Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@opozice Ale víš co, mě už to bylo samotnýmu blbé, co druhé slovo to narážka na přítelkyni. Ta se teď úplně šprajcla a já se nedivím. Fakt mě to s**e..
@Jakub81 Nenut ji tam jezdit. Jezdi k nim s dcerou sam. Evidentne ji nemaji radi. Ulevi se vam vsem, vcetne prarodicu.
@Jakub81 píše:
@opozice Ale víš co, mě už to bylo samotnýmu blbé, co druhé slovo to narážka na přítelkyni. Ta se teď úplně šprajcla a já se nedivím. Fakt mě to s**e..
to se časem podá. To je normální jev u prarodičů, že když se změní baba, tak to chvíli trvá, než si na tu druhou zvyknou. Kdyby nebylo jiných starostí. ![]()
@cecetka Vždycky když volají, tak nás zvou všechny, ať dojedeme. Že napustí bazén a holky se budou moct koupat.. Po telefonu jsou úplně normální.
Tak ať si s sebou peněženku a kabelku nebere a nechá si to třeba v autě ať nemají, co kontrolovat.
Já jsem to kdysi taky tak dělala, když jsem měla podezření, že jedni moji příbuzní to tak dělají. Drobné a občanku jsem si dala do kapsy u kalhot a jinak jsem tyhle věci s sebou neměla. Sice to bylo na palici, ale pomohlo. Jinak kdyby to byl někdo mladší, tak bych pro něj v kabelce nechala vzkaz ve stylu: „Našel jsi, co hledáš?“ ![]()
@Jakub81 píše:
Minulý víkend jsem nachytal mého dědu, jak mé přítelkyni kontroluje peněženku a kabelku, když jsme u nich byli na víkend. Když jsem se ho zeptal, co to dělá, tak mi řekl, že se dívá, jestli mě přítelkyně nešidí jako má bývalá ženaPopravdě jsem tak rychle ty věci naházel zpět do kabelky, až mi bylo hamba. Během víkendu padlo mnoho narážek na partnerku, jestli si něco platí sama nebo kolik vydělává
![]()
Dědovi i babičce bude letos 80, děda už je i trochu dementní. Když to řeknu slušně, má bývalá žena byla hodně na peníze a děda s babičkou si to evidentně pamatují.
Několikrát jsem jim slušně domlouval a přítelkyně jsem se zastal (je finančně samostatná), ale nevím jestli to mělo nějaký efekt.
I moje mamka už se do toho vložila, ale taky říkala, že neví, co s nimi.
Dcera mi pak žalovala, že děda se hrabal přítelkyni v cestovní tašce a prý ho viděla, jak děda bere peníze z jejich destiček (dokladovka)- to mi řekla, až po příjezdu domů. Nevím, kolik ji vzal, protože peníze v té dokladovce mívá jako rezervu hotovosti
Popravdě nevím, jak tohle řešit. Dcera přísahá, že dědu viděla a domluvili jsme se, že zatím o tom pomlčíme, než to proberu se svou mamkou.
Nějaké domlouvání asi nepomůže, rozčilovat se můžu jak chci, ale k ničemu to nebude. Jako bonus mi děda řekl, že dědit budu já a vnučka (dcera), ne má přítelkyně, že prý se o to postará.Máme tam jet další víkend a přítelkyně mi dala jasně najevo, že tam jezdit nebude, že není žádná zlodějka, že jen čeká, až ji děda obviní, že tam něco vzala. O kabelce a tašce jsem ji teda neřekl, protože to by byl poslední pomyslný hřebíček. Mno a co teď? Co byste doporučili v této situaci dělat?
Obávám se, že prarodiče ji pořád srovnávají s bývalou ženou, i když jsou obě naprosto rozdílné. Přítelkyně mi řekla, že to přecházela už dost dlouho, ale tohle prý byla už konečná, že se fakt cítila hrozně.
U nás nemůže být doma fakt chvilka klidu![]()
![]()
me prijde ze Tě považuju za neschopného vybrat si přítelkyni a i kdybys přivedl Juliu Roberts stejně by to nestačilo. Nechci Tě urazit ale mě to tak připadá. Žádná není dobrá pro Tebe. Toto co dělá tvůj děda je šílený, fakt.
@Jakub81 píše:
@cecetka Vždycky když volají, tak nás zvou všechny, ať dojedeme. Že napustí bazén a holky se budou moct koupat.. Po telefonu jsou úplně normální.
no vidíš, jedena pozitivní zpráva. Pokud by to s ní mysleli špatně, nebudou volat všechny, ale jen tebe a dceru.
@smurfka Klidně může zůstat doma, pojedeme sami, spíš že nás zvou vždycky všechny a že se na nás těší. Po telefonu jsou úplně normální a pak takové chování, až přijedeme. Když pak pojedeme na kola, tak to nebude ono, jezdit samotní. Takhle jezdíváme tři a je sranda. Ale jako rozhodně ji nutit nebudu..
@opozice Jenomže my spolu budeme za 4 týdny 5 let. Tohle začalo poslední rok, kdy u dědy a babičky už začínala trochu demence, dost zapomínají atd.
@Jakub81 píše:
@opozice Jenomže my spolu budeme za 4 týdny 5 let. Tohle začalo poslední rok, kdy u dědy a babičky už začínala trochu demence, dost zapomínají atd.
já už taky zapomínám. Kdyby jsi mě přerazil, zpaměti nevím, kolik mám na účtě lovů. ![]()
@rena621 Máti i já si myslíme, že mají tendenci mě chránit. Hodně jsem se v minulém vztahu spálil a bývalá žena, byla jaká byla.
@Jakub81 píše:
@opozice![]()
to jsou prkotiny a pokud žena není cimprdlich, tak bude nad věci.
Až budeš starší, zjistíš, že píši pravdu, protože starosti, které stojí za řeč teprve přijdou. ![]()
@Jakub81 píše:člověk dělá chyby nemůžou Tě chránit věčně. a hrabat se v kabelke ok není.
@rena621 Máti i já si myslíme, že mají tendenci mě chránit. Hodně jsem se v minulém vztahu spálil a bývalá žena, byla jaká byla.
no tak když tam dcera sama nechce, tak tam jet s ní a přítelkyni nech na víkend doma..je to problém? pro ni to jsou cizí lidi, kteří jí dlouhodobě ponižují..ano může si říct jsou to staří lidé, jeden už trochu blázen, ale i tak to člověka mrzí a proč by se tomu měla nechat vystavovat..