Reklama

Obřízka u chlapečků

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 08.07.10 07:01
Obrizka u chlapecku

Vsechny zdravim!
Chtela jsem se zeptat na vase nazory ohledne obrizky u miminek - chlapecku. Co si o tom myslite? A proc ji nechat nebo nenechat delat? Dekuji za nazory :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 56 Další »

Reklama

Reakce:

PeBa
Echt Kelišová 9511 příspěvků 08.07.10 09:12

Já v takových věcech volím cestu nenásilí - spadají sem ještě třeba náušnice, křest…
Podle mě jde o nevratný zásah do těla a o tom by si měl každý rozhodnout sám. Já to nechám na synovi, ať se rozhodne sám až bude velký.
Obřízku bych volila pouze tehdy, pokud by byly s pinďou vážné zdravotní komlikace, jinak vím, že jim při tom uříznou i jeden hooodně citlivý kousek a to je připraví o jiný rozměr potěšení v budoucnu.

Crystal87
Generální žvanilka 23858 příspěvků 08.07.10 09:25

J8 malého nenechala nevidím důvod!Jeden můj expřítel toho jako mimčo nechali obřezat a pak když jsme se milovali tka mu to prasklo a ne ejdnou bolelo ho to a musel do nemocnice na zákrok.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 08.07.10 11:42

Pouze ze zdravotních důvodů, jinak určitě ne. Myslím, že příroda ví, proč ji těm chlapům nadělila, tak proč ji řezat. A pokud by se tak rozhodl v dospělém věku, tak je to jeho názor, jeho tělo a ať si ji klidně nechá udělat :-D . Ale rozhodně neznám chlapa, který by do toho dobrovolně šel.

majdalenice 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.10 14:19

No čím dřív, tím líp. Zahojí se to snadno a v dospělosti není vidět žádná jizva. Já mám doma všechny chlapy bez předkožky a nemáme žádný problém s přetahováním a diskusemi na to téma.
Jinak doporučuju dohlédnout na doktora, ať tam něco nezmrví, každopádně čím více kůže pryč, tím líp. Co je potřeba, to doroste. Čauky !

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 08.07.10 16:09

Dekuji za nazory :-D
Majdalenice
Ja mam doma vsechny muzsky take obrezane. Miminku jsme operaci nechali delat druhy den po narozeni. Jeden z duvodu byl predejit problemum v budoucnu. Dalsi duvod je hygiena.
Pak kdyz slysim pribehy, kdy si obrizku chlap musel delat v dospelosti a nebo chlapci v dospivani ze zdravotnich duvodu, tak bylo jasne rozhodnuti obrizku miminku udelat.
Mimo jine to pro mne esteticky vypada lepe. :-o
Jiny kraj - jiny mrav.
Hezky den a dekuji za reakce.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 08.07.10 17:42

no, v tomhle jsem trochu extremista…příroda asi věděla, proč pánové mají předkožku.. kdyby byla nanic, asi by se s ní nerodili, ne? tak proč jim ji šmikat? to je jako kdybych se rozhodla, že nejlepší je ufiknout si lalůček ucha… nebo si rovnou vyndat mandle..
pokud k tomu není zdravotní důvod - a on je při normálním citlivém zacházení opravdu v mizivém procentu případů - pro mě není důvod.

(mmchodem, právě ona potřeba obřízky u kluků je často dána naším necitlivým zasahováním - přetahováním předkožky i přes odpor, který klade apod. vznikne tak sekundární fimoza, která se musí řešit.. u dětí, které se ponechávají přirozeně je procento problémů o dost nižší..)

takže můj názor je - nechme chlapečkům to, co jim nadělila příroda. 8-)

zkusena :-) 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.10 16:52

Crystal,
co mu tam prasklo? Nechápu…

Kdo tu píšete o přírodě - takové části těla máme, třeba slepák, který se i dneska občas odstraňuje preventivně, když se neví, co v břiše dělá potíže…

Souhlasím s tím, že časté problémy jsou díky špatné manipulaci, ale jinak - čím dřív, tím líp..
Ono to nebude náhoda, že i v Americe, kde většina populace jsou křesťané, je většina chlapů (údajně) obřezána…

Jinak syn obřezaný je. Manžel nebyl, ale měl přirozeně předkožku nahoře, takže to vlastně bylo stejné, jakoby byl.. Takže tam byla fakt nanic…
A taky znám případy těch dospělých - a pěkně dlouho fňukají… Mimi o tom za půl dne už vůbec neví…

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 11.07.10 17:16

Je to zásah na celej život a muže to hodně ovlivnit.Proč nenecháte dítě rozhodnout až bude dospělé?Já teda nevim ale mě to p=řijde jak kdybych dceři nechala udělat prsa proto že v dospělosti je třeba bude chtít.Blbej příklad ale za mě teda určitě né.

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 11.07.10 17:27

Můj názor je takový neobřezávat souhlasí se mnou i manžel předkožka má svůj důvod i co se týče sexu.A pokud k tomu není zdrav. důvod nechám jí tam synovi ať se v dospělosti rozhodne sám.Švagr si jí nechal dělat v dospělosti a rozhodně nedělal scény,že ho to bolí bůh ví jak dlouho apod.
Kdyby jste si přečetli článek o přetahování předkožky dočetli by jste se,že předkožka tam je z toho důvodů také,aby se zabránilo dostat se stolice tam kam nemá u miminek.
Ať si každý dělá co uzná za vhodné.

Jindraa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.10 23:32
Zkušenost

Ahoj.Moje sestra má 3 kluky. U nejstaršího,který měl od mala problémy s úzkou předkožkou ,několikrát mu to uvolňovali tyčinkou, co si vše vytrpěl a nakonec a nakonec ho obřezali v 7 roce. Těžko si i zvykal, heřmánkové koupele a na pindoura si nenechal sáhnout ani při koupání. Druhý klučík se zdálo, že nebude muset na obřízku,ale opět nebylo vše ideální a tak sestra se přimluvila u dětské doktorky a udělali mu to v 4.roce,vše už proběhlo mnohem lépe a klidněji. Když se jí narodil před 4 roky třetí kluk sama hned v porodnici uvedla,že si přeje obřízku u malého a doopravdy to udělali hned tam. Bylo to nejednodušší. :-D Čím později se dělá, tím dýl se to pak hojí a taky to kluci hůř snáší.

NAPOLY
Závislačka 3136 příspěvků 15.07.10 00:05

uff…ty bláááho 8-o mám dva kluky a v životě by mě nenapadlo jim udělat obřízku :roll: …prostě jen tak…bez jakýchkoliv problémů :nevim: proč to hned tak radikálně řešit??? mě připadá, že si tím jenom chtějí „ušetřit práci“ :think:

ale každopádně je to každého věc :mavam:

_Karlel 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.10 12:50
Příroda věděla, proč muži mají předkožku?

Podle posledních studií na opicích má předkožka tyto důležité funkce:
1, chrání žalud proti poškrabáním při pohybu v přírodě (dnes už muži nosí spodní prádlo)
2, párek opic při souloži je v této situaci snadnou kořistí, a proto je vhodné, aby soulož byla krátká. Předkožka udržuje žalud přecitlivělý na dotek a vlhký pro lepší přenos vjemů. Předkožka tak umožňuje zkrátit soulož na 45-65 sekund. (nevidím výhodu v tom, že muž se udělá rychle)
3, Předkožka na ztopořeném žaludu výrazně usnadňuje proniknutí do samičky, i v případě, že na soulož není připravena (není zvlhlá). Pro rozmnožování důležitá vlastnost, ale dnes snad muži by tuto schopnost ani mít nemuseli.
Doba, kdy předkožka měla svůj význam, už dávno pominula.
K tomu je nepřehlédnutelné, že ženy žijící s obřezaným mužem mají 6,5× méně často záněty pochvy. Je rozdíl mít zánět (průměrně) každý druhý rok nebo dva záněty za 26 let! :lol:
Také se zjistilo, že židovské ženy prakticky neznají rakovinu děložního hrdla (způsobený papilloma virem). Nemají se jak infikovat, protože vir na šíření potřebuje předkožku a všichni židé jsou obřezaní. Úmrtnost na tuto rakovinu je 40-45%! V ČR na ni umírá každý den 1 žena. :cry: V Evropě, kde se obřízka nedělá, je tímto virem promořeno téměř 80% populace.
Bůh dobře věděl, proč židům řekl, aby muži předkožku neměli.

Beatita
Kecalka 436 příspěvků 17.07.10 18:17

Karel
Konecne nejaky skutecne rozumny nazor :potlesk: Ale vysvetli to lidem, co to proste ignoruji. :potlesk: Jednou mi za to syn v dospelosti podekuje a jeho budouci zena taktez :-D Naprosto s obrizkou souhlasim. Hygiena je proste hygiena. Obrizkou se malym klukum v budoucnu usnadni spousta veci.

DanielaN 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.10 23:44
Re: Jindra

Já mám holku, ale moji starší sestry mrňous na obřízce byl v 17 měsíci, protože špatně čural a měl vrozenou fimozu. Ale zvykl si dobře, a rychle se to zahojilo. :-D Celý ten žaloudek má natrvalo obnažený a je po jakýchkoliv problémech.
Na fotce 3. den po operaci.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 56 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >