Pes mojí kamarádky

Anonymní
15.11.19 16:45

Pes moji kamarádky

Ahoj. Mám kamarádku, dá se říct nejlepší, známe se od dětství. Jediný co mi vadí je její pes. Ne jako takový já psy miluju sama mám doma dva velké psy. Jenže k ní jít na návštěvu, člověk odchází jako yetti. Nelze si nikam sednout, všude jsou chlupy, člověk je má i na ponozkach, nohy a mikina jako mamut a pak někam jít ještě od ní, to se ani nedá. Včera jsme třeba ty chlupy natahali i ke druhé návštěvě kam jsme jeli od ní, mě bylo trapně jak jsme byli chlupatí. Má border kolii. No a navíc ten pes pořád chodí a otravuje. Leze po nás po sedačce, když ho pošlu domů tak prileze zas, pořád nosí nějaký hračky a vnucuje se. Asi se mu moc nevěnuje tak jak potřebuje. My občas spolu vencime, občas přijede ona k nám na návštěvu a pořád sebou bere toho psa. Já ho domů nechci tak ho nechává na dvoře. Svoje psy mám doma, dva německý ovčáky, ale uklízím a vysavam a ty chlupy jsou minimální. Nevím jestli je vhodný jí to říct, aby se neurazila. Přeci jen je to její věc a nemusím tam jezdit i když mě zve.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

572
15.11.19 16:50

Už zase ty s ovčákama? Nechceš už porodit? Ony tě ty nesmysli přejdou. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 16:54

@mackA159 nemám děti a ani nerodím. Asi jste si spletla diskuzi :)

• Nahlásit
  • Citovat
1466
15.11.19 16:58

Kamarádka asi úklidu moc nedá. Kdyby pravidelně vysávala, nemohla by to být přece až taková hrůza. Nebo kdyby aspoň před tou plánovanou návštěvou rychle sjela podlahy i sedačku.
Pokud je to opravdu dobrá kamarádka, ke které můžeš být upřímná, tak bys jí to měla říct normálně narovinu. :nevim:
Jinak jí to jedině nějak naznačit, třeba se začít bavit o tom, jak je pruda řešit furt ty chlupy, nebo při odchodu z návštěvy prohodit, že zas vypadáš jak Yetti, díky bohu za vlčáky… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 17:08

Řekla bych to jednoduše - ten pes za nic nemůže. Kamarádce - pokud je to skutečná kamarádka, bych řekla, že pokud chce, aby k ní chodili lidé na návštěvu, měla by víc uklízet a dbát na odstraňování chlupů z nábytku a ze psa v podobě (pravidelného vyčesávání, kartáčování hafana několikrát za den, psovi i ostatním se výrazně uleví a zároveň bych jí požádala, aby prostě hafana k tobě domů nevodila. Že víš, že pes za to fakt nemůže, ale prostě chlupy z něj jsou všude a ty máš sama dost práce kolem svých, tak nechceš uklízet ještě po dalších.
A zároveň jí upozornit, že pes není jen dekorace, ale je to živá bytost, která má nejen své fyzické potřeby, ale i city a potřebuje péči, pozornost, lásku a hrát si, že by se mu prostě měla víc věnovat.

Osobně nevidím problém ve psovi, ale kamarádce. Klasický příklad majitele, který si pořídil psa a neví, jak se o něj pořádně starat.

• Nahlásit
  • Citovat
6105
15.11.19 17:15

Ke kamarádce bych prostě nechodila, sejít se můžete jinde. Bylo by mi trapné jí do očí říct, že se u ní štítim nebo že nemám ráda jejího psa. Zvlášť, když tenhle typ lidí má psa často pomalu jak vlastní dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
15.11.19 17:48

Tak taky mam linajici psy, ale vysavam porad. A ti kteri k nam chodi sem tam s nejakym chlupem na kalhotech pocitaji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.19 17:51

Bych si na návštěvu přibalila takový ten samolepící čistič oblečení :-) a je po problému :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 18:03

Já psy miluju. Mě fakt nevadí sem tam nějaký chlup v jídle nebo na oblečení, ale tam fakt jdu a jsem obalená od hlavy k patě, ale je mi blbý to říct no, je to přeci jen její domácnost, ale teda že sedím na gauči a pes mi leze pořád do klína a prelejza přeze mě, to mi vadí, ale zase na návštěvy chodím ráda pokecat tak je lepší asi mlčet a brát si oblečení na vyhození :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2483
15.11.19 18:10

Neříkala bych jí nic, zvlášť jestli o ní jako kamarádku stojíš. Už daleko větší kraviny rozhodily letitá přátelství. Na návštěvu k ní bych si brala obyč. oblečení, do kabelky přibalila takový ten lepící váleček a od ní bych pelášila domů a nic dalšího pak neplánovala. Že je pes nevychovaný je horší, zvykni si, nejspíš bude mít jednou stejné i děti a ty Ti polezou na nervy mnohem víc. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
963
15.11.19 20:35

Je to bordera, ty otravuji s aktivitou docela bezne, protoze jsou to pracovni psi a jsou akcni. Spis by ji mela mit naucenou na misto, aby neobtezovala. A chlupy bych neresila, proste si vem do auta valecek a ovaleckuj se od nich. Prilezitostne muzes kamaradce poradit, aby borderu okoupala, ze se proces linani urychli, nebo k ni na navstevu nechod, kdyz ti ty chlupy vadi, a hotovo. Starosti nekterych lidi bych fakt chtela mit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama