Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@M_Vladim píše:
Pořád se tu mluví o psychické náročnosti pro ty bojující.
Takže…
Ne. Právě by potřebovala trochu radosti do života, ale já už ze sebe taky nějak víc nevymáčnu.![]()
U psychologa jsi byl? Tahle nemoc je totiž nemoci celé rodiny a většinou se ten psycholog doporučuje. Jsou i specialisté právě na rodinné příslušníky onkopacientu.
@mamadvou píše:
A proč jsi v ní přiživoval ty představy, že ji neberou lidé vážně kvůli velikosti poprsí/oblečení. Nedovedu si představit, že s tímto přijdu za mužem a on nevyvalí oči, co je to za nesmysl. Ona potřebovala zřejmě řešit svou psychiku už dávno.
No a plastika s implantátem není moc prospěšná fyzickému zdraví, člověk co prošel brutální léčbou se může prostě bát. Může být plastika samozřejmě prospěšná psychice, chce to zvážit přínosy a rizika. Pochybuji, že pokud by se rozhodla pro plastiku, bude jí kdokoliv odsuzovat. Není to spíš tak, že jí chtějí vyjádřit pochopení, že se jí do toho nechce?
Myslím, že hledáte problémy venku, „lidé mě neberou vážně, lidem by se plastika nelíbila“, ale tak trochu to sami sobě nalháváte, problém je dlouhodobě zřejmě jinde a paní asi potřebuje uzdravit duši.
Že bych něco přiživoval jsem jako napsal kde? ![]()
O to se starali jiní. ![]()
@inkakřivák píše:
U psychologa jsi byl? Tahle nemoc je totiž nemoci celé rodiny a většinou se ten psycholog doporučuje. Jsou i specialisté právě na rodinné příslušníky onkopacientu.
Já ne, manželka chodila do nějaké skupiny. Po mě nikdy návštěvu nechtěli.
Já nevím, ani kam bych zamířil, ani co bych tak asi řekl. ![]()
@M_Vladim Chyba, měl by sis taky nějakého najít. Pomohlo by vám to oběma. Ať se manželka zeptá svého onkologa, on ji poradi. Běžné dávají pacientům kontakt na specialisty na tuto problematiku. Fakt je to složité.
Sám říkáš, že problém je i u tebe. Jenže ona na tom může být tvoje žena tak, že celou vinu bere jen na sebe. Že není přitažlivá, že je zmrzačená. Nemusí si vůbec uvědomit, že je to tak půl na půl. A pak se trápí mnohem víc než by musela.
@inkakřivák píše:
@M_Vladim Chyba, měl by sis taky nějakého najít. Pomohlo by vám to oběma. Ať se manželka zeptá svého onkologa, on ji poradi. Běžné dávají pacientům kontakt na specialisty na tuto problematiku. Fakt je to složité.
Sám říkáš, že problém je i u tebe. Jenže ona na tom může být tvoje žena tak, že celou vinu bere jen na sebe. Že není přitažlivá, že je zmrzačená. Nemusí si vůbec uvědomit, že je to tak půl na půl. A pak se trápí mnohem víc než by musela.
Tak to jí měli dát před deseti lety, nebo na tý skupině.
Zjevně jsme to podle nich nepotřebovali, nebo aspoň já teda ne.
A tedy pro mě to tedy zjevně žádný problém být neměl a tedy ani není.
@M_Vladim uvažoval jsi někdy o rozvodu a nebo milence?
Přemýšlím, do jaké míry má být člověk ohleduplný víc k ostatním než k sobě a jestli je to fakt tak velký prohřešek, když nedodrží slib anebo se nechce obětovat pro druhého
…
@Magical-eyes píše:
@M_Vladim uvažoval jsi někdy o rozvodu a nebo milence?
Přemýšlím, do jaké míry má být člověk ohleduplný víc k ostatním než k sobě a jestli je to fakt tak velký prohřešek, když nedodrží slib anebo se nechce obětovat pro druhého…
Jediný výsledek by byl, že bych pár lidem pokaňhal život. ![]()
A jak říkám, milenka není robot. ![]()
@M_Vladim píše:
Jediný výsledek by byl, že bych pár lidem pokaňhal život.
A jak říkám, milenka není robot.
Poklona za to, že jsi zůstal s manželkou a neutekl při prvním problému, jako to dělá hodně lidí. Pro mě jsi tím víc chlap, než borec, vedle kterého Schwarzenegger ve své nejlepší formě vypadá jak nedonošený brácha, ale ze vztahu uteče po první studené večeři a noci bez sexu. Z tvého psaní na mě působí, že jste oba padli do určité rezignace. Co chvíli neřešit vzhled, sex, společenské normy na šťastný život, ale prostě žít po svém, i když budete pro ostatní „vypadat divně“? Zkusit si najít nějaké společné koníčky a zájmy, které budou bavit oba a budete zase v něčem moct sdílet radost? Například znám několik párů, kde se nastartovala radost ze společného soužití tím, že se vrhli na geocaching. Najednou měli něco, kde mohli společně plánovat výpravy za keškami, sdílet radost z nálezů i „smutek“ z neúspěchů.
Mě by zajímalo, jestli by to manželka v případě, že by to bylo obráceně, měla stejně…
@Magical-eyes píše:
@M_Vladim uvažoval jsi někdy o rozvodu a nebo milence?
Přemýšlím, do jaké míry má být člověk ohleduplný víc k ostatním než k sobě a jestli je to fakt tak velký prohřešek, když nedodrží slib anebo se nechce obětovat pro druhého…
Ja ti nevim, ale prijde mi, ze kdyz je clovek eroticky a predevsim emocne vyprahly, staci pak trocha zajmu a je v jeste vetsim loji, nez byl predtim. Protoze k puvodnimu stavu se strasne tezce vraci, okusis-li, ze to muze byt i jinak. Navic na me Vladim pusobi jako slusny, cestny chlap, takovy ten loajalni „drzak“ a pokud by ho nesmetly city, smetly by ho vycitky.
Nijak ale nezpochybnuji, ze by si zaslouzil, aby byl alespon chvili pro nekoho stredem zajmu on.
@ontarova.stara máš asi pravdu, ale pořád nemám moc jasno v tom, jestli je správné a nutné potlačovat své potřeby a uzpůsobovat svůj život druhému ( hlavně do jaké míry), který je v kleci svých starostí a obav o život…
Ten čas mu už nikdo nevrátí.
Každý to má asi jinak, ale jestli to vyváží ten super pocit, že jsem byl oporou a neuhnul…
Fakt nevím.
Musí to být šíleně náročné a ubíjející…
Tenhle stres a frustrace taky není zdravý…
Vím, ten slib je v dobrém i zlém… Ale kde je ta kotva a záchranné lano pro toho „zdravého“, který má zůstat milujícím, podporujícím, chápajícím za všech okolností.
Trochu mi to evokuje situaci u chronicky těžce nemocných lidí, kteří jsou pečujícími osobami a nakonec smrt berou jako vysvobození i pro sebe…
Prostě fakt nevím, do jaké míry být sobecký a na druhou stranu, jak moc se obětovat pro druhé…
https://www.instagram.com/p/Cjb12UQDB10/
Vážně máte pocit, že ta žena je ošklivá a už není žena?
@Magical-eyes Priznavam, ze na tohle odpoved neznam. Urcit, kde konci partnerska podpora a zacina sebeobetovani.
Vladimovi bych strasne moc prala cokoliv, co ho bude bez vycitek tesit. Od lasky az po nejaky novy zajem, jak psal rmot.
@inkakřivák píše:
https://www.instagram.com/p/Cjb12UQDB10/
Vážně máte pocit, že ta žena je ošklivá a už není žena?
Ono ani tak není důležité, co si myslí okolí.
Klíčové je, co si o svém vzhledu a ženskosti myslí sama dotyčná žena.
Což je v podstatě přesně to, co tu od začátku tvrdím já.
Já bych, pokud by mi to zdravotní stav umozňoval, na místě téhle paní z instagramu rozhodně na plastiku šla.
@Magical-eyes píše:
@ontarova.stara máš asi pravdu, ale pořád nemám moc jasno v tom, jestli je správné a nutné potlačovat své potřeby a uzpůsobovat svůj život druhému ( hlavně do jaké míry), který je v kleci svých starostí a obav o život…
Ten čas mu už nikdo nevrátí.
Každý to má asi jinak, ale jestli to vyváží ten super pocit, že jsem byl oporou a neuhnul…
Fakt nevím.
Musí to být šíleně náročné a ubíjející…
Tenhle stres a frustrace taky není zdravý…
Vím, ten slib je v dobrém i zlém… Ale kde je ta kotva a záchranné lano pro toho „zdravého“, který má zůstat milujícím, podporujícím, chápajícím za všech okolností.
Trochu mi to evokuje situaci u chronicky těžce nemocných lidí, kteří jsou pečujícími osobami a nakonec smrt berou jako vysvobození i pro sebe…
Prostě fakt nevím, do jaké míry být sobecký a na druhou stranu, jak moc se obětovat pro druhé…
V životě nejsou jen pěkné dny. Někdy přijde delší období trápení a nemá konce. Dnes Ty, zítra já. Rakovina prsu a následný život bez prsou není to nejhorší a navíc relativně časté.
Sorry, ale srovnávat život s manželkou s rakem a péči o třeba o člověka a Alzhaimerem…..
, to je směšný.