Pochybnosti ve vztahu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
11981
16.12.15 11:30
@Mascalero píše:
Ahoj, nejsem zcela typický uživatel těchto stránek. Jsem muž, se svojí přítelkyní mám 3 děti (sedm, tři a půl roku a 15 měsíců) a dostali jsme se do stavu, kdy už prostě nevím jak dál. Na začátku můžu říct, že jsem nebyl moc skvělý přítel, doma jsem moc nepomáhal a hlavně po narození druhé dcery jsem byl často venku s kamarády nebo na fotbale. Moje přítelkyně má dost složitou povahu, neumí moc komunikovat s cizími lidmi, má jen jednu kamarádku a v zásadě je velmi těžké se pro ní seznámit s kýmkoliv do stavu, aby spolu mohli chodit někam ven. Tím je také spjato, že nemá moc koníčků, nepije alkohol, kafe, je to spíš takový kluk, který rád řídí, vymýšlí jak opravit byt atd (na což jsem zase já úplně levej). Teď se dostala do stavu „mateřské deprese“, kdy jí nebaví už vůbec nic, starost o děti pokulhává, je stále nabroušená a nastartovaná, vše co udělám je špatně. Ona mi dávala dlouhodobě signály, ale já je neviděl, nebo jsem je spíš slepě přehlížel. V září měla psychický a fyzický kolaps (vyčerpání), nějak to nakonec ustála, ale já si dnes u ní nebyl dřív a déle, když potřebovala (vzal jsem všechny tři děti ven, aby měla klid). Bohužel jsem ale nic ve svém přístupu k ní nezměnil. Někdy v listopadu jsem zjistil, že si podala na seznamce inzerát, že hledá kamarády a že si se mnou už nerozumí, takže možná i někoho na vážný vztah. To víte, dožralo mě to, ale zároveň i nakoplo. Najednou jsem si uvědomil všechno, co jsem dělal špatně, skoro jsem přestal chodit ven a chtěl být jenom s ní, začal jsem výrazněji více pomáhat doma s dětmi, začal jsem více uklízet, pomáhat. Víc jí poslouchat, víc si s ní povídat. Chvilku to vypadalo, že je to OK, dokonce mě k sobě začala i více pouštět po fyzické stránce (sex ne, jen tulení, trošku mazlení), protože my poslední 3 roky spíme odděleně. Měl jsem pocit, že vše jde tou správnou cestou. Najednou pro mě bylo nejdůležitější to, aby ona měla všechno co chce. Jenže pořád tu byl ten inzerát, ve kterém pokračovala. Pak jsem zjistil (a ano, ta forma zjištění nebyla vůbec čistá) že se údajně zase znovu zamilovala a že by chtěla poznat všechno to krásné okolo milování, ne jen ten nudný sex se mnou, který myslí jen na sebe. Nevím, jak moc to myslela upřímně. Se dvěma těmi muži ze seznamky se setkala, vždy byla do 3 hodin zase zpátky (ten jeden z nich myslí jen na práci). Prostě od té doby je to zase jen horší, mám pocit, že jí buď někdo z nich zklamal nebo naopak je naštvaná, že nemůže být s ním. Křičí na děti, já co udělám je špatně, ať se snažím sebevíc. Občas mi řekne jak jí ti chlapi ze seznamky štvou, že neumějí odpovědět, že píšou nesmysly, že si nikdy na ní neudělají čas. Vždycky říká, že se nemám bát, že stejně nemá kam a s kým mi utéct. Ale nevím, jestli to není nějaký trik. Já bych jí řekl „Miláčku, vezmi si auto, udělej si nějaký výlet, já se o všechno tady doma postarám, pohlídám děti“, ale prostě ti chlapi z inzerátu mě tam straší. Já jí strašně miluji a hodně pozdě zjišťuji, jak velký blbec jsem byl, ale prostě nevím jak jí pomoci. Prostě říká, že je mezi náma nějaká zeď, která nejde jen tak odmazat, že potřebuje čas, více času na to, aby našla sebe sama, svojí jistotu

ahoj, jak to myslíš, že spíte 3roky odděleně?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2687
16.12.15 12:09
@Mascalero píše:
Ahoj, nejsem zcela typický uživatel těchto stránek. Jsem muž, se svojí přítelkyní mám 3 děti (sedm, tři a půl roku a 15 měsíců) a dostali jsme se do stavu, kdy už prostě nevím jak dál. Na začátku můžu říct, že jsem nebyl moc skvělý přítel, doma jsem moc nepomáhal a hlavně po narození druhé dcery jsem byl často venku s kamarády nebo na fotbale. Moje přítelkyně má dost složitou povahu, neumí moc komunikovat s cizími lidmi, má jen jednu kamarádku a v zásadě je velmi těžké se pro ní seznámit s kýmkoliv do stavu, aby spolu mohli chodit někam ven. Tím je také spjato, že nemá moc koníčků, nepije alkohol, kafe, je to spíš takový kluk, který rád řídí, vymýšlí jak opravit byt atd (na což jsem zase já úplně levej). Teď se dostala do stavu „mateřské deprese“, kdy jí nebaví už vůbec nic, starost o děti pokulhává, je stále nabroušená a nastartovaná, vše co udělám je špatně. Ona mi dávala dlouhodobě signály, ale já je neviděl, nebo jsem je spíš slepě přehlížel. V září měla psychický a fyzický kolaps (vyčerpání), nějak to nakonec ustála, ale já si dnes u ní nebyl dřív a déle, když potřebovala (vzal jsem všechny tři děti ven, aby měla klid). Bohužel jsem ale nic ve svém přístupu k ní nezměnil. Někdy v listopadu jsem zjistil, že si podala na seznamce inzerát, že hledá kamarády a že si se mnou už nerozumí, takže možná i někoho na vážný vztah. To víte, dožralo mě to, ale zároveň i nakoplo. Najednou jsem si uvědomil všechno, co jsem dělal špatně, skoro jsem přestal chodit ven a chtěl být jenom s ní, začal jsem výrazněji více pomáhat doma s dětmi, začal jsem více uklízet, pomáhat. Víc jí poslouchat, víc si s ní povídat. Chvilku to vypadalo, že je to OK, dokonce mě k sobě začala i více pouštět po fyzické stránce (sex ne, jen tulení, trošku mazlení), protože my poslední 3 roky spíme odděleně. Měl jsem pocit, že vše jde tou správnou cestou. Najednou pro mě bylo nejdůležitější to, aby ona měla všechno co chce. Jenže pořád tu byl ten inzerát, ve kterém pokračovala. Pak jsem zjistil (a ano, ta forma zjištění nebyla vůbec čistá) že se údajně zase znovu zamilovala a že by chtěla poznat všechno to krásné okolo milování, ne jen ten nudný sex se mnou, který myslí jen na sebe. Nevím, jak moc to myslela upřímně. Se dvěma těmi muži ze seznamky se setkala, vždy byla do 3 hodin zase zpátky (ten jeden z nich myslí jen na práci). Prostě od té doby je to zase jen horší, mám pocit, že jí buď někdo z nich zklamal nebo naopak je naštvaná, že nemůže být s ním. Křičí na děti, já co udělám je špatně, ať se snažím sebevíc. Občas mi řekne jak jí ti chlapi ze seznamky štvou, že neumějí odpovědět, že píšou nesmysly, že si nikdy na ní neudělají čas. Vždycky říká, že se nemám bát, že stejně nemá kam a s kým mi utéct. Ale nevím, jestli to není nějaký trik. Já bych jí řekl „Miláčku, vezmi si auto, udělej si nějaký výlet, já se o všechno tady doma postarám, pohlídám děti“, ale prostě ti chlapi z inzerátu mě tam straší. Já jí strašně miluji a hodně pozdě zjišťuji, jak velký blbec jsem byl, ale prostě nevím jak jí pomoci. Prostě říká, že je mezi náma nějaká zeď, která nejde jen tak odmazat, že potřebuje čas, více času na to, aby našla sebe sama, svojí jistotu

Bud rad, ze aspon neni manzelka, aspon mels rozum, ze ses nezenil. Ale tohle nadejne nevidim, vetsina chlapu ma snahu porad neco opravovat a nechapou, ze neni co. Ze proste ten vztah vysumel a je cas to zkusit jinde)ta tvoje to uz evidentne dela). ;) Jasne, muzete se roky trapit, chodit po poraden, ale stejne nic nevyresite…
Delej to prave naopak a moc se nesnaz, taky si chod na seznamky a schuzky. To ji pak mozna dojde, ze to tak v pohode nebude a ze byt sama na 3 decka bude pruser a bude se snazit uplne jinak. :mrgreen: Takhle mozna neceho doccilis, ale ja osobne bych to zabalil. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
17308
16.12.15 12:32

@Scarabeuss Souhlas!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Chocoloco2
16.12.15 12:42

@Mascalero Ta tvoje je borka :mrgreen:, ta si to umela zaridit! Ty hlidas decka, ona brousi po seznamkach, chodi na randicka a jeste se trapis tim, jestli nahodou neni citove deprivovana :think:

  • Citovat
  • Upravit
8
16.12.15 13:59

Tak já to zkusím nějak postupně odpovědět (moje výhoda je, že jsem strašnej psavec)
Ontario7: No, ona spí v obýváku na gauči (nejdříve s prostřední dcerou a pak s nejmenším klukem) a já v ložnici s nejstarší a pak i s prostřední). Vzniklo to tak, že děti, když byly malé, tak hrozně špatně spaly a pak už to zůstalo. Ne teda, že by nebylo nic, ale frekvence tak 3× za rok. A rovnou odpovím na otázku, jak jsem to řešil: porno a vlastní ruka. Nevěra neprokázána :-D (vzpomněl jsem si na větu z Černých baronů, znamená to, že nevěra nebyla).

Scarabeuss: To jsem právě dělat posledních 7 let :-). Fotbal, hospody, nezájem. Nemyslím si, že to byla cesta, která by vedla k nějakému kýženému výsledku. Ale pravdu máš v jednom: nesmím to s tou péčí zase přehánět.
Chocoloco2: tak ona si ten inzerát dala někdy v listopadu tohohle roku, prej když ani ten její první kolaps se mnou nic neudělal. A do kategorie „hledá se kamarád/dopisování“. Venku byla všehovšudy třikrát, zatím. Hele, já si zase nemyslím, že ona je typ, který by hned skočil do postele, ona si celkově moc nevěří a je hodně plachá. Ono žít vlastně 7 let mezi stěnami jen s dětmi taky asi moc nepomůže…

Kdochcekam: tak snažím se. Poprvé jdeme po dlouhé době na muzikál, vzal jsem jí na večeři, šli jsme na procházku. Ale prostě to prý se mnou není ono…jsme spolu 13 let, víme o sobě úplně všechno, věřím, že asi je zajímavější poslouchat někoho nového. Co jí amanti píšou jsem si tak nějak vyčetl sám ;-). Já si prostě myslím, že když jí to zakážu, tak si moc nepomůžu. Hele, s těch schůzek se vrátila za 2-3 hodiny, já si fakt u ní neumím představit, že by k němu sedla do auta, dojela k němu, vysprchovala se, vyspali se spolu, zase se osprchovala a nechala se odvést domů. Třeba fakt jen potřebuje po těch letech doma kecat s někým novým. No a nevzal jsem si jí – vlastně ani nevím. Svatbu jsme nikdy neplánovali a asi jsem fakt měl říct „tak poď, teď si tě vezmu“. Jenže v té mojí ignoranci, kdy pro mě byl důležitější výjezd na zápas Žižkova. Já samozřejmě tuším, že některé věci se dali dělat jinak a líp. Ona je dost komplikovaná, dokázala se rozhádat i se svými rodiči, sestrou…no, není to úplně jednoduché.

Ale uznávám, že můžu vypadat jak naivní pitomeček, který 5 let na svou ženu dost kašlal a najednou, když zjistil, že si může najít někoho jiného, se probudil a začal něco dělat.

A jinak díky všem za jakýkoliv názor. Mně docela dost pomáhá to celé vypsat, dostat ze sebe.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Chocoloco2
16.12.15 14:07

@Mascalero A mate nejake hlidani? Tohle je podle meho ponorka jak vysita, unava materialu.Byt zase chvili jen partneri, obcas se zastavit, sednout si, promluvit. Pokud je pritelkyne introvert, nema kamaradky, je dost pravdepodobne, ze to vsechno v sobe dusi a jednoho dne to skonci velkym prusvihem. Evidentne se potrebuje vyventilovat, proto bych to psani snad i pochopila, ale schazet se s nimi je znacne pres caru.
Mam pocit, ze ji to tolerujes proto, ze mas pocit viny za to, ze jsi to nechal dojit az k tomu vyhoreni.Ale to je take cesta do pekel.Moc neverim, ze tam panove hledaji nevinny pokec, i kdyz treba tva pritelkyne ano.Ono pak ten zdanlivy soulad nazoru a pocit porozumeni muze vest k tomu, ze si vyprojektuje neexistujici velkou lasku, bouchne dvermi a odejde.

  • Citovat
  • Upravit
2687
16.12.15 14:11
@Mascalero píše:
Tak já to zkusím nějak postupně odpovědět (moje výhoda je, že jsem strašnej psavec)
Ontario7: No, ona spí v obýváku na gauči (nejdříve s prostřední dcerou a pak s nejmenším klukem) a já v ložnici s nejstarší a pak i s prostřední). Vzniklo to tak, že děti, když byly malé, tak hrozně špatně spaly a pak už to zůstalo. Ne teda, že by nebylo nic, ale frekvence tak 3× za rok. A rovnou odpovím na otázku, jak jsem to řešil: porno a vlastní ruka. Nevěra neprokázána :-D (vzpomněl jsem si na větu z Černých baronů, znamená to, že nevěra nebyla).

Scarabeuss: To jsem právě dělat posledních 7 let :-). Fotbal, hospody, nezájem. Nemyslím si, že to byla cesta, která by vedla k nějakému kýženému výsledku. Ale pravdu máš v jednom: nesmím to s tou péčí zase přehánět.
Chocoloco2: tak ona si ten inzerát dala někdy v listopadu tohohle roku, prej když ani ten její první kolaps se mnou nic neudělal. A do kategorie „hledá se kamarád/dopisování“. Venku byla všehovšudy třikrát, zatím. Hele, já si zase nemyslím, že ona je typ, který by hned skočil do postele, ona si celkově moc nevěří a je hodně plachá. Ono žít vlastně 7 let mezi stěnami jen s dětmi taky asi moc nepomůže…

Kdochcekam: tak snažím se. Poprvé jdeme po dlouhé době na muzikál, vzal jsem jí na večeři, šli jsme na procházku. Ale prostě to prý se mnou není ono…jsme spolu 13 let, víme o sobě úplně všechno, věřím, že asi je zajímavější poslouchat někoho nového. Co jí amanti píšou jsem si tak nějak vyčetl sám ;-). Já si prostě myslím, že když jí to zakážu, tak si moc nepomůžu. Hele, s těch schůzek se vrátila za 2-3 hodiny, já si fakt u ní neumím představit, že by k němu sedla do auta, dojela k němu, vysprchovala se, vyspali se spolu, zase se osprchovala a nechala se odvést domů. Třeba fakt jen potřebuje po těch letech doma kecat s někým novým. No a nevzal jsem si jí – vlastně ani nevím. Svatbu jsme nikdy neplánovali a asi jsem fakt měl říct „tak poď, teď si tě vezmu“. Jenže v té mojí ignoranci, kdy pro mě byl důležitější výjezd na zápas Žižkova. Já samozřejmě tuším, že některé věci se dali dělat jinak a líp. Ona je dost komplikovaná, dokázala se rozhádat i se svými rodiči, sestrou…no, není to úplně jednoduché.

Ale uznávám, že můžu vypadat jak naivní pitomeček, který 5 let na svou ženu dost kašlal a najednou, když zjistil, že si může najít někoho jiného, se probudil a začal něco dělat.

A jinak díky všem za jakýkoliv názor. Mně docela dost pomáhá to celé vypsat, dostat ze sebe.

Jak vznikl ten problem je tezke rict, nikdy neni vina jen na jednom, sam pises, ze ona nema zadny zajmy a ze je vubec nejaka divna… tak je jasny, ze ty mas dal sve konicky a obcas si zajdes na fotbal nebo nekam…
Je to tvoje vina i jeji vina, to neni ale duleziy.
Podstatny je, ze mate skoro nulovou sanci, ze to vyresite, to co popisujes je skoro konec, zadna snaha hlavne z jeji strany. Ty se muzes snazit co chces, ale to neni platny, kdyz ona hleda uz jinde…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.12.15 14:12

@Chocoloco2 Hlídání máme právě perfektní, moji rodiče bydlí v patře nad námi. Taky jsem je v poslední době více zapojil, aby se snažili. To scházení…máš pravdu, že cejtím pocit viny, že jsem to nechal dojít až takhle daleko. Prostě řekne: já jsem tady sedm let seděla mezi stěnami a sloužila ti, prostě už nechci jen sedět doma a chci taky poznat nový lidi.

Bavit se s ní o tom snažím, ale mám pocit, že „čím jsem jí blíž, tím jsem vlastně dál“…

Dám tomu nějaký čas a pak se to musí rozseknout. Zase nemůžu čekat, že se problémy posledních let vyřeší během měsíce. Na druhou stranu - ono všechno taky nebylo jen černé, jak ona teď vidí (a to je taky její problém: je spíše pesimista, narozdíl ode mne, který si vždy ze všeho najde to lepší. Tedy, až na tohle :-D)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2687
16.12.15 14:14

@Mascalero S tim casem nebud naivni, kdyz je chut vzdycky se to nejak zaridi, sice se 3 detma hur, ale muze je na chvili hodit kamaradce, ktera ji kryje apod. Asi ji nehlidas 24 hodin denne ne a divil by ses, jak se zensky dokazou zmenit podle chlapa. S jednim hraje jeptisku a s druhym to poradne roztoci a dela treba i veci co doma ne… Za ty 2-3 hodky se da stihnout dost ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.12.15 14:15

@Scarabeuss to je možná ta smutná pravda, kterou nechci slyšet. Nejhorší na tom je, že ona nemá kam jít. Na nájem z mateřský neušetří a že si někdo vezme k sobě ženskou se třemi dětmi…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.12.15 14:16
@Scarabeuss píše:
@Mascalero S tim casem nebud naivni, kdyz je chut vzdycky se to nejak zaridi, sice se 3 detma hur, ale muze je na chvili hodit kamaradce, ktera ji kryje apod. Asi ji nehlidas 24 hodin denne ne a divil by ses, jak se zensky dokazou zmenit podle chlapa. S jednim hraje jeptisku a s druhym to poradne roztoci a dela treba i veci co doma ne… Za ty 2-3 hodky se da stihnout dost ;)

Já vím, ale prostě mi to k ní nesedí…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2687
16.12.15 14:20
@Mascalero píše:
@Chocoloco2 Hlídání máme právě perfektní, moji rodiče bydlí v patře nad námi. Taky jsem je v poslední době více zapojil, aby se snažili. To scházení…máš pravdu, že cejtím pocit viny, že jsem to nechal dojít až takhle daleko. Prostě řekne: já jsem tady sedm let seděla mezi stěnami a sloužila ti, prostě už nechci jen sedět doma a chci taky poznat nový lidi.

Bavit se s ní o tom snažím, ale mám pocit, že „čím jsem jí blíž, tím jsem vlastně dál“…

Dám tomu nějaký čas a pak se to musí rozseknout. Zase nemůžu čekat, že se problémy posledních let vyřeší během měsíce. Na druhou stranu - ono všechno taky nebylo jen černé, jak ona teď vidí (a to je taky její problém: je spíše pesimista, narozdíl ode mne, který si vždy ze všeho najde to lepší. Tedy, až na tohle :-D)

na me to pusobi, ze proste chce vyjit z ulity ven, ze proste si neumela poradne uzivat zivot, lidi. A proste ted chce poznat taky svet a hlavne nove chlapy. Ale pruser je, ze ma rodiny a tebe…
Je proste nestastne ze sveho zivota, ne z tebe.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Chocoloco2
16.12.15 14:21
@Mascalero píše:
@Chocoloco2 Hlídání máme právě perfektní, moji rodiče bydlí v patře nad námi. Taky jsem je v poslední době více zapojil, aby se snažili. To scházení…máš pravdu, že cejtím pocit viny, že jsem to nechal dojít až takhle daleko. Prostě řekne: já jsem tady sedm let seděla mezi stěnami a sloužila ti, prostě už nechci jen sedět doma a chci taky poznat nový lidi.

Bavit se s ní o tom snažím, ale mám pocit, že „čím jsem jí blíž, tím jsem vlastně dál“…

Dám tomu nějaký čas a pak se to musí rozseknout. Zase nemůžu čekat, že se problémy posledních let vyřeší během měsíce. Na druhou stranu - ono všechno taky nebylo jen černé, jak ona teď vidí(a to je taky její problém: je spíše pesimista, narozdíl ode mne, který si vždy ze všeho najde to lepší. Tedy, až na tohle :-D)

To neni nikdy, podle meho to je jeji podvedoma reakce na to, ze vi, ze dela neco, co se se vztahem neslucuje a potrebuje to sama sobe omluvit.
Kazdopadne se takto dlouhodobe zit neda.Je pripravena i na alternativu, ze se rozejdete?
Jsem vsemi deseti pro, aby mela pravidelne cas pro sebe, opravdu nema zadne konicky? Neco, co by ji tesilo?

  • Citovat
  • Upravit
8
16.12.15 14:26
@Chocoloco2 píše:
To neni nikdy, podle meho to je jeji podvedoma reakce na to, ze vi, ze dela neco, co se se vztahem neslucuje a potrebuje to sama sobe omluvit.
Kazdopadne se takto dlouhodobe zit neda.Je pripravena i na alternativu, ze se rozejdete?
Jsem vsemi deseti pro, aby mela pravidelne cas pro sebe, opravdu nema zadne konicky? Neco, co by ji tesilo?

Ona se vždy pro něco nadchne, ale brzo jí to opustí. Chvilku pekla moc krásné dorty, pak měla období, kdy stavěla modely lodí a tanků, pak nějaké vyšívání či co. Hrozně ráda řídí auto, staví si vlastní nábytek, maluje v bytě. Ona je svým způsobem „chlap“ a se ženskýma si skoro nerozumí, respektive nemá si s nima moc co říct.
Jestli je připravena na alternativu rozchodu, to netuším. Každopádně, jak jsem už psal, aby si našla se třema dětma bydlení, na to nemá finance. Ale pokud bychom měli bydlet jen vedle sebe, tak by se všechna pravidla musela změnit, protože samozřejmě teď je to o tom, že 90 % věcí financuji já.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8
16.12.15 14:27
@Scarabeuss píše:Je proste nestastne ze sveho zivota, ne z tebe.

Tohle je docela trefná myšlenka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová