Opis hovorů z mobilního telefonu

Anonymní
26.11.19 12:16

Opis hovorů z mobilního telefonu

Nevíte, za jakých podmínek poskytuje operátor opis hovorů z mobilu. Policie si pro trestní stíhání může vyžádat opis hovorů, ale já jako vlastník čísla? Mohla bych toto žádat, případně i se souhlasem čísla volaného. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1144
26.11.19 12:26

Např. u O2 máš možnost přes mojeO2 zjistit přehled volání za poslední 3 měsíce, z tvého čísla, může být dokonce i součástí vyúčtování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20443
26.11.19 12:26
@Anonymní píše:
Nevíte, za jakých podmínek poskytuje operátor opis hovorů z mobilu. Policie si pro trestní stíhání může vyžádat opis hovorů, ale já jako vlastník čísla? Mohla bych toto žádat, případně i se souhlasem čísla volaného. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

nechápu ty myslíš že se někde zaznamenávají hovory?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1750
26.11.19 12:27

A pod slovem opis myslíš co? Jako kdy a jak dlouho bylo s daným číslem telefonovánonebo obsah hovoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20443
26.11.19 12:27

@Moucharda mám pocit že nechce čísla, ale přímo rozhovory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.19 12:34
@ka2ka píše:
nechápu ty myslíš že se někde zaznamenávají hovory?

Samozřejmě, půl roku, jde mi o obsah hovoru

• Citovat
  • Nahlásit
1066
26.11.19 12:37
@Anonymní píše:

Jako, že naše hovory přepisuje stenografka a ty se někde ukládají? :zed: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9030
26.11.19 12:40
@Anonymní píše:

Tak to máš smůlu. A díky bohu za to. To si jako fakt myslíš, že se všechny hovory někde nahrávají. To by byl skandál jak prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
26.11.19 12:54

Tak určitě :D pokud v mobilu nemáš stenici, tak máš smůlu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
26.11.19 12:58

@karkarka podle zákona o elektronických komunikacích je právnická nebo fyzická osoba zajišťující veřejnou komunikační síť nebo poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací povinna uchovávat po dobu šesti měsíců provozní a lokalizační údaje.
Musí se archivovat elektronická komunikace včetně telefonních hovorů (archivují se telefonní hovory z mobilních telefonů i pevných linek), SMS zpráv, tzv. mrtvé SIM karty, provoz sítě internet atd. V síti internet se samozřejmě archivuje veškerý pohyb uživatele (prohlížené webové stránky, e-maily…), z logů serverů lze vyčíst opravdu mnoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
120
26.11.19 13:03
@Anonymní píše:

Nejjednodušší bude zavolat společnosti u které máte telefonní číslo a zeptat se, možná se k tomu bude vázat určitý poplatek za administrativu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
26.11.19 13:09

Mně se stalo, ze jsem volala s manželem a v určitý moment hovoru mi zacal tak divně odpovídat a skákat do řeči a kdyz jsem zmlkla, tak mi doslo, ze posloucham náš aktuální hovor. Od začátku. Pak mi rikal, ze on mel jakoby vypadlej signal, ticho. Tak mi to někdo vysvětlete… 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
1066
26.11.19 13:20
@barboramerk píše:
@karkarka
povinna uchovávat po dobu šesti měsíců provozní a lokalizační údaje. …

Hovor se opravdu nenahrává, mimo případy, kdy je to dané soudem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 13:25

No nevím, to snad neexistuje, asi by to nebylo úplně etické, ne? Jistě někde bude uloženo, že kdo komu volal, jak dlouho to trvalo. Už třeba pozice čísla mi přijde dost intimní informace, ale nedivila bych se, kdyby byla součástí. Navíc tyhle informace se po čase mažou. Přepsání mluveného slova - to podle mě neprobíhá. Jedině, kdyby sis hovory nahrávala ty (máš nahrávku, ne přepis), což většinou té druhé straně pípá, takže ví, že nahráváš přes telefon. Musela bys nahrávat třeba na počítači… A samozřejmě je to neetický. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
26.11.19 13:31
@lebambule píše:
Mně se stalo, ze jsem volala s manželem a v určitý moment hovoru mi zacal tak divně odpovídat a skákat do řeči a kdyz jsem zmlkla, tak mi doslo, ze posloucham náš aktuální hovor. Od začátku. Pak mi rikal, ze on mel jakoby vypadlej signal, ticho. Tak mi to někdo vysvětlete… 🙄

Máš 2 možnosti - nahrával si tě a omylem se to pustilo, nebo to bylo hodně velké zpoždění. Já se někdy v mobilu taky slyším a někdy se to opožďuje docela o dost… :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat