Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Podle statistiky lékařů je HA spolehliva na 99%. Podle statistiky eMimina je spolehlivost tak mizerna, ze nemá cenu se tím ani cpát
![]()
Otěhotněla jsem přes antikoncepci, ale zpětně jsem si uvědomila, že jsem brala antibiotika. Že jsem těhotná jsem zjistila v 8 týdnu, u doktora, ke kterému jsem šla, že dlouhodobě špiním… Mimi ale nedopadlo dobře… I když jsme dítě neplánovali, tak mne to mrzelo…
Zdravím holky, chtěla bych se s vámi podělit o můj dotaz a případně poradit.
Před 28 dny jsem měla nechráněný styk, sice beru HA Katya, ale často si zapomenu tabletku vzít. HA beru bez přestávky, ale nyní jsem je vysadila. Já vím, že je to možné otěhotnět, i když je to nízká pravděpodobnost, ale když bych v tom byla a beru HA, jak se to projeví, jaké jsou příznaky? Máte tu někdo s tím zkušenosti???
Ahoj holky obnovuji diskuzi docela mě tohle téma taky trápí
HA teď beru pravidelně ale stejně se mi to teď nějak nezdá. Záleží asi na chlapovi když máte doma
nějakého brutálního šikulu
tak se to povést může…MS by měla snad dorazit co nedjříve dřív se mi asi ani nevyplatí testovat.
Ahojky tak mě se to stalo že jsem otěhotněla při užívání HA. HA jsem začala užívat hned po porodu první dcery, celí rok a něco v pohodě a užívala jsem jí poctivě. Když jsem šla na běžnou kontrolu na gynekologii tak doktorka mě s usměvem oznámila že jsem v tom! Já na ní nevěřícně koukala když řekla že jsem 12tt. Já byla docela v šoku protože sice druhý mímo jsme chtěli ale ne moc brzo
Tak že jsem byla docela i sklamaná že mi selhala HA. Ale přítel se těšil tak jsme to dál neřešili a ted mam doma 4 měs. princezničku
a jsme moc štastny
Ted užívám zas HA + prezervativ
další mímo už nechceme ![]()
No tak to gratuluju
snad u mě neselhala budu doufat zatím na to není zázemí ani moc času začínám s novou prací a mimčo by bylo fajn později
![]()
Ascorutin jako antikoncepci? to se mi nějak nezdá
jestli to nebyl překlep tak docela chápu, že to nezbralo ![]()
to jo, no stejně by to u tebe asi bylo jedno, když jsi přesto otěhotněla
stejně je zvláštní že i pravidelně užívaná antikoncepce může selhat.. ale tak nic není stoprocentní, leda půst
já to taky občas flákám, ale většinou si prášek vezmu do 12 hodin… tak si nějak nedovedu představit, že to občas selže… abych se pak nedivila ![]()
Ahojky holky, taky se připojuji k tématu…mám takový problém, menstruace mi skončila 24.1., 26.1. jsem začala nové platíčko, 27.1. jsem měla ještě mírné špinění, což se mi nestalo nikdy a od toho 27. jsem měla zaludečně střevní chřipku, takže ted tři dny jsem brala dvě tablety denně, pač tu jednu jsem asi vždy vyhodila
tak jsem pro jistotu slupla druhou, sex jsem měla jen 26.1. myslíte, že je riziko otěhotnění a neovlivní více tabletek účinek ATK? Děkuji ![]()
Já ti nevim hele, radši bych se dál chránila i jinak… kdo ví, jestli se ty „druhý tabletky“ přes střevní potíže potom vstřebaly dobře
![]()
@Kamkam děkuji za radu, no po těch druhých už jsem ty potíže měla až asi za 8 hodin, což už by měly být snad vstřebaný
ale i tak, asi do konce cyklu kondom co? My měli sex jen jednou 1. den platíčka a pak až 2 dny nato mě chytla ta chžipajzna, ale tak z toho jsem snad neotěhotněla…už jsem paranoidní…asi si skáknu k dr. spíš pro ty náplasti, u nich nevadí ani takovýhle potíže ![]()