Pes ma od nedele prujem a v nem hlen

Anonymní
27.5.20 22:30

Pes ma od nedele prujem a v nem hlen

V nedeli vecer pes moc otravoval, kdyz sme sli spat. Pritel ho vyrazil z loznice, protoze je to hroznej palicak a obcas dela pekny naschvaly. Nicmene nas o pulnoci vzbzdil, ze chce ven. Pritel s nim byl a mel prujem. Dopadlo to tak, ze s nim celou noc behal kazdou pul hodinu. Pry mel prujem ze z nej tekla jen voda. Proste klasickou sraku. Bylo videt, ze je mu zle. Normalne zlobi. Chce do postele, kdyz ho vyhodime je schopny otravovat hodinu a na just kousat pelisek, boty atd. V tu nedeli ani do postele nechtel a schoulil se do klubicka na zem a bylo videt, ze je mu zle :(
V pondeli rano sme volali na veterinu nam rekli dat vetsi mnozstvi zivocisneho uhli a smectu, dodrzovat pitny rezim a pozorovat ho a hlavne hladovka. V pondeli byl takovej preslej a odpoledne zvracel a vyzvracel kus klacku a jakoby trisky. Hrozne rad aportuje kouse vetve a ty pak zere. Samozrejme ho nenechavame, protoze je to nebezpecny, ale rikali sme si, ze jsme to asi neuhlidali a z toho mu bylo zle. Protoze od ty chvile vyrazne pookral. Vecer v pondeli tudiz dostal varenou ryzi s mrkvi. Predtim jeste uz mensi davku uhli a mensi smecty. V utery rano(vcera) uz byl jako driv. Hovinko mekci ale uz dobre. Vecer velka prochazka, kde radil a vse ok. Nicmene vcera zase nechtel spat v posteli a dneska rano pritel zase hlasil, ze hovinko bez prujmu, ale ridsi, ale hlavne s hlenem. Pritel ma homeofficem a rikal, ze ho pes za dalsi dve hodiny vytahl ven a zase bylo videt, ze mu je zle jako v nedeli (stejny chovani) a zase mel primo pry sra
ku. Okamzite jsme zase dali vetsi mnozstvi uhli. Pes byl unavenejsi, ale ok. Mezitim se choval zase jak kdyby nic. Zlobil a ven nepotreboval. Tedka sme byli venku. Vse ok, znackoval jako vzdy a nahanel fenky, ale zase hodne ridka stolice s hodne hlenem. Volala jsem na veterinu, ale bohuzel jinam, protoze ta nase se dneska zavrela kvuli nakaze koronavirem personalu :zed: :roll: a tam me rekli, ze to muze byt vazne, otrava, cizi teleso, rakovina nebo zanet tlusteho streva a nebo taky jen mu neco nesedlo. Ze stejne na vyplach zaludku je pozde, na tom obycejnem sonu pokud sezral nejaky klacek ci kus listu atd ci co to pry neuvidi (museli bychom na sono do mesta) a ze jedina cesta by bylo jet na veterinu nekam prave do mesta, kde jsou i v noci, dat ho nakapacky a otevrit mu zaludek a streva a hledat pricinu, ktera mozna je jenom v tom, ze sezral nekde nejakou blbost.
Rekli nam at zacneme od znovu, to jest hladovka, ale na 2 dny protoze je to pry velke plemeno (ma pres 35kg), nutit ho pit a odpocivat, zitra mu davat jeste porad stredni ci vetsi davky uhli a smecty a pozorovat jak se chova. Pokud nebude zvracet a nebude v tom prujmu krev a bude jen lehce unaven a jinak OK, tak mu mame dat jist az za vic jak 36h tedy v patek a jen hrst suche ryze odpoledne a a pak az v sobotu. Jidlo navysovat pomalu a zavolat v pondeli. Pry ze je i normalni, ze je unaveny, ze clovek kdyz zvraci, tak je taky vycerpany atd. Ja bych nejradsi jela na veterinu hned, ale pritel rekl, ze se nemam chovat jak hysterka, kdyz i veterinar rikal, ze stejne nic nepoznaji. Je pravda, ze ma celkove horsi traveni a zazivani. Je adoptovanej a byl odebran z mnozirny a kdyz jsme mu dali maso a kvalitni granule tak zvracel tyden, protoze nebyl zvyklej kazdej den jist a kvalitni :( 8o
A taky je pravda, ze kdyz sezral vetsi kus babovky nechtene, tak taky blil asi tyden nez se srovnal… tedka tady slohnul priteli ponozky a schoval se s nima v posteli jak kdyby nic, ze je mu asi OK a nic vaznyho se nedeje… logicky kdyby mu bylo zle, tak nezlobi si rikam… :think:

anonym radsi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3700
27.5.20 22:35

A na co se ptáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 22:40
@JancaS84 píše:
A na co se ptáš?

co byste delaly vy a jestli jen fakt hystercim… a taky me spis desi, ze nevime z ceho to je… kdyz neco sezral a blil tak bylo jasne ze je mu zle z toho… pritel rika, ze je taky mozny jsme neuhlidali a je mu jen zase spatne a ze psa ja jeste stresuji tim jak ho uzkostlive pozoruju a jak to hrotim… ze pry pes ze me citi stres a ze se neco deje…

• Nahlásit
  • Citovat
233
27.5.20 22:45

Jestli je teď O. K. dala bych na řadu věta a počkala do pondělka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
27.5.20 23:23

To mate nejake divne veteriny. Normalne by ho chtel veterinar aspon videt, aby mohl posoudit, jak na tom pes je. Nicmene - nestava se vam, ze pes vylizuje znacky po fenkach? Nas z toho tak jednou za rok-dva podobnou infekci ma. Dostane ATB a dobry. A taky se obcas takhle vyskytne mezi psy nejaky patogen, ktery tuhle prujmovou zalezitost zpusobi. Jinak u zazivacich potizi a prujmu mame vybornou zkusenost s probiotickou pastou Probican.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 23:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 23:24

Po zkušenostech bych už nikdy v životě nečekala jak se to vyvrbí, ale když mu bylo špatně od neděle tak v pondělí, v úterý bych už byla u veterináře.
Nám takhle pes jednou lehl, na druhý den jsem si vydupala veterinu (pes kolem nás lítal a nic mu nebylo). Na veterině že je to chřipka, antibiotika a ok. Další den lítal v pohodě a další den přišel z procházky a zvracel krev. Okamžitě veterina kapaky. A verdikt to je rakovina a nemá to cenu. Pes v tu chvílí trpěl a měl otravu. Z které jsme ho dostali sami bez pomoci „chytrého“ veterináře a je v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
5743
27.5.20 23:37

Já tedy když má pes průjem i po jednodenní hladovce, tak jedu na veterinu, protože to může být klidně bakteriální infekce, která jen tak sama nevymizí. Když mám podezření, že pes mohl sežrat něco, co by nemuselo projít trávicím taktem, tak jedu na veterinu hned. Ono je potřeba udělat vyšetření co nejdřív, protože kvůli případné operaci je lepší aby nestravitelný předmět byl v žaludku odkud ho vyjmout je menší riziko, než když veterinář musí prohledávat metry střev. Jinak náš veterinář cizí předměty určuje rentgenem, protože i když je to něco, co není přímo rozetnatelné (třeba dřevo), tak bývá vidět atypický tvar žaludku nebo střev. Každopádně po dlouhodobém průjmu (krátkodobý bývá spíš dietní chyba) je lepší podat psu probiotika a veterinář nám ještě dává takový „detoxikační“ gel který slouží ke zklidnění sliznic v žaludku a střevě. Pokud máte pocit, že něco není v pořádku, tak jeďte i když nejste schopna říct co přesně je špatně. Já takhle zachránila svojí starší čubě život, při hárání mi přišla jiná, tak jsem si vydupala výlet na veterinu, že jí necháme vykastrovat, měla na vaječníku cystu a kdybychom jí nechali ještě jednou odhárat asi by praskla a byl by to rychlý konec, histologie potvrdila přednádorové změny. Přitom se zdálo že je jen o něco víc otrávená z toho, že během hárání nesmí z vodítka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 23:48
@Afrikana
@Anonymní píše:
Po zkušenostech bych už nikdy v životě nečekala jak se to vyvrbí, ale když mu bylo špatně od neděle tak v pondělí, v úterý bych už byla u veterináře.
Nám takhle pes jednou lehl, na druhý den jsem si vydupala veterinu (pes kolem nás lítal a nic mu nebylo). Na veterině že je to chřipka, antibiotika a ok. Další den lítal v pohodě a další den přišel z procházky a zvracel krev. Okamžitě veterina kapaky. A verdikt to je rakovina a nemá to cenu. Pes v tu chvílí trpěl a měl otravu. Z které jsme ho dostali sami bez pomoci „chytrého“ veterináře a je v pohodě.

my volali v pondeli a veterinar at nejezdime… prislo me to rozumne, ze i clovek ma taky prujem nevi z ceho, nebo obcas zvraci, navic ten nas na to trpi, bere kortikoidy ma nejakou anomalii v jicnu a tenkem streve. Nicmene po tom co v pondeli zvracel byl lepsi a lepsi a v utery uplne ok…proto jsme nikam nesli… a dneska to zase jakoby zacalo… jen s tim rozdilem, ze oproti nedeli je co se chovani tyce uplne OK… v nedeli mu bylo zle a bylo to videt, ze chce ven fakt kazdych 15 az 30 min… tedka ne, jen mel prujem a ten hlen…

ja bych to neresila kdyby mu bylo spatne i dva dny nebo tri ale lepsilo se to… me desi to, ze nevime z ceho to jea ze jeden den spatny, pak dobry a pak zase spatny…
a proto pritel se priklonil na stranu veterinare, ze takto nic nevime tim, ze jsem mu dala druhy den najist, ze proste mel nejakou otravu jidlem nebo z toho sezranyho klackua ze ma rozdrazdenej zaludek a zlucnik a ze pockame at aspon vime…

nutno dodat, ze na podobny obtize trpi celej zivot tak nejak a rozhodne je to ten typ psa co proste nesmi dostavat od stolu atd a ze podobna epizodka kdy z niceho nic se mu rozjelo zvraceni i prujem tady byli… posledni nekdy po vanocich, ale tehdy prave sme jeli na veterinu, ze zvraci a ma prujem a pak krev a nic se nezjistilo… ale tehdy to bylo prave spatny a lepsilo se to… tedka me desi to, ze je to jeden den tak a pak tak…

nicmene tedka tady spi a nevypada ze mu neco je

• Nahlásit
  • Citovat
119
27.5.20 23:58

Naše fena má občas hlen ve stolici po tom, co venku něco sežere. Jednou z toho byl taky zánět tenkého střeva, levná léčba to úplně nebyla, ale když uhlí nezabírá, je potřeba to řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.5.20 00:01
@Heivka píše:
Já tedy když má pes průjem i po jednodenní hladovce, tak jedu na veterinu, protože to může být klidně bakteriální infekce, která jen tak sama nevymizí. Když mám podezření, že pes mohl sežrat něco, co by nemuselo projít trávicím taktem, tak jedu na veterinu hned. Ono je potřeba udělat vyšetření co nejdřív, protože kvůli případné operaci je lepší aby nestravitelný předmět byl v žaludku odkud ho vyjmout je menší riziko, než když veterinář musí prohledávat metry střev. Jinak náš veterinář cizí předměty určuje rentgenem, protože i když je to něco, co není přímo rozetnatelné (třeba dřevo), tak bývá vidět atypický tvar žaludku nebo střev. Každopádně po dlouhodobém průjmu (krátkodobý bývá spíš dietní chyba) je lepší podat psu probiotika a veterinář nám ještě dává takový „detoxikační“ gel který slouží ke zklidnění sliznic v žaludku a střevě. Pokud máte pocit, že něco není v pořádku, tak jeďte i když nejste schopna říct co přesně je špatně. Já takhle zachránila svojí starší čubě život, při hárání mi přišla jiná, tak jsem si vydupala výlet na veterinu, že jí necháme vykastrovat, měla na vaječníku cystu a kdybychom jí nechali ještě jednou odhárat asi by praskla a byl by to rychlý konec, histologie potvrdila přednádorové změny. Přitom se zdálo že je jen o něco víc otrávená z toho, že během hárání nesmí z vodítka.

to chapu, ten nas obcas na prujmy trpi a nese i spatne zmenu krmiva, takze prave proto to pritel bere s rezervou… pritel rika, ze prave to byla dietni chyba a ze jsem mu nemela davat hned druhy den jist… veterinar nam rekl to samy, ze minimalne 24h hladovka u malycg plemen a ze klidne 48h u velkych. Ze mel rozdrazdeni trakt a ja mu dala ryzi a hnedka jak se zlepsil mu dala granule…

vezerinar rekl to stejne, ze pokud ma v sobe neco je lepsi prijet hned, ale ze prave hned to nebylo, ze stejne zaludek nevypumpuji a na klasickem obyc sonu oni nic nezjisti…

navic veterinu kde maji nejake vybaveni a jsou tam a maji ambulanci mame pres hodinu cesty po dalnici…

pritel nechal otevrino a pripravil vecu, ze kdyby cokoliv, tak startujeme auto a jedeme do prahy (mame to asi 2h mozna dyl :?)ale ue do ty doby nemam hystercit a nechat psa v klidu spat… ze tim, ze ho kazdych 15 min chodim kontrolovat, ze ho akorat stresuju a ze ho mam nechat byt a ze pokud mu nic neni tak krom toho ze mu je blbe od zaludku, ze ho tady budeme prevazet autem a na veterinu (oboje spatne snasi) a ze je jasne ze se mu to zhorsi a ze se mam na to divat s odstupem, ze veterinar vi co rika a ze kdyby kazdy jezdil na veterinu s kazdpu blbosti tak tam jsou fronty na tyden, ze ja taky kdyz je mi zle e nevim co me je a ze to resim az kdyz je mr fakt spatne nekolik dnu…

• Nahlásit
  • Citovat
50455
28.5.20 00:25
@Anonymní píše:
to chapu, ten nas obcas na prujmy trpi a nese i spatne zmenu krmiva, takze prave proto to pritel bere s rezervou… pritel rika, ze prave to byla dietni chyba a ze jsem mu nemela davat hned druhy den jist… veterinar nam rekl to samy, ze minimalne 24h hladovka u malycg plemen a ze klidne 48h u velkych. Ze mel rozdrazdeni trakt a ja mu dala ryzi a hnedka jak se zlepsil mu dala granule…

vezerinar rekl to stejne, ze pokud ma v sobe neco je lepsi prijet hned, ale ze prave hned to nebylo, ze stejne zaludek nevypumpuji a na klasickem obyc sonu oni nic nezjisti…

navic veterinu kde maji nejake vybaveni a jsou tam a maji ambulanci mame pres hodinu cesty po dalnici…

pritel nechal otevrino a pripravil vecu, ze kdyby cokoliv, tak startujeme auto a jedeme do prahy (mame to asi 2h mozna dyl :?)ale ue do ty doby nemam hystercit a nechat psa v klidu spat… ze tim, ze ho kazdych 15 min chodim kontrolovat, ze ho akorat stresuju a ze ho mam nechat byt a ze pokud mu nic neni tak krom toho ze mu je blbe od zaludku, ze ho tady budeme prevazet autem a na veterinu (oboje spatne snasi) a ze je jasne ze se mu to zhorsi a ze se mam na to divat s odstupem, ze veterinar vi co rika a ze kdyby kazdy jezdil na veterinu s kazdpu blbosti tak tam jsou fronty na tyden, ze ja taky kdyz je mi zle e nevim co me je a ze to resim az kdyz je mr fakt spatne nekolik dnu…

tak to byla blbost. když dieta tak návrat k původnímu krmivu trvá tak týden. Rýže s mrkví a pak několik dní s masem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
28.5.20 08:57

Já bych teda na vete nikdy nevolala. Vždycky když psovi něco je čekám max do druhého dne jestli to nepřejde a pak hned jedu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
28.5.20 16:07

Jak je mu dnes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5743
28.5.20 18:04

@meduzka23 Tak já našemu veterináři volám docela často, když se psům něco stane, je schopný mi po telefonu udělat základní diagnózu aby se vědělo, jestli mám naložit psa do auta a dojet hned, nebo jestli to počká do dalšího dne, nebo to není vůbec na výjezd. Naposledy jsem volala, když mi 8 letá čuba po dlouhé vycházce zchromla na jednu nohu, podle pokynů jsem jí nohu vyšetřila a zjistili jsme že to bylo jen vosí žihadlo a všechno vyřešil octový obklad. Kdybych nezavolala tak platím za pohotovost, protože se jí to stalo v 10 večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama