Pády hlavně na hlavičku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 09.08.10 19:17
Pády hlavně na hlavičku

Maminky, chtěla bych se zeptat jestli jsme v tom sami, nebo jestli se to stává více dětem. Malý mi leze, sám si sedá, začíná se stavět sám na nohy a pokouší se chodit. Občas se stane, že se mu podvrtne ruka nebo noha a on spadne a praští se do hlavy - nekdy ho chytnu, ale ve většině případů se to nedá, protože dělám něco jiného a v postýlce nebo ohrádce si hrát nechce kde je něco měkkého a kde nemam takový strach, že si něco udělá. Většinou padá na koberec, ale stalo se mi, že se uhodil v kuchyni o dlaždičky (nic mu nebylo) a nebo mi už spadl z postele přímo na hlavu. Bojím se aby mu něco nebylo. Stává se to také vám? Nebude to pro něj mít nějaké následky?

Reakce:
surikataXY
Echt Kelišová 9549 příspěvků 09.08.10 19:20

taky se to nasi male stava, holt proste pokazde nestihnu priskocit a chytit ji, a nejlepsi je padani na dlazbe :roll:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 09.08.10 19:30

Ježiš, to je jak u nás :roll: Naposledy spadl 2× v sobotu z odrážedla - pochopitelně hlavou o beton :cert: Údajně by měly být ty jejich kebule k tomu uzpůsobené - nesrostlé lebeční švy atd., ale je to hrozné, já to vždycky rozdýchávám :zed: Teda ty menší ťukance už neřeším, ale v sobotu jsem byla zas na vývrat :roll: :lol:

Též 2× spadl z postele na hlavu, když se učil sedět, stoupat, tak se furt vyvracel a padal s prominutím jak měch ho*en :roll:

No, zatím to následky nenechalo :lol:

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.10 20:03

U nás je to na denním pořádku, protože oba dělají blbosti, běhají po sedačce, lítají z kuchyně do obyváku, lozí po stole :roll: … já jsem z toho na nervy a oni si z toho dělají srandu :pocitac:
Malá pořád někde visí nebo leze a pak spadne přímo na hlavu :zed:

Asi před 3 týdnama malé nehly futra tak z ní byla taková krasomila :roll: :oops: :cry:
Měla mít 2 steha a nakonec si to pan dr. rozmyslel, že když je to holčička tak jí nalepí jen motýlky - motýlky měla každý den servané takže jsem motýlkový odborník :mrgreen:

nozu
Extra třída :D 12684 příspěvků 09.08.10 20:05

u nás bylo v oblibě padání zátylkem na kovový rošt na podlahovém topení… vždycky rána jako z děla, řev. následky to nenechalo. klárka je čilá, zdravá a chytrá občas až moc ;-) fakt mají tu hlavičku tomuto bdobí přizpůsobenou. jen u těch horších je potřeba hlídat, aby nebyl otřes mozku. pokud bys chtěla být v klidu, je možné sehnat takovou molitanovou přilbu, která dítko chrání. kamarádka ji měla pro dcerku, ale její manžel je úplně posedlý bezpečností dětí ;-) já bych s tím klárku netrápila…

marcelka_88
Extra třída :D 13795 příspěvků 09.08.10 20:14

Ahojky,
tak my měli to samé když byl malej malej … On totiž už stál, ale neuměl sedět, takže zákonitě padal na hlavu, probírala jsem to i s doktorkou, páč jsem uvažovala o té ochranné helmičce co prodávají… Noo a zvládli jsme to bez ní a žádné následky nemá :mrgreen:
Je to hrozný, ale nebooj je to jen období a za chvilku to skončí :kytka:

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.08.10 20:32

Naše malá taky pořád, když se učila stát a chodit, padala na hlavičku. Byla jsem z toho hotová, protože ostatní děti padaly na zadek na plínu. Dokonce jsem i malé pořídila tu ochranou helmičku, ale nakonec jsme jí moc nepoužívali, protože jí vadila a zvládli jsme to i tak, ale bylo to o nervy.:-)

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 09.08.10 20:32

Neskonci. :lol:
mala to do dneska v zapalu hry napali obcas do futer a pod.
Obcas sama nevim kde dosla k nejake modrine.Pac uz ani nepipne aji do tech futer akorat slysim ty rany a dojde a dela si mala na hlavicce.

Anonymni987
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.10 20:49

Nedavno jsem psala do podobne diskuze.
Nas maly syn,jsou mu dva roky pada pouze na hlavu.Nikdy nemel odreneho nic jineho,nez hlavu.Chodi od jeho roka a muzu rict,ze jsem z neho vylozene na nervy.Pokazde se ho bojim po padu zvednout a kouknout se na neho,neb cekam,ze bude mit hlavu na dve pulky.Jsou to rany jak z dela,naposledy to napral primo do lampy,zakopl a primo celem do ni.
Kdyz uz sem pisu,musim podekovat Pudloslave,snad se na me nebude zlobit,strasne me pomohla a utesila,psala jsem ji prave skrz takove pady SZ a na vse mi odpovedela,diky :hug: .
Jeste…synovi nikdy nic nebylo,i kdyz ty pady a rany jsou opravdu hnusne.Jarka

vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 09.08.10 20:55

padají tak v určitém období skoro všichni…asi jsou na to stavění… :nevim: :lol:
fuj…ještě teď se mi to vybaví - jak ta hlavička pleskne třeba o dlaždičky.....brrrrr.

etland
Povídálka 26 příspěvků 09.08.10 21:19

Můj syn taky padá často na hlavu, v září mu budou dva roky, tak už je to teď trochu lepší, ale když lezl, začal si stoupat a chodit, tak to bylo o nervy (máme dlažbu doma skoro všude). Naposledy asi před měsícem spadl z odrážedla dozadu na hlavu, tak jsem studovala na netu, jak se projevuje otřes mozku a dočetla jsem se, že otřes mozku vždy provází bezvědomí (alespoň pár vteřin), co si o tom myslíte? Jinak syn na svůj věk moc hezky mluví a vůbec je docela šikovný, tak si myslim, že ty jeho dosavadní pády následky asi neměly…(ťuk, ťuk, ťuk.. :-D )

NumLock
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.10 21:45

Tak já to mám doma teď,Petříček začal v 6 měsících,ach jo,manžel mě pořád tlačí abysme mu pořídili helmu,ale mě se do ní moc nechce,nevím,mám k ní jakýsi odpor a taky moje první dvě děti taky helmu neměli,máte zkušennosti s helmou??

etland
Povídálka 26 příspěvků 09.08.10 21:59

já jsem o ní taky uvažovala, ale pak jsem si přečetla, že se těmi pády (pokud jsou to takové ty běžné menší pády, o kterých tu asi všechny píšeme) dítě vlastně učí a když má tu helmu, tak ho to tolik nebolí a není potom tak opatrné. S helmou podle mě člověk musí řešit, kdy je teda vhodný čas jí přestat dávat, protože dětem hrozí úrazy pořád,ale možná je lepší, aby dítě chodilo do 18ti v helmě než řešit nějaký vážný úraz…

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 10.08.10 10:13

tak to jsem ráda (teda nejsem), ale už jsem klidnější. Už na mě zase držkuje a krámuje, takže je vše OK, ale stejně se děsím den, kdy se do hlavy praští tak moc, že budeme muset do nemocnice, je jak z divokejch vajec, vůbec netuším po kom to naše dítě je, taťka byl sice trochu rozvernější, ale já byla klidný a bezproblémový dítě (prý, říkala to moje mamka), tak škoda že není po mně.

Váš příspěvek
Reklama