Okrádání zákazníků ve večerce

Anonymní
27.5.16 18:28

Okrádání zákazníků ve večerce

Ahoj holky, potřebuji radu co s tím, protože už to je přehnané. Máme u baráku večerku, kam chodíme když je už sámoška zavřená, větší supermarket je 20 min a to se mi třeba jen pro pár drobností k večeři nechce, nebo malá má na něco chuť či o víkendu. Jenže ty prodavačky to je hrůza. Kde mohou tak okradou. Manželovi 2× natipovali stejného pribiňáčka. Prostě řekl co chce, ona namarkovala cenu a jak ho vytáhla a položila na pult tak znovu. Když se ozval tak se s ním hádala, že to není pravda, ale jedna paní co stála za ním se do ní pustila, že to pravda je, protože to taky viděla. A toho je víc. Hodněkrát už co jsme si doma orientačně počítali kolik ten nákup mohl stát tak nám to nesedělo tu o 10 kč, tu o 20…Problémem právě je, že oni tam mají tu starou kasu a nevyjíždí z ní účtenky a na zboží ceny nejsou, jsou na lístkách nalepené u zboží na regálu. Využívají toho když se člověk zrovna nedívá a vybírá si třeba zboží. A dneska už mi došla trpělivost. Šla jsem tam pro 10 rohlíků, 15 deka šunky, manželovi pivo, 2 kg brambor, deset deka slaniny a rybí prsty zítra malé na oběd. Jenomže jsem jí prostě nekoukala celou dobu pod ruce, protože jsem koukala do mrazáku jestli mají určitou značku mražené zeleniny, pak si začala balit nákup do tašky, jí podala dvoustovku, ona mi vydala a já šla a na ty drobné jsem se podívala až doma. Jo vím moje blbost a moje nepozornost, ale prostě z té 200 mi vydala třicet korun. A nic jsem po cestě neztratila určitě měla jsem to v kapse na zip. Tak jsem si orientačně spočítala co kolik stálo, protože jsem si ceny pamatovala. Rohlíky 25, pivo 17 i se zálohou atd. no a ta ludra mě dneska otáhla o rovných 63,–. Ono se to řekne 63 se nebo tam, ale jindy je to k tomu dalších deset z minula, zvacet z předminula. Prostě vždy když toho člověk bere trošku víc. Zpětně už jí to nedokážu, ale já jsem na rodičáku a manžel je teď na nemocenské takže peněz teď moc není. Jenže jestli takhle otáhnou mě a ke mě za ten den dalších třeba 50 lidí tak jak mají hezky do kapsy. Nemluvě o tom, že již několikrát jsme tam koupili kofolu, která po otevření byla totál kyselá, že jsem se z ní poprvé pozvracela a dole v té kofole plavaly kusy plísně. Stalo se nám to 4×. 3× je šel manžel slušně upozornit, že mají asi vadnou várku a chtěl peníze zpátky a na počtvrté už je seřval. Střídají se tam 4 prodavačky a všechny jsou stejné. Majitel je totální mamlas a prostě když se třeba stane, že něco potřebuji koupit a nemám kde jinde tak prostě musím tam. Prosím o radu co s tím, protože to si přeci nemohou dovolit a dneska už to bylo přes čáru

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

26240
27.5.16 18:35

Nemáš důkazy, tak s tím toho asi moc udělat nepůjde. Překvapuje mě, že i přes špatné zkušenosti s kvalitou jejich zboží, tam stále nakupujete… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
27.5.16 18:37

Ee nebuď lína a hloupá. jinou radu nemám.
Dle zákona je povinnost na požádání vydat doklad a zboží musí být označeno cenou (klidně jen ceník na prodejně)
To že si nespočítáš drobné a nevyžádáš doklad je tvoje lenost, to že tam stále chodíš je tvoje lenost a blbost. :nevim:
Jestli máš ale potřebu to řešit, tak pošli udání na čoi, jde to online a trvá to asi 3 minuty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9838
27.5.16 18:38

Když tam teda musíš chodit a víš, jak to tam funguje, tak si prostě třeba na mobilu spočítej podle cenovek na regálu kolik máš platit. Pokud to nebude souhlasit, tak si nech vydat účet a trvej na tom, že to s Tebou prodavačka projde a rozdíl vysvětlí nebo účet opraví. Snad jsi dospělá a svéprávná a umíš se trochu bránit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
27.5.16 18:39

Chod do supermarketu, co jiného? Pokud potřebuješ šetřit, tak je stejně nesmysl chodit do vecerky. To co jsi kupovala dnes nebylo nic akutního, ale regulérní nákup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
27.5.16 18:41

Ja bych tam tez prestala chodit :cert: kor kdyz se to tahne furt dokola :pocitac: u nas je taman a ten me sekl o 100kc jj moje blbost mela sem si to spocitat na miste ale vratila sem se a on mi ji dal a jeste se mi omluvil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5411
27.5.16 18:42

Tak tam proste nechod. Nebo si to proste pocitej na mobilu nez pujdes ke kase kdyz maj ceny na vsem nalepeny a tak aby to videla. Bych jim to tam omlatila o hlavu kort kdyz by byly jeste drzy. A udelala jim tam ostudu pred lidma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50452
27.5.16 18:44

Ja to taky moc nepobiram - vis, ze tam okradaji, a nehlidas si to. Vis, ze tam prodavaji zkazene zbozi, a stejne tam chodis. Mne nekdo neco prodat zkazeneho jednou, jdu mu to tam hned s upozornenim vratit. Udelat totez podruhe, uz mu tam bez varovani posilam kontroly z hygieny. Ale udelat mi to 4× u tehoz zbozi a ja tam dal nakupuju a akorat si stezuju na netu?
Uctenku ti vydavat musi.
Muzes na ne poslat kontrolu z COI, pokud to delaji pravidelne nebo mas dalsi svedky, kterym se to stava, predpokladam, ze pred anonymni kontrolou se nejspis predvedou taky vcerne nevydani uctenky. A kdyby ne, pokud je to tam opravdu tak silene, neco tam urcite najdou.

Příspěvek upraven 27.05.16 v 18:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9289
27.5.16 18:45
@jakanas píše:
Dle zákona je povinnost na požádání vydat doklad a zboží musí být označeno cenou (klidně jen ceník na prodejně)

Naprostý souhlas, vyžádala bych si účtenku a podle ní se pak bránila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22645
27.5.16 18:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebuji radu co s tím, protože už to je přehnané. Máme u baráku večerku, kam chodíme když je už sámoška zavřená, větší supermarket je 20 min a to se mi třeba jen pro pár drobností k večeři nechce, nebo malá má na něco chuť či o víkendu. Jenže ty prodavačky to je hrůza. Kde mohou tak okradou. Manželovi 2× natipovali stejného pribiňáčka. Prostě řekl co chce, ona namarkovala cenu a jak ho vytáhla a položila na pult tak znovu. Když se ozval tak se s ním hádala, že to není pravda, ale jedna paní co stála za ním se do ní pustila, že to pravda je, protože to taky viděla. A toho je víc. Hodněkrát už co jsme si doma orientačně počítali kolik ten nákup mohl stát tak nám to nesedělo tu o 10 kč, tu o 20…Problémem právě je, že oni tam mají tu starou kasu a nevyjíždí z ní účtenky a na zboží ceny nejsou, jsou na lístkách nalepené u zboží na regálu. Využívají toho když se člověk zrovna nedívá a vybírá si třeba zboží. A dneska už mi došla trpělivost. Šla jsem tam pro 10 rohlíků, 15 deka šunky, manželovi pivo, 2 kg brambor, deset deka slaniny a rybí prsty zítra malé na oběd. Jenomže jsem jí prostě nekoukala celou dobu pod ruce, protože jsem koukala do mrazáku jestli mají určitou značku mražené zeleniny, pak si začala balit nákup do tašky, jí podala dvoustovku, ona mi vydala a já šla a na ty drobné jsem se podívala až doma. Jo vím moje blbost a moje nepozornost, ale prostě z té 200 mi vydala třicet korun. A nic jsem po cestě neztratila určitě měla jsem to v kapse na zip. Tak jsem si orientačně spočítala co kolik stálo, protože jsem si ceny pamatovala. Rohlíky 25, pivo 17 i se zálohou atd. no a ta ludra mě dneska otáhla o rovných 63,–. Ono se to řekne 63 se nebo tam, ale jindy je to k tomu dalších deset z minula, zvacet z předminula. Prostě vždy když toho člověk bere trošku víc. Zpětně už jí to nedokážu, ale já jsem na rodičáku a manžel je teď na nemocenské takže peněz teď moc není. Jenže jestli takhle otáhnou mě a ke mě za ten den dalších třeba 50 lidí tak jak mají hezky do kapsy. Nemluvě o tom, že již několikrát jsme tam koupili kofolu, která po otevření byla totál kyselá, že jsem se z ní poprvé pozvracela a dole v té kofole plavaly kusy plísně. Stalo se nám to 4×. 3× je šel manžel slušně upozornit, že mají asi vadnou várku a chtěl peníze zpátky a na počtvrté už je seřval. Střídají se tam 4 prodavačky a všechny jsou stejné. Majitel je totální mamlas a prostě když se třeba stane, že něco potřebuji koupit a nemám kde jinde tak prostě musím tam. Prosím o radu co s tím, protože to si přeci nemohou dovolit a dneska už to bylo přes čáru

Nemusíš. Jen se ti nechce. A dokud budou takoví zákazníci jako ty, pak budou takoví obchodníci jako oni, vysmátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
27.5.16 18:48

Ježiš to je blbost, kdyby se tohle stalo mi tak bych tam už dááááááávno nechodila :D

• Nahlásit
  • Citovat
20674
27.5.16 18:50

Tak tam prostě nelez, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nafrněná
27.5.16 18:52

Jinak možná jsi koupila aspoň nějaké kvalitnější rybí prsty pro malou ne a to by vyšlo, co? protože jestli jsi koupila nějaké za dvacku tak to je pěkný hnus :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1754
27.5.16 18:56

K čemu ten anonym? Stydíš se, že chodíš do obchodu? Nebo, protože se necháš okrádat a ještě to veřejně hlásáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13884
27.5.16 18:57

Není nic jednoduššího než chodit jinam. Nikdo ti nedává příkazem, že tam musíš jít. a povinnost vydat ti účtenku mají ze zákona. Jak už bylo napsáno výše. Za prvé mě by tam už nikdo nikdy neviděl. Za druhé, pokud bych tam fakt akutně musela, velmi pečlivě bych si hlídala účtování a ještě si vyžádala účtenku a bez ní prostě nezaplatila. Ty jsi zákazník a oni tobě poskytují službu, za kterou jim platíš. Podle toho se chovej ;-) Samozřejmě ve vší slušnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama