Kouření a pití partnera - má to velký vliv na otěhotnění?

Anonymní
19.6.20 11:08

Partner - má to velký vliv?

Ahojda maminky nebo Vy co se snažíte o mimčo.
Zajímá mě to tedka spis z té druhé strany.. vždy nemusí být chyba na naši straně v tom snažení :nevim:. Pil (například par piv denně.. žádný tvrdý) a kouřil Váš partner, když jste se snažili o dítě? Šlo Vám otehotnet třeba i presto nebo musel přestat.. má to hodně velký vliv?
Já nepiju ani nekourim, partner kouři a par piv si dá..
Díky za Vaše ohlasy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17402
19.6.20 11:12

Jo partner se nijak neomezoval (teda ne ze by byl denne na mol, ale sem tam pivko si dal, kouril sem tam, zas nehuli jak fabrika), otehotnela sem 3× ani nevim jak, stačilo snad aby kolem me prosel :mrgreen: ja myslim, ze kdyz si chlap da pivko, tak to na poceti vliv mit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
899
19.6.20 11:15

Mě kolikrát přijde, že tyhle věci na to nemají vliv, když člověk vidí jaké existence mají děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 11:19

Dvě děti, každé má jiného otce, oba silní kuřáci, druhý si taky dá téměř denně pivo, obě početí během prvních třech měsíců snažení. A ještě k tomu já taky kuřačka, i když v menší míře. Ber to jako čistě údaj do statistiky, nikoli vyvracení lékařských studií o vlivu kouření na plodnost

• Nahlásit
  • Citovat
440
19.6.20 11:21

Neomezovali jsme se ani jeden. V nasem pripade bylo potreba uplne vypnout, aby se nam miminko zadarilo. Manzel si obcas dal pivo nebo i tvrdy, stejne tak ja. V dobe, kdy uz jsem mela malou v brise (a ja to nevedela) jsme si oba prochazeli slusnym party party obdobim :oops:. Nekourime ani jeden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 11:23

Známá otěhotněla třikrát. První dvě děti na první pokus a třetí prý přes prášky. Chlap kouří a denně několik piv. Ona podle mě beztak taky kouri. Myslím, že to bohužel nemá vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.6.20 11:27

Díky za názory, holky.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
12165
19.6.20 11:27
@Anonymní píše:
Ahojda maminky nebo Vy co se snažíte o mimčo.
Zajímá mě to tedka spis z té druhé strany.. vždy nemusí být chyba na naši straně v tom snažení :nevim:. Pil (například par piv denně.. žádný tvrdý) a kouřil Váš partner, když jste se snažili o dítě? Šlo Vám otehotnet třeba i presto nebo musel přestat.. má to hodně velký vliv?
Já nepiju ani nekourim, partner kouři a par piv si dá..
Díky za Vaše ohlasy :hug:

Ahoj,

myslím, že je tolik dětí, které se narodi ochlastům, kteří čudí jednu za druhou a někdy si i šňupnou, že to vliv očividně nemá (i když nějaký asi mít bude - ale spíše na nemoce, apod.).

S mužem nekouříme, nepijeme a brali jsme vitamíny - obě děti na první pokus. Ale kdo ví, zda by na první pokus byly i kdyby jsme čudili, nebo si dali pivo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6230
19.6.20 11:32

Podle mě to vliv má. Jeden bývalý partner denně chlastal jak duha, kouřil a hulil. Za cca dva roky nechráněnýho styku :roll: jsem neotěhotněla. Další bývalý kouřil, sem tam si dal pivo. Taky nic. Pak jsem se seznámila s manželem, který nepije, nekouří, atd. a s tím to bylo doslova na první vrz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
19.6.20 11:34

Určitě se povedlo otěhotnět spoustě kuřákům, ale jsou na to výzkumy, kouření poškozuje kvalitu spermií i vajíček. Myslím, že rodičovství je o zodpovědnosti a často i o obětování se. Takže by lidi měli být schopní se podle toho chovat i když se snaží otěhotnět a mít zdravou životosprávu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
19.6.20 11:40

Vliv na otěhotněni to nemá, nicméně to má vliv na budoucí těhotenství. Mě se doktor asi 3× ptal na obouch screeningach zda nejsem kuřák, kvůli funkci pupečníku, a výžive dítěte. O manželovi ani zmínka. Jinak já nekourila nikdy, manžel krabku cig denně. První těhotenstvi po 3.5 letech, druhé hned. Ale byla chyba v mém cyklu.

Příspěvek upraven 19.06.20 v 11:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
19.6.20 11:42

Hrozne zalezi. Znam dva pary, kde museli podstoupit IVF a shodou nahod pak oba chlapi prestali kourit (partnerky byly nekuracky od pocatku) a povedla se dalsi vlna deti prirozene.

Moje OG rika, ze mela i pripad, kdy vadilo u chlapa dlouhodobe jedno pivo denne, dite neslo, a kdyz prestal pit, podarilo se… ale myslim ze maloktery chlap chce toto slyset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7377
19.6.20 11:42

Když vidím, jaké existence se mnozí jak krysy, tak to má spíš na plodnost asi pozitivní vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
19.6.20 11:43

@mackA159 Jestli to poškozuje kvalitu spermii a vajíček, tak to má vliv i na otěhotnění.

No a jestli velký… Jako, někdo otehotni i když hulí, chlastá a bere drogy, někdo nemůže otěhotnět ani za nic, ať žije sebezdraveji. Je to o pravdepodobnostech :nevim: Nemůže přestat? Nebo aspoň omezit? Elektrickou cigaretu?

A vůbec, to kouří před tebou? Jestli jo, tak to vadí o to víc… A jak to bude dělat, až otehotnis?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.20 11:47

@Platanka
Nevím jestli jsou otázky mířené na mě, kazdopadne.. alkohol teď musi omezit kvůli zdravotním problémům a kouři predemnou no.. ne doma, ale venku. A až otehotnim, tak tvrdí, ze toho nechá..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama