Osvojení dítěte sourozencem

Anonymní
24.10.20 21:06

Osvojení ditete sourozencem

Vzhledem pro citlivost prosím o anonym.
Pokusíme se krátce vystihnout situaci - má matka má nezletilého syna. Poslední dobou dosti blbne co se týče alkoholu. Mohu já jako jeho sestra nějak řešit tihle situaci? Např. Vzít si ho do dočasné péče v případě nutnosti si ho i osvojit? Pije fakt moc a tvrdí, že ji je jedno, jestli ji prcka vemou. Dnes se zlila tak, že ve 12 h už o sobě nevěděla, malý byl a je naštěstí nepřítomen. Ale bojím se, že se to bude stupňovat, jelikož je to častější. Střízlivá je na nás hnusná a nechce nic řešit. Já jsem dospěla, mám s přítelem byt, práci máme oba, zázemí bych mela taky. Chápu, že vždy přihlíží na to, aby dítě bylo s matkou, ale co je moc… Chci být na to spise pripravena.. jaké dokumenty jsou potřeba? Např když se ho vzdá, aby nemusel do decaku? To bych upřímně nepřežila.. děkuji všem za rady.. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5175
24.10.20 21:08

Res to s Ospodem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 21:13

@mackA159 toho se právě bojím. Že ho ospod odebere a strčí bůh ví kam…

• Citovat
  • Nahlásit
1974
24.10.20 21:18

Kamarádka měla v péči svého synovce, o kterého se její sestra nebyla schopna postarat. Takže určitě to lze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
@Anonymní píše:
@mackA159 toho se právě bojím. Že ho ospod odebere a strčí bůh ví kam…

to je blbost, proč by to dělali :zed:
OSPOD se snaží děti nechat v bio rodině, seč to jde, a někdy i když to nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12117
@Anonymní píše:

Mozna mu docasne jinde bude lepe, nez se vyridi umisteni u tebe. Soud urcite prihledne k tomu, ze jste sourozenci, takze bude vyrustat v rodine.
Ale u matky pocitej, ze bude delat problemy porad :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4682
24.10.20 21:23
@Anonymní píše:

a s kym jinym by jsi to chtela resit? co je to z prominutim za hloupy nazor? ocividne jsi se o moznosti nikde nezajimala… vzdy a vsude toto resi ospod! nebo kdo myslis, ze ti pomuze? tady anonymni uzivatelky na emiminu? proc by ho mel ospod tveho bratra strcit buhvi kam?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 21:30

Zajímala ale na internetu jsem se toho moc nedocetla. a nevím jak to chodí. zkouším jestli nemá někdo nějakou zkušenost..Chtěla jsem jen vědět, jak postupovat aby mu bylo co nejmíň ublíženo. A..Je to pořád moje máma a tahle situace je mi prostě líto a to poslední co chci ji ho brát, jen když to jinak nepůjde… Například když ji zařídíme léčení jestli je možnost toho si ho vzít na nějakou dobu? Chci ji pomoci ale jak.. Já prostě nevím a jsem zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
821
24.10.20 21:34

I když budeš chtít požádat o svěření bratra do péče, budeš to muset řešit přes Ospod, který bude posuzovat, co je v nejlepším zájmu dítěte. A děák je až poslední varianta. Pokud je situace doma opravdu tak tristní, hledá se vždy mezi příbuznými. Takže zavolej v pondělí na Ospod a domluv se s nimi, co dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 21:43

Tak hrozná situace není - tedy pro nás ano, my jsme z ní na nervy. jinak před malym nepije maximálně že ho dá spát a otevře si flašku… Jen se bojím toho, že to bude horší a horší a chci být připravena. Mám pocit, že už to prostě nezvládá. Zítra k ní jedu a promluvím s ní o tom. Děkuji za rady, já myslela že ospod řeší jen velké zanedbání péče, jako je týrání dětí atd, že by je ani nezajímalo, že si někdo vypije a kdyz by se malýho vzdala, jen nechci aby byl v decaku než se vyřeší soud atd to by mi trvalo srdce..jinak péči o něj nezanedbava. To zase nemohu rict.. myslela jsem že takhle to funguje.. A možná jen jsem stale v šoku ze dneska, kdy mi řekla, že ji je jedno jestli ji ho vemou a chci být.. připravena na vše.. zítra s ní hodím řeč a jestli se bude situace opakovat nebo horšit volám tedy ospod.. moc děkuji.. :kytka: :?

• Citovat
  • Nahlásit
2333
24.10.20 21:47
@Anonymní píše:

Ne, pokud ma zajem rodina, dostane dite do pece vzdy rodina (pokud je rozumna). A jako pestounce by ti i platili nejaky peniz… Dost babicek je pestounkami (nekdy i jen kvuli te financni podpore, ale to nechme stranou). Volej hned OSPOD, jak radi ostatni. A az to mama zvladne, zas ji ho „vratis“ - ona si o to pozada a OSPOD jeji novou situaci posoudi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
24.10.20 22:23

Obrať se na OSPOD, i když bude nakonec asi muset rozhodnout soud, oni mají nejvíce zkušeností. Informuj se na možnost pěstounství.

Pro ty dočasné problémy je určena pěstounská péče, ne adopce. Pěstounská péče jde zrušit, jakmile pominou důvody (matka se vyléčí) a pěstoun navíc pobírá celkem dost peněz od státu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17107
24.10.20 22:47
@Anonymní píše:
Zajímala ale na internetu jsem se toho moc nedocetla. a nevím jak to chodí. zkouším jestli nemá někdo nějakou zkušenost..Chtěla jsem jen vědět, jak postupovat aby mu bylo co nejmíň ublíženo. A..Je to pořád moje máma a tahle situace je mi prostě líto a to poslední co chci ji ho brát, jen když to jinak nepůjde… Například když ji zařídíme léčení jestli je možnost toho si ho vzít na nějakou dobu? Chci ji pomoci ale jak.. Já prostě nevím a jsem zoufalá.

na léčení ovšem musí matka chtít jít dobrovolně, myslíš, že bude chtít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2795
25.10.20 12:37

Mám v pestounce své polorode sourozence, teď už tedy jen sestru. U nás to bylo „jednodušší“ v tom, že dal otec děti do Klokanku… Podala jsem žádost o PP a předběžně opatření, otec je pak vzal z Klokanku a na Ospodu jsme podepsali dohodu, že mi je do rozhodnutí soudu předává do péče… Takze i to je cesta, pokud matka chce, zajděte na ospod spolu, podepíše ti že s tím souhlasí a ty si zazadas o PP…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama