Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj holky
,
chtěla jsem se Vás zeptat na názory.
Brala jsem HA zhruba 9 let, neměla jsem problémy, ale pak jsem ztloustla a začala mi dělat zle. Ale menzes byla pravidelná, jen jsem obcas krvacela i mimo pauzu, ale to jen jeden den a slabě.
Před HA jsem měla od 14.let nepravidelný cyklus, měla jsem to jednou skoro měsíc, takže injekce na zastaveni, pak zase dva měsíce nic, tak prášky na vyvolání a tak to bylo docela často, než jsem začala brát HA, to se vše uklidnilo, měla jsem docela často i cysty a ty tohle právě dělali.
Teď jsem HA přestala brát, je to teprve týden, cítím se lépe, mám i větší chuť na sex, což se posledního půl roku úplně vytratilo. Zatím čekám na svou první menzes, počítám, že dorazí normálně, jak má, ale pak i dle diskuzi nastanou ty nepravidelné
.
Teď ještě máme rekonstrukci bytu, ale zhruba v Září chceme zkusit štěstí, zda nám půjde miminko. Neivm proč, ale mám v sobě, že si chci tělo nějak očistit. Prostě detox po těch letech sraček, i něco málo zhubnout.
Co myslíte, je to dobra volba nebo to je blbost
? A mám raději už teď začít brát kyselinu listovou, i když to chceme zkusit až za 3 měsíce?
Pokud to měl někdo podobně nebo stejně s tím cyklem, cysty a tak, tak prosím o info co jste dělali, nebo vám bylo doporučeno.
Moc děkuji a snad tady nějaká naděje je
.
Hezky zbytek dne ![]()
@Toma18 detoxem nic nepokazíš
a kyselinu listovou můžeš začít brát, mám se s ní právě začínat 3 měsíce před plánovaným otěhotněním.
@Toma18 já jsem to mela stejně, od 14 antikoncepci pak jsem ji přestala brát a mela jsem problémy… vyčistila jsem se pitím koprivoveho čaje a pak hned otěhotněla ![]()
@Kalbe jak dlouho ses cistila? Brala jsi už i kyselinu listovou?
@Toma18 cistila jsem se asi měsíc a ne nebrala, nevedela jsem ze otehotnim ![]()
Když jsem se na to ptala své gynekoložky, řekla mi že je nejvhodnější otěhotnět ihned po vysazení. ![]()
@berusa.m já vím, skoro všude tohle píšou, ale něco mi říká, že prostě chce tělo pauzu a očistu a navíc teď máme opravdu hodně práce a starosti s tou rekonstrukci a já chci byt v klidu.
Hormony se v těle neukládají, takže nějaké detoxy jsou podle mne zbytečné. Spíš tělo pak často neumí vyrobit ty svoje hormony a dávkovat je tak, aby normálně fungoval cyklus. Zaměřila bych se tedy spíš na ženské bylinky typu kontryhel a další, které pomáhají, aby orgány fungovaly jak mají, tj. aby rostla sliznice v děloze, vaječníky produkovaly zralá vajíčka.
@Toma18 ja treba detox mela, ale protoze jsem brala atb, tak jsem pak prasky uz nenasadila…takove momentalni rozhodnuti
…ale na podzim jsme meli svatbu a o miminko se zacli snazit po novem roce…takze skoro rok bez HA
bohuzel prvni biochemicke, pak ZT v 17tt
a ted cekam na porod
takze me nejak cisteni nepomohlo…kamoska vysadila a maji hned po vysazeni z cyklu krasnou zdravou holcicku
takze bych to nehrotila nejak
a listovkou 100% nic nezkazis, naopak je doporuceno brat aspon 3 mesice pred planovanym snazenim. Tak drzim palce a zadnej stres ![]()
Edit: souhlas s prispevkem nade mnou…mezi ZT a snazenim jsem uzivala gynex, brala listovku a pila kontryhel. Za sebe doporucuju, povedlo se pak hned prvni snazeni ![]()
Příspěvek upraven 10.06.18 v 17:14
Já začala brát listovku, resp folaty souběžně s vysazením. Jinak jsem začala hubnout asi rok před vysazením a v té době měla optimální váhu. Nějaký detox čaj jsem měla, ale spíš jsem cvičila jógu na detox a hormonální jógu.
A jinak mě MS přišla stejně jako před vysazením a potom ještě jednou, víc už to nestihla. No a říká se, že někdo má málo vitaminu B, že to HA nějak blokuje. A cyklus při braní neřeš, on to žádnej cyklus ani MS není.
Detox po HA je takový mýtus. Pokud chce žena po vysazeni HA otěhotnět, je nejlepsi, začít ihned po vysazeni. Často prave déle po vysazeni, je cyklus rozházeny a nastává delší doba jeho srovnání. Často lékaři i před plánovaným otehotnenim nasazují HA na ustaleni cyklu a lepšímu otěhotnění. Jinak kyselinou listovou můžete začít brát kdykoliv, tou se nikdy nic nezkazi ![]()
Brala jsem 6let ha, taky jsem mela ten streleny napad si „vycistit“ telo, kdyz budem chtit tak za dva roky mimco, tak aby nebyl problem, otehotnela jsem hned druhy cyklus po vysazeni pres kondom, jeste k tomu,
nechapem jak. Po neplanovane prvni dceri jsme planovali druhe nejdriv opet za dva roky, ja cela vystrasena z toho aby to nebylo driv, hned jak to bylo mozne jsem po porodu opet nasadila ha, brala jsem cca rok a po vysazeni jsem opet otehotnela hned druhy cyklus ted uz planovane, ten prvni jsme se nesnazili. Pak jsem si o tom nekde cetla, ze se nejlepe tehotni hned prvni cykly po vysazeni, protoze je telo splasene temi zmenami hladin hormonu. V kazdem pripade pokud nemate ani jeden nejaky problem tak ocista nicemu uskodit nemuze, a kdyz by se pak nejaky problem nedejboze vyskytl tak se vyskytne tak ci tak.
Ahoj, já měla antikoncepci dobrých 10 let (cca 3,5 roku prášky a pak 6,5 roku podkožní implantát). V lednu jsem si nechala implantát vyndat a dneska ráno silně pozitivní těhotenský test (na 5. cyklu po vyndání). Nijak jsme se nesnažili, nic jsem nebrala, nechali jsme to náhodě. Jestli z toho fakt něco bude, to se teprve uvidí, ale vypadá to, že asi jo ![]()
Detox je volovina - výmysl šarlatánů, kteří chtějí vaše peníze a nebo pozornost. Teda pokud zrovne nejste na odvykačce při závislosti na heroinu.
POkud chcete změnit životní styl tak, abyste se více hýbala, lépe spala, aktivně relaxovala a jedla více vlániny a méně průmyslových výrobků, tak to je pochopitelně v pořádku, ale nikdy a nijak se vám přitom nevyplaví žádní toxiny.
Pokud máte alespoň jednu ledvinu a kousek jater, tak se vaše tělo zabvuje toxinů průběžně samo. Pokud to přestane zvládat, tak nebudete trpět neurastenickými příznaky, které šarlatáni vydávají za otravu toxiny/zakyselení/zamoření červy/cokoliv co je zrovna v módě, ale pojedete sanitkou na urgentní příjem.
Čím více se budete soustředit na to, jak je vaše tělo otrávené a musíte ho potrestat za ty roky hříchu, tím je pravděpodobnější, že se vaše tělo prostě bude chovat tak, jak po něm budete chtit - vono kromě placeba funguje i nocebo, že.
A čím víc budete panikařit, tím více stresových hormonů bude kolovat ve vaší krvi a v tom okamžiku se tělo samo přirozeně brání početí…
Takže přestaňte panikařit, přestaňte věřit šaralatánům, že vaše tělo je špatné, otrávené a potřebuje rituální nákupy a procedury aby se očišstilo a prostě jezte rozumě, choďte hodně do přírody, víc se hýbejte a srovnejte si spánek.