Padání vlasů. Čím to může být?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markysek22
Nováček 3 příspěvky 23.07.18 11:45
Padání vlasů. Čím to může být?

Dobrý den.
Je mi 16 let. Poslední měsíc mi neskutečně padají vlasy. Mamince též padali. Brala prášky a doplňky a nepomohlo jí to. Měla jsem vždy krásně husté vlasy. Tak bych se ráda zeptala jestli někdo neví čím by to mohlo být. Beru 3 měsíce HA (minerva) zda nemáte někdo účinnou radu jak padání zastavit. Předem děkuji za odpověď.

Reakce:

Annabela11
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 23.07.18 11:47

@Markysek22 Můžou to být hormony štítná žláza,ale může to být i tou antikoncepcí…prostě to může být čímkoliv.

Apaji
Kelišová 5381 příspěvků 23.07.18 11:55

Mi jednou začaly vypadávat vlasy při mytí skoro po pramenech. Byla jsem po operaci srdce, myslela jsem si, že to bylo z prožitého stresu. Dlouho se to nelepšilo. Tak jsem vyhodila všechny šampóny i laky na vlasy se silikony (hlavně dávat pozor ve složení na dimethicone) - některé silikony jsou rozpustné ve vodě, jiné ne a udělají na pokožce hlavy neviditelnou „helmu“, která likviduje vlasy. Některým silikony nevadí, mi nevadily dlouho a najednou jsem přišla o dost vlasů.

Je to už 8 let a pamatuju si, že se to zlepšilo celkem rychle. Kombinovala jsem to se zábaly z bezbarvé henny (je to „hnojivo“ na vlasy). Vlasy dorostly, už za rok jsem měla háro, že mi kadeřnice „nadávala“, že to musí hodně tenčit a prostřihávat, aby mi vyrobila nějaký tvar. Teď stále používám šampóny bez silikonů - je jich nyní velký výběr, výrobci se přizpůsobili poptávce a vlasy mám krásné, husté, dlouhé. A to si je každý měsíc barvím, a to celé (nerada barvím jen odrosty).

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5448 příspěvků 23.07.18 11:57

Může to být čímkoliv, od stresu, po horší stravování, klidně i tou antikoncepcí. :think: jak zastavit to je různé každému pomůže něco jiného, já beru biosil, používám občas kofeinové šampony, ale pokud je to tou antikoncepcí tak bys měla zajít na gyndu a chtít jinou :nevim:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 23.07.18 12:20

Pokud bereš tři měsíce antikoncepci a předtím bylo vše ok,nemáš žádný stres a podobně,tak je to tou antikoncepcí. Nech ji změnit. Já pořád říkal,že je to svinstvo.

AnetBlack
Povídálka 35 příspěvků 23.07.18 14:17

Píšeš, že mamince padaly… jako v tvým věku, nebo od té doby? My máme třeba padání vlasů v rodině. Měla s tím problém babi, mamka i já… nejhorší to bylo v období kojení. Všechny tři jsme vyzkoušely nespočet tabletek, mastiček a vodiček, neúspěšně, zřejmě je to prostě geneticky. Zkus zajít ke kožařovi.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 23.07.18 17:27

Nejpravděpodobnější příčinou je ona antikoncepce.

Pro jistotu - zajděte si na hormonální panel, aby to nebyla třeba ta štítná žláza.

Další obvyklou příčinou bývají ostřejší diety, stres, špatná vlasová kosmetika a podobně,

Spíše než kožního lékaře to chce trichologa.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >