Placeni penale a soudni exekuce?

13496
12.10.09 09:08

Placeni penale a soudni exekuce?

Ahoj
nevim kam to dat tak to davam sem.
Mam problem..kdyz jsem zila v zahranici tak jsem si zde neplatila ZP,udelal se tam dluh pres 40tisic,ten jsem zaplatila,pak jsem zaplatila jeste penale z penale(to vse jsem si vyrizovala sama,oni mi nemuseli nic posilat-vse bylo z me dobre vule) a ted mi prislo vyrozumeni o odstraneni tvrdosti penale ktere bylo snizeno na 15tisic.
Pokud bych pracovala tak ok,ale beru 7600 a za 4 mesice budu brat 3800kc.Pani jsem na VZP volala,rekla ji situaci a domluvily jsme se na 300kc mesicne-muzu rict ze i to chybi.
No jenze ted prisel splatkovy kalendar kde musim platit 1000kc mesicne od jine pracovnice,tak tam volam a ona i kdyz vi o me situaci od kolegyne tak mi rekla ze pokud to platit nebudu tak na me posle exekuci.

Mam nejake pravo na to se branit?Prece nemuzou chtit po matce ktera je sama a nepracuje aby z materske davala 1000kc na zaplaceni penale?!?!!?

Poradite co delat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12332
12.10.09 10:26

Taminko - já bych určitě na dopis reagovala doporučeným dopisem, popř. předala odpověď na podatelnu s podacím razítkem, ve kterém bych znova vysvětlila svou situaci, napsala, že mám zájem dluh splácet a jsem ochotna dluh splácet v té a té výši a zároveň poslala splátku (nevím, který den splácíš, popř. bych přiložila dokolad o poslední splátce).
Pochybuju,že by ti za takové situace dali exekuci, a zároveň by ti po snížení MD neměli z čeho tu exekucí brát…

a hlavně si pak vyřiď všechny dávky SSP i hmotné nouze :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.10.09 10:53

to si urcite v breznu vyridim,neboj :wink:

Ale vazne me stve ze to jsou s prominutim takove sv…e ze se clovek snazi platit(mmch kolik je neplaticu kteri se nezajimaji a oni na ne nemuzou) a jeste mu hrozi exekuci.

Takze radis napsat dopis s tim ze jsem se vse snazila poctive splacet a po dohode posilam 300kc mesicne ale ze splatky ktere jsou uvedeny v dopise proste platiti nemuzu jo?
Platim to trvalym prikazem vzdy kolem 25. v mesici a zatim jsem zaplatila jen jednou..je to cerstva zalezitost.

Ale pani me dnes dokonale nastvala kdyz mi neustale skakala do reci a rekla ze tak nizkou splatku mi dat nemuze a pokud do roka(12/10)neuhradim celou castku tak na me posle exekuci..Ze ji proste nezajima z ceho to budu platit,prej at si pujcim :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
12.10.09 11:02

Taminko - jinou možnost asi nemáš, ne? nebo jo, můžeš si někde půjčit a např. rodičům to splácet ve stejné splátce, co bys splácela pojišťovně?

jinak ti asi nic jiného nezbývá…, ten dopis bych určitě poslala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.10.09 11:06

pujcovat si nebudu a proc bych jim mela davat vsechno najednou ze :wink:

Diky za radu,dopis napisu a at si trhnou nohou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.10.09 15:15

Taminko-ty jsi s Eminečkou sama?Podle fotek máte prima tatínka,z fotek z cestování čiší jen pohoda.
Když jde člověk v klidu se domluvit,jistě se řešení dá najít.Občas se stane,že už předem jsme v jednání „nastartovaný“,druhá strana taktéž a problém je na světě.Ono my ženský dokážeme být někdy protivný vzájemně.To chlapi věci řeší lépe,přímo a bez okolků.Takže držím palce aby se to vyřešilo co nejlépe.

• Nahlásit
  • Citovat
13496
12.10.09 15:26

ano jsem ale snazime se s tatinkem vychazet co nejlepe a byt v pohode.Ale navzajem se nemuzeme snest :( Tatinek je super ale jen pro malou.
No pani mi rekla at se neobtezuji chodit osobne ze to nema smysl,ze se stejne nic nevyresi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
12.10.09 16:49

Ahoj Taminko,

určitě jim napiš doporučený dopis, či ho dones na podatelnu a nech si jednu kopii orazit podacím razítkem, až máš nějaký doklad o doručení.

A jak psala Boriska, napiš jim, že máš zájem dluh splatit v plné požadované výši (dolož výpisem z účtu, že jsi již první splárku uhradila), dále uveď v jaké jsi nyní životní situaci - samoživitelka, uveď a dolož své příjmy, zároveň ve stručnosti vyčísli výdaje a na základě toho je požádej o splátku, kterou si můžeš dovolit splácet. Dolož jim tam ještě papír, od kdy budeš pobírat nižší rodičák, snad se chytí za nos. Když tam dojdeš osobně, tak budeš nastartovaná, ty protivný ženský, co tam seděj, ti moc nepřidají a nevyřešíte nic. Zkus to písemnou cestou, za to nic nedáš. Odpovědět ti musejí. Nevím, co víc poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.10.09 18:16

Taminko-to mě moc mrzí,že jste s Eminkou sami.Když tu tak nakukuji do diskuzí,jak cestujete,chcete jet na vánoční trhy…dívala jsem se na fotky…tak jsem si říkala,jak jste úžasná spokojená rodinka.
Ale je moc prima,že dokážete takto spolu vycházet,už kvůli Emince-to zvládne málokdo.
Drž se-a asi by bylo nejlepší jak bylo porazeno přede mnou-písemnou formou s vysvětlením všech skutečností.

• Nahlásit
  • Citovat
13496
12.10.09 19:37

Jeste mi poradte komu ma byt dopis urcen?Te osobe ktera mi splatkovy kalendar vystavila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
12.10.09 19:56

Cau tami,
to je mazec. Kolik děla to penále?
Byt tebou bych zkusila požádat o jejich uplne prominutím s tím že jsi celou situaci vždy chtěla vyřešit..atd..(no, ale už jsi to asi zkusila)
Jinak máš pravdu jsou to k..y, mám svou zkušenost.
Nepsala bych to té babě která ti to slíbila. nebo alespoň - nejen jí. Mají tam nějakýho sekčního šefika ne?Kterej tyto věci řeší?

( OT a to že nejsi s tatínkem Emy mě též dostalo, uplně žive vidím jakousi vaši fotku z parku -melas tady dřív odkaz na rajče- fakt jedna štastná rodika…nonic..)

Ješte spolu máme jet do UK, pamatuješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.10.09 20:00

Jani jj pomatuju a urco ze Tederes pojedem :wink: Jen nas musi pozvat.
Odkaz na rajce stale mam ale je to v podpisu takze kdyz ho nepripojim tak neni.

No a penale bylo 108tisic a bylo snizeno na 15tisic a s tim uz se nehne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
992
12.10.09 20:01

Taminko, adresovala bych to obecně nějakému tomu odboru či oddělení nebo co tam mají za sekce a to k rukám vedoucího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.10.09 20:05

cili zacnu.....vazene vedeni?to mi prijde takove srandovni ale asi jo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
12.10.09 20:08
Taminka píše:
cili zacnu.....vazene vedeni?to mi prijde takove srandovni ale asi jo..
:D :D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama