Osobní fotky na googlu

Anonymní
13.12.20 23:30

Osobní fotky na googlu

Zdravím, nevíte někdo, jak odebrat fotky z googlu?. Měla jsem dříve založený profil na ruským Facebooku (vkontakte) tam jsem měla fotky. Včera jsem požádala o zrušení profilu a fotek. Profil neexistuje ale když se do googlu napíše mě jméno a příjmení objeví se dvě fotky. Není to nic špatného ale příjemné to taky není

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43
13.12.20 23:44

Pokud jsi profil na vkontakte smazala, je mozny ze fotky z google zmiznou sami po nejake dobe. Google dela pravidelne aktualizace obsahu a nefunkcni odkazy sam odstranuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.12.20 00:30

To nevím, snaf to půjde samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
14.12.20 01:29

Na toto se v EU vztahuje takzvané „Right to be forgotten“. Nepřímo to souvisí s GDPR.
Pod tímto heslem na internetu najdeš, jak u té které společnosti, včetně Google, požádat o odstranění svých údajů.

V případě googlu na to mají dokonce formulář:
https://www.google.com/…oval-request?…

Jediné co zbude je, že když se pak někdo pokusí tvoje údaje vyhledat, tak Google dole v patičce vypíše oznámení, že na dané heslo by ukázal nějaké další výsledky, které ale, na základě něčí žádosti, odstranil. Poznat z toho že jsi to byla ty a o jaké údaje/fotky šlo nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3381
14.12.20 06:24

Jestli jsou ty vygooglené fotky na tom již smazaném účtu (a ne třeba na nějaké stránce, která obsah vkontakte archivuje), zmizí to časem samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat