Odtahář naboural naším autem jiný vůz

Anonymní
21.1.21 21:35

Odtahář naboural naším autem jiný vůz

Ahoj holky, potřebuji radu… Odtahář nám odtahoval auto k likvidaci a (ač jsme dopředu oznamovali, jak špatný přístup k vozu bude), přijel sám… Bohužel, požádal mého muže o pomoc a ten mu tedy stáčel volant, zatímco on navíjel auto na plaťák. Vůz se nedal nastartovat, čili nešla stáhnout okénka, tak mu řekl, at je venku, aby ho slyšel s instrukcemi, a jen točí volantem a sleduje, kam se stáčí kola. Samozřejme těmi dveřmi poškodili jiný vůc. A teď co, odtahář vinu odmítá, my též, policie řekla, že je to na domluvě se společností. Tam jsem se dovolala, ale vzhledem k pozdní hodině, se nikak zvlášť nevyjádřili. Nicméně vinu též spíš odmítají… Nevíte někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2781
21.1.21 21:54

A byl problem auto dotlačit do stredu silnice, srovnat, aby ho na platak mohl v pohode natahnout? Vzdyt jste meli ve 2-3 lidech dost casu, aby jste to domysleli… par minut by projíždějící auta proste pockali. A co.
Ja se tomu typkovi nedivim, ze vinu nechce uznat.
Tvuj chlap mel otevřené dvere, a mohl predvidat a vcas zakrocit. Takze za to muze on podle me.
Jak rikam, meli jste auto dotlačit spolecne tak, aby se to nestalo. Mozek mate. Nechci byt hnusna, ale nechapu co jste tam vyvadeli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 22:08
@Micaella22 píše:
A byl problem auto dotlačit do stredu silnice, srovnat, aby ho na platak mohl v pohode natahnout? Vzdyt jste meli ve 2-3 lidech dost casu, aby jste to domysleli… par minut by projíždějící auta proste pockali. A co.
Ja se tomu typkovi nedivim, ze vinu nechce uznat.
Tvuj chlap mel otevřené dvere, a mohl predvidat a vcas zakrocit. Takze za to muze on podle me.
Jak rikam, meli jste auto dotlačit spolecne tak, aby se to nestalo. Mozek mate. Nechci byt hnusna, ale nechapu co jste tam vyvadeli

Ne nešlo, auto bylo potřeba vytahnout a pritom stacet volant. Odtlačit možno nebylo ;)

• Citovat
  • Nahlásit
905
21.1.21 22:16

Pán byl nějaký amatér, já rušila nepojízdné auto, pán ho zapojil a volant otáčel sám, pomoci nechtěl. Oni by měli mít nějakou pojistku na „blbost“. Když to sám nezvládal, měla firma poslat dva. Vy jste si objednali službu, tak podle mě by měla platit odtahovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
21.1.21 22:35

Tak bych milého pána poslala pro kolegu. Manžel byl holt aktivní a dojel na to.

Jinak určitě mají pojistku na blbost, ale těžko ho doženete. A hlavně, pokud to nemáte sepsané, pak to těžko budete dokazovat a řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
21.1.21 22:54
**"@Micaella22
Kolikrát jste to dělala, pokud se mohu zeptat? Jak by jste v čas reagovala? Ono totiž auto co nestartuje ani moc nebrzdí :palec:. Zákazník neměl být vůbec akční. Na to mají pojistku.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32780
22.1.21 05:58

Nahlasila bych to na jeho pojistovnu z jeho povu. Vy jste poskozeni, on vam bouchnul vase auto, ne. To auto bylo na haku a on s nim manipuloval a daval vam z pozice odbornika instrukce. Takhle bych to nahlasila. Vysledek teda nezarucuju, ale hur nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9022
22.1.21 06:41
@PaníKadrnožková píše:
Nahlasila bych to na jeho pojistovnu z jeho povu. Vy jste poskozeni, on vam bouchnul vase auto, ne. To auto bylo na haku a on s nim manipuloval a daval vam z pozice odbornika instrukce. Takhle bych to nahlasila. Vysledek teda nezarucuju, ale hur nebude.

Ale on navijel jejich vrak k likvidaci, manžel byl za volantem toho vraku a poškodil auto někoho dalšího. Teda tak sem to pochopila já. Ale máš pravdu asi by to šlo z povinného ručení toho jejich auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32780
22.1.21 06:43
@karkarka píše:
Ale on navijel jejich vrak k likvidaci, manžel byl za volantem toho vraku a poškodil auto někoho dalšího. Teda tak sem to pochopila já. Ale máš pravdu asi by to šlo z povinného ručení toho jejich auta.

Nebyl zapnuty motor a autobylo na haku, jestli jsem to dobre pochopila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9022
22.1.21 06:59
@PaníKadrnožková píše:
Nebyl zapnuty motor a autobylo na haku, jestli jsem to dobre pochopila

To jo, a jak by se to řešilo, kdyby ti chlap roztlacoval auto který nenastartovalo a tys někomu škrabla dveře? Nebo když se rozjede auto na neutralu. Já měla za to, že za škody odpovídá majitel. Ale fakt by mě zajímalo, jak to je s tou odtahovkou. Když u toho asistuje majitel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32780
22.1.21 07:29
@karkarka píše:
To jo, a jak by se to řešilo, kdyby ti chlap roztlacoval auto který nenastartovalo a tys někomu škrabla dveře? Nebo když se rozjede auto na neutralu. Já měla za to, že za škody odpovídá majitel. Ale fakt by mě zajímalo, jak to je s tou odtahovkou. Když u toho asistuje majitel.

Ja nechci uplne kecat, ale existuje typicky pripad, kdyz auto vlece druhe a poskodi ho, tak to neni zakonna vyluka, ten, co sedi v aute, ma primerene poslouchat pokyny toho vlekouciho.

Dale, pokud neco poskodi autojerab, tak v pripade, ze uz je zapojen jako jerab, je to odpovednost pracovniho stroje. Ale nevime, co to bylo zac, jak ta situace presne vypadala.

Proto rikam, aby se nedohadovala s blbeckem, ktery to podelal, ale nahlasila to rovnou na pojistovnu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
22.1.21 09:20

Na čí straně je vina netuším, ale pokud máte (muž) pojistku odpovědnosti („na blbost“) neměl by být problém a pojišťovna škodu proplatí. V případě, že to byla „blbost“ muže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat