Od doby,co mám děti,špatně spím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 20:31
Od doby,co mám děti,špatně spím

Název diskuze vypovídá, od té doby co se mi narodilo první dítě, mám střídavě potíže se spánkem. Po porodu obou dětí to bylo úplně nejhorší, nutnost nočního kojení a vstávání k miminku mi vždy spánek úplně rozhodilo.Byla období, kdy jsem spávala 3 hodiny a pak celodenní péče o malé děti. Začala jsem upadat do depresí a úzkostí a to mi spánek ještě zhoršilo. Bála jsem se každé další noci, se strachem uléhala, pak byl spánek samozřejmě úplná katastrofa. Takto se to pořád střídá. Pak se to zase zlepší, trošku se uklidním a začnu spát lépe a tak pořád dokolečka. Už to trvá téměř 4 roky a moc mě to trápí. Musím podotknout, že jsem spíše úzkostný typ a mateřství jako takové velmi prožívám. Každá nemoc dětí, každé vykolejení z normálu, všechny nepříjemné momenty které s sebou ale role rodiče obnáší, všechno odskáče můj spánek. Před rokem jsem přestala kojit mladší dítě a v tu dobu jsem již sáhla po lécích, protože jsem se cítila na dně. Neužívám je ve velkém, ale i když si prášek dám, stejně na mě neúčinkuje jak by měl, stejně po něm pořádně nespím. Někdy mám pocit, jakoby moje psychika byla silnější a ten prášek prostě moje tělo jakoby nepříjme. Moc mě to mrzí, protože to má vliv na celý náš rodinný život, musím spát v jiné místnosti od dětí, protože mě vždy vše vzbudí a to i přes špunty. Za ty roky jsem to řešila už nesčetněkrát, psychoterapie, přírodní preparáty, bylinky, vše možné už jsem zkusila a nic. Někdy mám pocit že je to snad už můj celoživotní úděl za to že jsem mámou a že už nikdy nebudu spát normálně. V manželství a mateřství se jinak cítím být velmi šťastná, děti miluji a jsem s nimi ráda, nic dalšího nás netrápí, tak zkráta nechápu, kde je zakopaný pes. Chtěla jsem se vypovídat a popřípadě sdílet zkušenosti, pokud mi někdo napíše komentář, budu moc ráda, všem děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 5462 příspěvků 13.11.18 20:36

Vstupte do psychoterapie. Potřebujete se naučit krotit svoje úzkosti, pak se srovná spánek.

Pro začátek zkuste tuhle knihu, ale psychoterapii fakt nenahradí.

https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 20:53

mám to taky tak, zhoršené spaní po dětech vygradovalo to u mě před 8 lety syndromem vyhoření a totální nespavostí. Pomohla mě dlouhodobá léčba antidepresivy, taky musím spát sama a se špunty v uších, hlídám si hranice fyzické i psychické únavy, protože jak se přetáhnu, neusnu. Taky mám jednorázové prášky (oxazepam), když neusnu do 2 v noci, vezmu si ho, abych se nepřetáhla, to je pak další večer usínání ještě horší. Ale celkově mě pomáhá si z toho nic nedělat…„tak co nespím, nic se neděje, budu si číst, však to dospím jindy…“ Taky jsem nervák a chodící černá kronika, snažím se být optimista, ale je to dřina :)

PapeJ
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 13.11.18 20:54

Nevím, co ti poradit, já to mám naopak. Já mívala problémy s usínáním, trvalo mi dlouho, než jsem usnula, šíleně mě rušilo partnerovo chrápání. No, co máme děti, tak zapadnu do postele a během chvilky spím. Ale mám dceřinu postel v ložnici a dvouletý syn spí se mnou v posteli, takže každý jejich vzdechnutí a otočení mě vzbudí. A já jsem ráda, spalo by se mi hůř, kdybych věděla, že kdyby se něco dělo, nevzbudím se. Chceme je už odstěhovat do vlastního pokoje a až teď mi dochází, že už je neuslyším dýchat, funět, zakašlat… Bude to pro mě nejistota a asi se mi bude spát spíš hůř, než líp.

MartinaIrena
Extra třída :D 10257 příspěvků 13.11.18 21:00

Zkusila jsi vitamíny? Někdy nespavost může způsobovat nedostatek železa, hořčíku apod.

milwinka
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 12 inzerátů 13.11.18 21:15

Vynechej vsechny napoje a potraviny s kofeinem, cokoladu atd a zkus si vecer zacvicit jogu nebo nějaké relaxacni cvičení. Já navíc potřebuju ke spaní úplnou tmu, pomohlo mi spavat s látkovou plinkou přes oči.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 21:17

@Ou psychoterapie jsem chodila dlouhodobě a k perfektní terapeutce,v mnohém mi to pomohlo,ovšem problém jako takový neodstranilo
@MartinaIrena úplně vše jsem vyzkoušela

MartinaIrena
Extra třída :D 10257 příspěvků 13.11.18 21:22

Co psychosomatická klinika? Můžeš to mít od těch úzkostí

blumen
Hvězda diskuse 42921 příspěvků 13.11.18 21:26

No a kolik jim je ted? Spi samy celou noc? Spis sama nebo s manzelem v blizkosti? Pracujes nebo jsi doma? Napis vic :nevim:

alilauter
Kecalka 277 příspěvků 13.11.18 21:59

A u doktora jsi s tím byla? Myslím i třeba spankovou laboratoř a tak? Já mám teď po dítěti taky dost blbý spani, dřív jsem spala jak zabita celou noc no a už v těhotenství blbý a okolo porodu spankova porucha. Mě teda zabrala medikace, dostala jsem Mirtazapin, což je antidepresivum, ale v malých množstvích (,brala jsem 1 mg) pomáhá usnout. Mě to zabralo a občas když je spaní ns prd si ho vezmu ještě teď po letech. Za noc jsem vzhůru min 3× ale s tím se nedá niv dělat - malej taky špatně spi. Drž se

Lamátko
Závislačka 2531 příspěvků 13.11.18 22:03

Je to psychika, znám to. Pokud nezabírá nic, jsou potřeba antidepresiva, měla jsem to samé

flybe
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 13.11.18 23:12

Zkuste homeopatika nebo bachovou esenci.na oči klapku.
Ať jste ve tme.chapu vás také musim spat se spuntama a dite se nesmí moc mrvit.nekdy vstávám i 10×za noc.hodne se bojim jestli je přikrytá :roll:

blumen
Hvězda diskuse 42921 příspěvků 14.11.18 07:36

@flybe moje spi celou noc odkryta odjakziva :nevim: proto ma overal a pod nim natelnik. Budou ji 4. Kdybych mela cekat, az se prikryje nebo ji prikryvat, nevyspim se vubec. Ja mam dobre a spatne faze spanku, tento tyden opet horsi, asi stresem, nevim.

flybe
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 14.11.18 08:53

@blumen moje už také spi celou noc a overal máme ale i tak mám už tik na to koukat :roll:

blumen
Hvězda diskuse 42921 příspěvků 14.11.18 10:11
@flybe píše:
@blumen moje už také spi celou noc a overal máme ale i tak mám už tik na to koukat :roll:

At spi parkrat s tatinkem v jine mistnosti a kouka on. Mezitim Te to muze prejit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Kam to spějeme?! Slováková má pár kilo navíc a je z toho oheň na střeše!

Přestože doba, kdy byly na kost vyhublé modelky na výsluní, snad konečně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >