Platíte na internetu normální platební kartou?

18633
24.1.11 08:54

Platíte na internet unormální platební kartou?

Krásný zimní den,
poslední dobou se čím dál častěji setkávám u různých eschopů s možností platby kartou(např:Visa,Maestro..).Využíváte tuto možnost? Je to bezpečné?
O víkendu jsem to zkusila v jednom obchodě s prádlem a a podle toho co to po mě chtělo, mi přišlo že to asi nebude úplně nejbezpečnější způsob placení? Pin jsme sice nezadávala, ale číslo karty a jakési další číslo a transakce proběhla. Jak je to chráněný v případě že by byla karta odcizena, když tam nechtějí PIN a nemůžou ověřit nijak totožnost platícího?
Pořád mito teď vrtá v hlavě. Používáte to? Platíte tak?Jaké jsou poplatky za takovou operaci? Ten eschop si už neůčtoval po platbě kartou žádné poštovné! 8-o
Děkuji za příspěvky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.1.11 09:01

Ahoj,
platím tak a zatím se mi nikdo konto nevykradl :wink: (snad to ted nezakřiknu :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2508
24.1.11 09:02

Bezne taghle nakupuji v americe, tam ani jina moznost platby neni.
Ono kdyz zaplatis platebkou a nakup neprobehne u vetsiny bank muzes reklamovat platbu, vrati ti penize a zbytek asi poresi s prijemcem penez.
Da se to osetrit pres nejake sluzby, ne ebay treba platim pres paypal. To je online sluzba, kam zadam cislo karty atd a pak uz platim jen pres tuto sluzbu (zadam pouze jmeno a heslo) a ve finale se k mym udajum nikdo nedostane. Funguje to rychle, dobre, bezpecne a fakt to ulehci i praci :)
kdyz ti nekdo ukradne kartu je to pitomy a platit takto samozrejme muze, nastav si nejaky limity pokud mas strach.
Poplatky za tuto operaci tusim nejsou zadne, je zdarma, jako kdyz platis kartou v obchode tak take nic neplatis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
24.1.11 09:04

nepoužívám, nepřijde mi to vůbec bezpečné, nicméně já jsem taky asi trochu extrém - nepoužívám ani platby kartou v kamenném obchodě a na účtu mám přes internet. bankovnictví tyhle věci zablokované, limit výběru z bankomatu mám nastaven minimální, který v případě potřeby změním ten den, kdy potřebuji vybrat větší částku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12868
24.1.11 09:15

platíme, ale máme speciální kartu pro platby přes internet. zde je větší zabezpečení transakcí. a karta je zavřená doma, takže ji ani nikdo neukradne. a pro zahraniční weby máme paypal. osobně přesně nevím, jak tohle funguje, mám na to manžela IT ;-)tak se tím nezatěžuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15783
24.1.11 09:28
nozu píše:
platíme, ale máme speciální kartu pro platby přes internet. zde je větší zabezpečení transakcí. a karta je zavřená doma, takže ji ani nikdo neukradne. a pro zahraniční weby máme paypal. osobně přesně nevím, jak tohle funguje, mám na to manžela IT ;-)tak se tím nezatěžuji.

uplne idealni na to je specialni - virtualni karta urcena jen pro platby pres net…je jinak bezpecnostne nastavena.

pohybovala jsem se v tomto pres 10 let, respektive reseni podvodu z techto transakci a obcas to byly chutovky :poblion: neni problem vam vydrancovat ucet a kartu fyzicky vubec nemit - staci jenom cislo, proto dost dobre nechapu, kdyz nekdo plati embosovanou (s reliefnim vytlakem pismen) kartou bez cipu na netu - ale zrejme jsem profesionalne deformovana 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
24.1.11 09:48

Moc jsem se do toho nehrnula, ale nakonec jsme kvůli našim koníčkům museli, jiná možnost platby na zahr. webech není… platíme tedy přes paypal a zřídili jsme si na ten účel ještě jeden účet kam posíláme limitovanou hotovost.

• Citovat
  • Upravit
24.1.11 10:17

ahoj, platívala jsem kartou přes net hodně, až mi jednoho krásného dne banka kartu zablokovala, kupovala jsem prádlo v UK a někdo se jim naboural do eshopu a ukradl data, banka to tedy včas zabezpečila, ale stejně bylo že jsem musela na pobočkou pro novou. Jinak mi přijde celkem fajn, jak už někdo psal používat e-card s odkladovým účtem, kam se převání jen hotovost pro tyto nákupy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.11 10:24

ahoj, platím tak už docela běžně, při nákupech v zahraničí nebo třeba u koupě výhodných letenek ani jiná možnost není. někdy chtějí i u rezervace hotelu údaje z Tvé karty…asi bych se toho nebála, zvláště u karet s čipem. Platila jsme tak i kabelku na nějakých italských stránkách (manžel šílel), mnohdy je to i výhodnější a platíš méně za poštovné…holt bych řekla, že doba si to žádá a nebránila bych se tomu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.11 11:06

ahojky
v obchodek s ní platím běžně, nemívám u sebe hotovost, pokud nechtějí PIN tak musí souhlasit podpis(ale né každý to kontroluje že) ale zatím v poho, přes internet jsme kupovali jen lístky na na nějaké konzerty a bez problému, jinak bych běžnou kartu přes net nepoužívala :think: jak píšou holky spíš tu e-kakrtu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
24.1.11 11:15

Jéé děkuji moc, je to moje první zkušenost, manžel má na účtu internet home banking, tak na všechny platby používáme jeho účet,tento způsob je myslím zabezpečený dost,ale už mě moc nebaví krs každou prkotinu čekat až manžel přijde z práce s mobilem abych mohla zaplatit a tak jsem to vyzkoušela. Spíš mě zaráží, že ten eschop měl dobírku 89kč, platba přes homebanking 40kč a platba kartou žádné další poplatky. Tudíš i pošta zdarma 8-o No sem zvědavá na výpis kolik tato legrace stála, snad do té doby něco na účtu zbude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.11 11:18

tak by tě to mělo stát jen poplatek za platbu kartou :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.1.11 11:19

možná ani to ne…záleží, jaký máte účet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15783
24.1.11 11:30
michaela1808 píše:
ahoj, platím tak už docela běžně, při nákupech v zahraničí nebo třeba u koupě výhodných letenek ani jiná možnost není. někdy chtějí i u rezervace hotelu údaje z Tvé karty…asi bych se toho nebála, zvláště u karet s čipem. Platila jsme tak i kabelku na nějakých italských stránkách (manžel šílel), mnohdy je to i výhodnější a platíš méně za poštovné…holt bych řekla, že doba si to žádá a nebránila bych se tomu

to mne pobavilo, zvlast dovetek „..asi bych se toho nebála, zvláště u karet s čipem.“ ale jak rikam profesionalni deformace.
Karta s cipem se da taky v pohode nabourat, existuji na to ruzne rumunsko-bulharske gangy, ktere jednu dobu skodili i na uzemi CR… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
24.1.11 11:40

Ahoj!
Většina českých bank nedává na karty možnost platby na internetu automaticky. Musíš si o tuto službu požádat a tuto možnost si nechat aktivovat. POkud ji však na kartě již máš, tak je možnost zneužití jasná. Kdzž ti někdo kartu ukradne, tak může na internetu vesele nakupovat až do výše limitu na kartě.

Existuje několik způsobů, jak se tomutu zneužití karty vyhnout - nejlepší je mít pro internetové platby zvláštní účet s kartou nebo zvláštní kartu.

Ale já se přiznám, že zatím kartou platím a musím zaklepat, že zatím žádný problém nenastal. Ale vyhýbám se neznámým obchodům a ze zahraničí raději neobjednávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama