Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Milé maminky, otěhotněly jste napoprvé i při druhém dítku? Dcerka se nám povedla hned na první pokus (HA jsem nebrala přes 1/2 roku) a jedna maminka, které to taky tak vyšlo, mi tvrdí, že většinou je to při dalším taky tak, že je nejhorší to první. O druhé dítko se chceme začít snažit přístí rok jaro/léto a mám vlastně trošku strach, že se nám to nepovede hned a já budu šílet ![]()
První dítě za 3 cykly, druhé na poprvé. Akorát nevím, jestli s tím mělo co do činění, že manžel byl předtím 6 měsíců pryč.. Otěhotněla jsem na první šťouchnutí ![]()
První po čtyřech měsících, druhé na poprvé až nás to zaskočilo ![]()
První napoprvé, pak 2× též, bohužel to skončilo zamlklým těhotenstvím a teď opět napoprvé
![]()
Já mám opačnou zkušenost - první dítě 4.měsíc, druhé po roce A mé 2 kamarádky obě první napoprvé a druhé víc než po roce.
…
no, co dodat
už vidím to šílení, když to první měsíc nevyjde.
mrkni do diskuse o IVF
Obě děti v druhém cyklu snažení, třetě bez snažení přes barierovou antikoncepci. Jsme superplodní ![]()
Myslím, že tohle odhadnout nejde, někomu se podaří první hned a na druhé si počká, někdo si počká na první dlouho a druhé jde hned… Rozhodně bych si to nečasovala s myšlenkou, že to vyjde na první pokus. I kdyby jo, existují zamlklá těhotenství, potraty…
Já první napoprvé, druhé asi třičtvrtě roku (připisuju to stresům v práci), třetí taky na poprvé ![]()
@Gladys Tak já s tím ani nepočítám kvůli zklamání, i když vím, že tam bude, když se to hned nepovede. A to že existují mimoděl. těhotenství, potraty atd… ![]()
Prvni napoprve (mozna, ze jsme to tehdy jeste ani neodstartovali
, presnejsi odpoved je asi neplanovaně), druhe uz by bez IVF nebylo (ale ja si s druhym vzpomnela az pred 40kou, tak to je zase o necem jinem)
Tak at to vyjde!