Opis maturitního vysvědčení - zrušená škola a opis modré knížky

192
1.2.13 13:56

Opis matur.vysvědčení- zrušená škola a opis modré knížky

Ahoj holky.Moc prosím o radu. Nevíte, jak bych se mohla dostat k maturitnímu vysvědčení, když škola, kde můj otec maturoval je zrušená? Je někde nějakej archiv kam bych se mohla obrátit. A ještě kde bych sehnala opit modré knížky? Jestli někde na ministerstvu? Taťka potřebuje nutně k žádosti na důchod, ale bohužel nemůže najít ani jedno. Děkuji a budu moc vděčná za každou radu. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9454
1.2.13 14:00

No tohle se k duchodu shani tezko (vetsinou mas proste smulu)..vysvedceni nesezenes urcite..archivuje se to jen urcitou dobu v te skole…bylo to 10 let. a modrou knizku taktez nevim nevim…ja uz ani nevim kdo to vydaval?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
823
1.2.13 14:02

Zkus jít na odbor školství, ve vašem městě. U té modré knížky nevím, to se týká armády?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
1.2.13 14:10
@Nicki.Minaj píše:
Zkus jít na odbor školství, ve vašem městě. U té modré knížky nevím, to se týká armády?

jojo, ta modrá knížka se týká armády.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9454
1.2.13 14:14
@Nicki.Minaj píše:
Zkus jít na odbor školství, ve vašem městě. U té modré knížky nevím, to se týká armády?

na odboru skolstvi mozna budou mit nekde poznamku ze maturitu ma (i kdyz i to nevim nevim)…ale maturitni vysvedceni proste nesezenes…to nikdo neschovava tak dlouhou dobu..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
jnk
35
1.2.13 14:16

Můj otec takhle hledal maturitní vízo a škola, kde kdysi studoval, mu poslala opis či jak to nazvat. Nakonec při hledání dokumentů pro sestavení rodokmenu vízo našel v originále. Na modrou knížku se ho můžu zeptat je to býv. důstojník. Snad poradí. Pak sem písnu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
1.2.13 14:17
@jnk píše:
Můj otec takhle hledal maturitní vízo a škola, kde kdysi studoval, mu poslala opis či jak to nazvat. Nakonec při hledání dokumentů pro sestavení rodokmenu vízo našel v originále. Na modrou knížku se ho můžu zeptat je to býv. důstojník. Snad poradí. Pak sem písnu.

No jo, jenže ta škola už neexistuje. Jinak by to bylo v pohodě. Budeš moc hodná když se ho zeptáš na tu modnou knížku. Díky :D

Příspěvek upraven 01.02.13 v 14:20

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
1.2.13 14:19
@mikitaa píše:
na odboru skolstvi mozna budou mit nekde poznamku ze maturitu ma (i kdyz i to nevim nevim)…ale maturitni vysvedceni proste nesezenes…to nikdo neschovava tak dlouhou dobu..

Zatím jsem hledala na netu a snad to půjde dohledat. Buď podle nástupnické školy nebo pak v archivech.Tam by to snad mělo být. A když ani to ne, tak je pak ještě nějaká možnost podle nějakých zákonů, ale to mám na netu, takže kdyžtak potom budu muset shánět dál. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
jnk
35
1.2.13 14:20

Odkud je otec, řešit by to měla vojenská zpráva.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
1.2.13 14:21
@jnk píše:
Odkud je otec, řešit by to měla vojenská zpráva.

Svitavy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
jnk
35
1.2.13 14:23

Tak je to krajské vojenské velitelství v každým krajským městě :mavam:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
1.2.13 14:26
@jnk píše:
Tak je to krajské vojenstvé velitelství v každým krajským městě :mavam:.

Děkujji ti mockrát :potlesk: :potlesk: :potlesk: Tyhle stránky prostě miluju, vždycky se najde někdo, kdo umí poradit. Ještě jednou veliké díky i tatínkovi. :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :lol: :lol: :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
jnk
35
1.2.13 14:33

Nemáš zač. On je rád když je na něj nějaký dotaz tohoto tématu. Žije tím :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18305
1.2.13 14:36

Dokumenty týkající se škol uchovávají státní okresní archívy. Jinak armádní dokumenty se dřív daly vyřídit na okresní a krajské vojenské správě. Nevím co z toho dneska existuje - zato ale určitě existují rekrutační (náborová) střediska. Co tam zajít a požádat je, aby tatínkovi poradili?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
192
1.2.13 14:37
@jnk píše:
Nemáš zač. On je rád když je na něj nějaký dotaz tohoto tématu. Žije tím :mavam:
:palec: :palec: :palec: :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová