Podivná bazální teplota

30.4.16 08:03

Podivná bazální teplota

Dobré ráno,
můj dotaz směřuji na všechny zkušené měřilky a doufám, že mi pomůžete objasnit, co se děje :) poslední dva cykly mám totiž neustále zvýšenou BT.
Měřím v ústech a mé teploty před ovulací jsou okolo 35.8°C a po ovulaci okolo 36,2°C, nicméně předminulý cyklus (první polovina března) teplota během menstruace neklesla, naopak zůstala poovulační až na 36,4°C a vůbec neklesla celý březen. Říkala jsem si, že se to srovná, ale začal duben a pořád se drží mezi 36,2 - 36,35°C, nyní mi skončila menstruace a ani během ní neklesla a neklesla ani po - ve folikulární fázi a už budeme mít květen.
Prosím poraďte, co se děje :) mám tyto zvýšené teploty již skoro dva měsíce :?
Napadl mě anovulační cyklus (tedy už druhý po sobě…?), děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.4.16 08:37

Myslím, že bys neměla měřit v ústech, ale v konečníku nebo pochvě. V ústech je teplota nejovlivnitelnější - jestli spíš např. s otevřenými ústy nebo teplota při nějakém nachlazení, zánětu. V ústech a v podpaží není fakt moc vhodné měřit BT.

Co baterie teploměru? Vyměňuješ pravidelně?
Jinak pokud je teplota konstatní nebo jsou velké skoky ze dne na den během celého cyklu a není rozlišená druhá fáze, může jít o anovulaci, ale taky nemusí. Lékaři v dnešní době berou BT jako doplňkovou metodu.
Pokud máš nějaké pochybnosti, bude nejlepší zajít k lékaři, ani z BT se nedá vyvěštit úplně vše.

• Citovat
  • Nahlásit
30.4.16 09:16
@Anonymní píše:
Myslím, že bys neměla měřit v ústech, ale v konečníku nebo pochvě. V ústech je teplota nejovlivnitelnější - jestli spíš např. s otevřenými ústy nebo teplota při nějakém nachlazení, zánětu. V ústech a v podpaží není fakt moc vhodné měřit BT.Co baterie teploměru? Vyměňuješ pravidelně?
Jinak pokud je teplota konstatní nebo jsou velké skoky ze dne na den během celého cyklu a není rozlišená druhá fáze, může jít o anovulaci, ale taky nemusí. Lékaři v dnešní době berou BT jako doplňkovou metodu.
Pokud máš nějaké pochybnosti, bude nejlepší zajít k lékaři, ani z BT se nedá vyvěštit úplně vše.

Děkuji za názor :dance: měřím s Ladycompem, takže senzor je jejich a měřit se holt musí v ústech. Jinak měřím už 7 měsíců a nemám problémy s velkými skoky obecně :) vždycky docela pěkné teploty, proto mě tohle mate no, ale pravda je, že ani u těchto vyšších to nijak zvlášť neskáče. Předevčírem 36,21°C, včera jsem neměřila (málo jsem spala) a dnes 36,28°C
Napadlo mě dělat ovulační testy, ale budou dvě čárky i s anovulačním cyklem? Jestli se to z nich dá vysledovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 09:56

@Tereza Rozárka Ano, dvě čárky můžou být i u anovulačního cyklu. Protože vystoupá hladina toho hormonu a vajíčko se nakonec neuvolní, to se může stát. Stejně tak se může stát, že když měříš testy poprvé, že správný okamžik nevychytáš, silné dvě čárky nezachytíš a přesto ovulace proběhne. Jistotu dá jen sledování UTZ u lékaře, bohužel.

Já teda nejsem snažilka, BT jsem měřila a měřím spíš pro zajímavost, děti se povedly hned, ale řeším to teď se ségrou, která brala deset let prášky, po vysazení a pár měsících jiné ochrany se snaží už 7 měsíců a taky pořád nic. Když se to nepovede, na podzim to bude řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.16 10:00

Jo a taky mi blbne BT, MS mám pravidelnou plus minus 3 dny, ale ještě kojím patnáctiměsíční dítě, takže to může být i tím. Ovulaci mi vždy womenzone vyznačí, i když já sama bych si vyhodnotila anovulační cyklus, podle tabulek, když nebyly tyto chytré programy. Buď mám malé teplotní rozdíly mezi folikulární a lutelární fází, já sama bych to tipla na anovulák, tak malé rozdíly jsem před těhotenstvími v měřených cyklech neměla. Nebo mám jasný ovulační skok, ale pozdě, v krátkém cyklu krátkou druhou fázi. U mě to ale dělají ty hormony. Těžko říct, jestli bych otěhotněla, ale už jsem jednou při kojení otěhotněla, na první pokus, BT jsem tenkrát neměřila, ale dítě bylo trošičku starší, počet kojení zhruba stejný.

• Citovat
  • Nahlásit
3.5.16 14:49
@Anonymní píše:
Jo a taky mi blbne BT, MS mám pravidelnou plus minus 3 dny, ale ještě kojím patnáctiměsíční dítě, takže to může být i tím. Ovulaci mi vždy womenzone vyznačí, i když já sama bych si vyhodnotila anovulační cyklus, podle tabulek, když nebyly tyto chytré programy. Buď mám malé teplotní rozdíly mezi folikulární a lutelární fází, já sama bych to tipla na anovulák, tak malé rozdíly jsem před těhotenstvími v měřených cyklech neměla. Nebo mám jasný ovulační skok, ale pozdě, v krátkém cyklu krátkou druhou fázi. U mě to ale dělají ty hormony. Těžko říct, jestli bych otěhotněla, ale už jsem jednou při kojení otěhotněla, na první pokus, BT jsem tenkrát neměřila, ale dítě bylo trošičku starší, počet kojení zhruba stejný.

Zajímavé :) no tak uvidíme… Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat