OCD - taky se s ní někdo perete?

10.3.16 00:20

ocd - taky se s ní někdo perete?

Trpím ocd a chtěla bych zjistit, zda tu třeba není někdo kdo má podobný problém..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1109
10.3.16 02:02

Jak se to projevuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.16 05:40

Ano, ale beru antidepresiva, mám to spojené právě i s depresi, beru 1 lék denně a jsem ok

• Citovat
  • Nahlásit
Bora-Bora
10.3.16 06:49

@Suva.z.nudli.3 Co to je OCD?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní
10.3.16 07:44

Ano, také trpím OCD, rozjela se mi hlavně po porodu. Beru léky a je to mnohem lepší. :kytka:
Pro ty, co neví, co je OCD, co takhle použít internet a vyhledat si to? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
104211
10.3.16 07:46

OCD je obsedantně kompulzivní porucha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.3.16 09:03

Škoda že mi odpověděli jen anonymní…já chtěla jen poznat konkrétního člověka kdo je na tom třeba podobně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2780
12.3.16 11:57

Trpela jsem v letech cca 2003-2005,brala jsem antidepresiva a anxiolitika, tenkrat to bylo strasne, trpela jsem nasil. formou, bala jsem se, ze bych mohla ublizit svym blizkym…pomohla mi i kniha od J. Praška a psychoterapie, od te doby jsem ok a kdyz se nejaka myslenka vloudi, usmeju se a reknu si jen aha ocd a jdu dal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nature00
27.5.16 21:01

Bohužel také

Zrovna jsem vysadila p třech letech léky a zase se mi to trochu vrátilo. Nevím jestli se k nim mám zase vrátit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.16 22:40

@Danulinka16 Muzu se zeptat na nazev knihy?

• Citovat
  • Nahlásit
28.5.16 14:01

Já to zkouším zvládat bez prášků, už jsem i myslela, že jsem z toho venku, ale zas se mi to asi vrací. Kniha se jmenuje OKP a jak se jí bránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nature00
28.5.16 14:06

@Suva.z.nudli.3
Ja to nedala, prasky jsem dnes znova nasadila. Snad mi nabehnou driv, kdyz je to mesic co jsem vysadila. Jj tu knihu mam.. mam i knihu o kbt od Praska a Peska. Tu jsem mela na terapii.

• Citovat
  • Nahlásit
2780
28.5.16 19:25

@Suva.z.nudli.3 jojo,to je ona :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.8.16 21:43

Danulinka16

To je super nápad, cos tu napsala, zasmát se těm myšlenkám, to mi docela funguje, díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.8.16 22:16

Já se přiznám, že nevím. Nikdy jsem to příliš neřešila, jenže čas od času zaslechnu od nejbližších přátel, že jim připomínám typického OCD pacienta. Katastrofické myšlenky jsou na denním pořádku jakmile se cokoliv byť trošku děje, bývá problém je potlačit. Automaticky hned myslím na nejhorší, ač si obecně nemyslím, že bych byla extra pesimista. Ale je pravda, že téměř všechno (a tím spíš nové, neznámé), mám tendence asociovat s něčím špatným, co to přinese. Vadí mi nejednotné písmo, květináče, knihy, lahvičky, vlastně skoro všechno musí mít řád (i když je doma zrovna bordel, protože to nedávám, tak všechno musí mít místo, musí být ve stejném stylu, seřazené, a všechno se musí vracet na identické místo - když je to o 20cm šoupnuté, vadí mi to a musím to posunout zpátky).

Nic na to neberu a nikdy jsem nebrala, psychologům se spíš vyhýbám a funguju tak nějak, nevím - přizpůsobila jsem se. A vlastně ani nevím, jestli je to normální, jestli jsou to skutečné projevy nebo jestli je to něco jiného, asi jsem se chtěla jen vypovídat :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat