlivý atd. Partner rovnou zaujmul stanovisko, „proč bych měl dotovat cizí dítě“ a já s ním svýmzpůsobem souhlasím. Rádi OBĚMA vnukům na vánoce koupíme nějakou hračku pod stromek, ale peníze poslat oběma se nám nechce. Řešíme jak s tímto naložit. Partner přišel s návrhem, že peníze vnukovi nebudeme posílat, ale budeme mu je spořit na nějakém z našich účtů a dostane je do ruky až bude dospělý.

prosím o názor, jak to funguje ve vašich rodinách. Jak vnímají prarodiče nevlastní děti? Celkově je to pro nás situace, kterou bysme chtěli pochopit, třeba opravdu to vnímáme špatně a je na čase změnit náš úhel pohledu. Díky a prosím o anonym, chodí mi sem rodina a toto si chceme vyřešit sami.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2812
9.11.20 07:28

Já bych řekla, že pokud se kluk necítí nějak zvlášť upozaděný při vašich osobních setkáních, tak je to v pořádku. A to jak to posílání peněz vnukovi, tak i varianta, že by se spořilo u vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50933
9.11.20 07:29

Nesnasim, kdyz se delaji rozdily u deti. Deti nemuzou za to, ze se jejich rodicum neco v zivote nepovedlo. Tvoje snacha prisla do vztahu s tvym synem a privedla si dite. Ted maji dve deti. Nedelejte rozdily. Proste mate rovnou dva vnuky.
To vede pouze k nevrazivosti sourozencu. Je to rozdeli.

Příspěvek upraven 09.11.20 v 07:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23922

No je to tezke, mozna ten sporici ucet je dobry napad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
@Anonymní píše:
Dobré ráno vespolek. Jdu si pro radu a názor a zkušenost ostatních. S partnerem máme 2 děti. Malého synka a dospělého syna, který už s námi nežije. Syn si našel přítelkyni, která už má s předešlého vztahu dítě. Nezastírám, nadšení jsme nebyli (ne kvůli tomu, že má dítě, ale spíše kvůli její minulosti ale to není důležité), ale plně respektujeme jeho volbu, pokud je on šťastný, jsme automaticky i my. Před nedávnem se jim narodil syn - náš vnuk.

A zde nastává náš problém. Rozhodli jsme se s chlapem, že v situacích vánoce/narozeniny nebudeme prckovi kupovat nějaké veledary, ale raději koupíme nějakou drobnost a dáme mu peníze. Víme, že má svůj účet a tak jsme si řekli o číslo. Mladý jsme s tím seznámili a nastal kámen úrazu. Syn přišel s tím, že snaše vadí, že jsme se rozhodli posílat peníze pouze vnukovi a jejímu synovi s předchozího vztahu jsme nikdy peníze ani nic nikdy nedali a nyní také ne. A že měříme oběma dětem jiným metrem. Ano, je pravda, že jsme mu peníze nikdy nedali, ale pokaždé, když jsme přijeli na návštěvu, přivezli jsme něco na zub atd., bez ohledu na to, že když přijedou oni k nám, nikdy prckovi nepřivezou nic (to nám nevadí)

Přiznám, že nás to vůbec nenapadlo a dost nad tím přemýšlím. Jak to vnímáte vy? Vím, že tu je spousta rodičů, co můžou být ve stejné situaci nebo mít zkušenost. Třeba mě přesvědčíte, že jsme opravdu nespravedlivý atd. Partner rovnou zaujmul stanovisko, „proč bych měl dotovat cizí dítě“ a já s ním svýmzpůsobem souhlasím. Rádi OBĚMA vnukům na vánoce koupíme nějakou hračku pod stromek, ale peníze poslat oběma se nám nechce. Řešíme jak s tímto naložit. Partner přišel s návrhem, že peníze vnukovi nebudeme posílat, ale budeme mu je spořit na nějakém z našich účtů a dostane je do ruky až bude dospělý.

prosím o názor, jak to funguje ve vašich rodinách. Jak vnímají prarodiče nevlastní děti? Celkově je to pro nás situace, kterou bysme chtěli pochopit, třeba opravdu to vnímáme špatně a je na čase změnit náš úhel pohledu. Díky a prosím o anonym, chodí mi sem rodina a toto si chceme vyřešit sami.

Ztotožňuji se s vaším postojem. Drobné dárky oběma, peníze tomu vlastnímu vnukovi na vámi zřízený účet. Snachu to sice může mrzet, ale tak ať řekne prarodičům svého prvorozeného. Tohle není žádná nároková část…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 07:32

Ahoj, tak já jsem si našla manžela s dítětem. Nežije s námi, pouze když má vymezeny styk. Máme děti i spolu a moji rodiče dávají peníze jen mým dětem. Manželovi to nepřipadá divné a ani mu to nevadí, protože syn má svoje prarodiče. Ale těžko říct, jak by to bylo, kdyby s námi bydlel. Nicméně váš postoj chápu. Je to logické.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.20 07:34

Říkám si, jaká moudrá žena byla moje babička, když před více jak 30 lety spořila všem vnoučatům, včetně toho nevlastního.
A nikdy nedělala mezi námi rozdíly.
Všichni jsme naspořené peníze dostali k osmnáctinám.

• Citovat
  • Nahlásit
1028
9.11.20 07:35

Já jsem teda ta co přišla s,,cizím" děckem :D Ale partnerovi rodiče teda jedou od začátku oboum klukům stejně. I před narozením společného syna, staršímu posílali peníze na Vánoce atd :nevim: Chlap syna vychovává od jeho dvou let, on mu říká tati, se svým bio otcem se nestýká… Nevím mě by to asi mrzelo kdyby mého syna vynechávali :think:

Edit: Já být v situaci vaší snachy tak peníze pro svého syna nepožaduji, ale ty pro společného syna bych vám vrátila.

Příspěvek upraven 09.11.20 v 07:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19474
9.11.20 07:36

Napíšu z pozice nevlastního děcka. Moji nevlastní prarodiče dělali obrovské rozdíly mezi vnoučaty vlastními a nevlastními. Na Vánoce jsem nedostala nic a vlastní dostali okatě velké dary a ještě obálky k tomu.Bylo mi to docela líto, že jsem tam byla tak odstrčená.
Váš přístup mi ale připadá naprosto v pořádku, že dáte oběma dětem dáreček a spoříte jen vlastnímu na účet, proti tomu bych v té době taky nic nenamítala :) A spořit na jiný účet a pak to klukovi dát, to se mi zdá jako skvělé řešení :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13070
9.11.20 07:37

Jak velký je ten její syn?

A asi bych to brala jako dělání rozdílu. Dítě nemůže za své rodiče a že se dostalo do cizí rodiny.
Buď malý obnos oběma nebo oběma nebo nic. Případně teda tomu svému na tajňačku spořicí.

A nejsem si jistá, že vám nevadí, že vašemu malému synovi nic nedovezou. Kdyby nevadilo, tak to nepíšeš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2063
9.11.20 07:39

Tak já to vidím jako vy. Starší dítko má snad svoje prarodiče, tak ať se činí ti. Pochybuji že rodiče ex partnera snachy nyní dotují i nové dítko :lol: Přijde mi, že snacha je pěkně vyčuraná. Jako nejednodušší řešeni mi přijde spořit vnukovi na nějaký váš účet jak píšete, dětem jen hračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.20 07:45

S manželem máme dvě děti a k tomu má manžel ještě 18 letého syna. Jsme spolu 13 let. Děti jsme si pořídili po 4,5 letech vztahu. Do té doby můj nevlastní syn jezdil s námi i k mým rodičům, dostával od nevlastních babiček i prababiček dárky, sem tam 200.-, ať si něco koupí. Když se narodily naše společné děti, dostává také - i když místo dárků peníze, protože už je těžké mu něco vymyslet pod stromek, takže babičky dávají 200-500Kč. I nevlastní prababička - prý by jí to bylo blbé, že to je také její vnuk. A to se mi líbí tento přístup. Není to o drahých darech nebo horentních sumách, ale o přijetí toho dítěte do rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18764
9.11.20 07:46
@Kelsey píše:
Nesnasim, kdyz se delaji rozdily u deti. Deti nemuzou za to, ze se jejich rodicum neco v zivote nepovedlo. Tvoje snacha prisla do vztahu s tvym synem a privedla si dite. Ted maji dve deti. Nedelejte rozdily. Proste mate rovnou dva vnuky.
To vede pouze k nevrazivosti sourozencu. Je to rozdeli.Příspěvek upraven 09.11.20 v 07:29

ale ten klučík má svoje vlastní prarodiče, ne? A to je fér? že dotyčného by „dotovali“ jeho vlastní prarodiče a pak ještě další, co s ním biologicky nemají mic společného? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4684
9.11.20 07:46

Autorko, mam tvuj postoj, drobne darecky, pozornost, nedelat rozdily, ano… syna bych se optala, zda babicka z otcovy strany kluka posila penize i druhemu diteti. ja rovnez ziji s partnerem, oba mame vlastni deti a prislo by mi ujete, aby jeho rodina posilala penize mym detem. proboha proc? neco jineho je, kdyby deti pod stromkem - jeden nasel ponozky a druhy vysnene „lego“, ale co je na tom spatneho, kdyz posilate penize na konto jen svemu vnukovi… syn se treba s pritelkyni rozejde, dle statistik sance 50%…a to dite jiz treba nikdy neuvidite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
9.11.20 07:47

Mladí mají pravdu, ač není jedno "vnouče " vaše, neměli byste dělat mezi dětmi rozdíl. Oni žijí jako rodina a děti mají prostě dvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama