Podivný přístup psího útulku

Smazaný anonym
23.3.17 01:19

Podivný přístup psího útulku

Ahoj holky, jen si vyliji srdce. Mám ráda pejsky a ráda pomáhám (máme opuštěného pejska, útulkům dáváme krmivo, psí potřeby, finance, děláme brigády…).Na pesweb.cz mě zaujal příběh pejska z útulku, kterého nikdo nechce a čeká na nového pána. Útulek nechci jmenovat. Jeho příběh ale nebyl podle mne dostatečně „přitažlivě“ popsán, aby zaujal čtenáře. Protože jsem profesionální scenáristka a psaní mě živí (omlouvám se z osob. důvodů za anonym), dala jsem na nějaký inzertní server inzerát, kde jsem na rovinu napsala, že nejsem zaměstnancem útulku, ale že jsem četla příběh pejska, příběh jsem (pokud možno) poutavě popsala tak, jak si myslím, že by mohl upoutat pozornost, a požádala jsem, ať se zájemci obracejí přímo na útulek (znovu jsem zdůraznila, že tu nepracuji, že se snažím jen pomoct). Přesto mi do 2. dne odepsali 2 vážní zájemci (!). Další se zřejmě ozvali přímo do útulku, protože útulek se mi ozval a výhrůžně mě požádal o okamžité smazání inzerátu s tím, že inzerci si chtějí řešit pouze oni sami a pro psa si osvojitele seženou sami…Podotýkám, že pejska sami marně inzerovali 2 roky. Odepsala jsem útulku, že samozřejmě to je jejich právo, že mě ale mrzí jejich zloba, a že si myslím, že podstatné je, aby se řešilo dobro pro psa, že není podstatné, kdo napsal inzerát, že je důležité, aby si pejska někdo konečně vzal domů…Inzerát jsem pochopitelně smazala, když si to přáli, a zeptala jsem se, zda jim mám poslat kontakt na 2 vážné zájemce, kteří se mi ozvali (přehlédli v inzerátu, že mají kontaktovat útulek a psali na můj mail). Útulek mi odepsal, že zájemce nechtějí a najdou si své (!). Připomínám, že pejsek je tam opravdu 2 roky a marně ho nabízejí (je opravdu k výdeji, není v žádné karanténě atd.). Naštvalo mě to, nejde o moji o osobu, ale o toho PSA. Postoj útulku nechápu, kdybych chtěla pomáhat zvířatům, byla bych ráda za každou pomoc. Vím také, že řada útulků výslovně prosí dobrovolníky o pomoc takto se zadáváním inzerce (resp. slyším poprvé, že by to útulku vadilo, když to navíc přináší výsledky). Asi nějaká ješitnost…nebo berou na provoz centra peníze a vlastně jsou rádi, že tam psa mají? Neumím si to vysvětlit. Oba zájemce jsem odkázala přímo na útulek, ale oba se ozvali, že jim útulek neodepsal a telefon nebere. Nevím co si o tom myslet…Fakt je mi psa líto, nejradši bych se tam rozjela. Připomínám, že útulek neznám, není to nic osobního. Pochopitelně je jejich právo hledat si osvojitele sami, ale když už můj inzerát přinesl a přinášel výsledky…? Hlavní přece je, aby pejsek našel milující páníčky! Promiňte mi prosím překlepy, jsem velmi unavená.Dík, dobrou :kytka:

• Citovat
  • Upravit

Reakce:

326
23.3.17 01:45

Hele sice z dobrého důvodu (chápu, že jsi chtěla pomoct), ale prostě motala jsi se do něčeho, do čeho ti nic nebylo… O tu pomoc tě nikdo nežádal… Nemám tušení, zda útulky mají nějaké příspěvky dle počtu psů atd., ale být to můj soukromý útulek, tak se mi to taky nelíbí, už jenom z principu.

Nedivím se, že se někomu nelíbí, když někdo cizí, začne do něčeho zasahovat. Druhá věc je, že ten pes možná ani neexistuje, ale domnívají se, že je to dostatečně poutavý příběh (přestože ty tvrdíš, že není) a dělají si tímto „reklamu“ nebo sledují nějaký jiný účel. A skutečně to může být jen ješitnost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
23.3.17 02:41

Já osobně jsem pejskař a pejsky miluji. Nemám ráda, když se na nich někdo přiživuje nebo jim ubližuje…A myslím si, že na tom nebylo nic špatného napsat inzerát, prostě si chtěla pomoci a ten útulek by měl být rád, přece jde o to zvíře…A tím se mi potvrzuje to, že lidi sou zlý a více jak lidem bych pomohla pejskovi…Kolikrát když si vsadím sportku a přemýšlím co s výhrou, představuji si jak zařídím „útulek“ pro pejsky, kde by se jim pěkně žilo. A kdybych někdy měla útulek a někdo jako ty by psal inzerát na moje pejsky a pomáhal jím najít nový domov, napsala bych ti a poděkovala za pomoc :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
23.3.17 03:51

Udela jste skvělou věc, protože nejde o urazené ego nejakého zaměstnanca utulku, ale o toho psa! on je duležitý a pokud mu útulek dva roky numi najít nekoho na adopci, tak by mneli být vďeční za kažou pomoc! Protože to vypadá tak, že tých psov moc rádi nemají. slouží jim možná ten pejsek na citové vydíraní a žebrání penez…protože kdyby jim opravdu šlo o psa, tak vám podekují. Na vašm míste bych zverejnila o který konkrétný útulek jde, a kto jmenovite s vámi komunikoval, jejich chování povužuju vuči tomu pejskovi za neetické!

Příspěvek upraven 23.03.17 v 03:55

• Citovat
  • Upravit
Aenne
23.3.17 03:54

Kvšem pokud ten pejsek skutečne existuje, možná už je mrtvý, kto ví, ale jejich reakce nečim smrdi…

• Citovat
  • Upravit
873
23.3.17 06:06

Podle mě jsi nejdřív měla kontaktovat útulek s tím, že jim pomůžeš rozšiřovat inzerci. Takhle je to akce ve stylu všichni okolo jsou blbí, jen já jsem hvězda :nevim: A nevymlouvej se, že primárně ti jde o psy. Normální je si nejdřív zjistit, s čímž kdo potřebuje pomoct, a potom teprve pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 06:08

Proc ses jich nejdrive nezeptala, ty scenaristko? Mohla jsi jim pomoci s vice inzeraty, takhle by jsi nastvala kazdyho, bylo to od tebe sprosty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15804
23.3.17 06:25

@AndelaCerna co je na tom sprosteho? Copak dnes neni naproklad normalni inzeraty sdilet? Tohle je vlastne totez. Nebo mohla tict znamemu ktery schani psa ze o jednom vi…
Je to stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
23.3.17 07:02
@jahuhudka píše:
@AndelaCerna co je na tom sprosteho? Copak dnes neni naproklad normalni inzeraty sdilet? Tohle je vlastne totez. Nebo mohla tict znamemu ktery schani psa ze o jednom vi…
Je to stejne.

Ne, není. Vymyslela si dojemnější příběh, aby nalákala víc zájemců. Co když není pravdivý? Tebe by to jako osobu, která má psa na starosti, nenaštvalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 07:09
@jahuhudka píše:
Je to stejne.

Není to stejné. Sama napsala v podstatě to, že útulek napsal inzerát špatně, a ona, scénáristka, se jim ho rozhodla napsat poutavěji (tj. jinak). Kdo ví, jak moc ta poutavost vypadala, jestli tam třeba nebylo něco už vyloženě nepravdivého, co by mohlo pejskovi u nových majitelů pěkně zavařit, v útulku si toho byli vědomi a proto byli oprávněně nas. aní.

Autorko, být na místě útulku, taky se mi to nelíbí. Zasáhla jsi do něčeho, co nebyla tvoje věc. Kdyby ses první obrátila na útulek s tím, že bys jim mohla pomoci s tvorbou inzerátů, aby byly více „prodejné“, dopadlo by to asi jinak. Takhle ses motala do něčeho, do čeho ti nic nebylo, pomáhala jsi tam, kde se o to nikdo neprosil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
23.3.17 07:14

Taky myslim, ze jsi mela utulek nejprve kontaktovat, zda jim to nevadi. Ja nejdrive myslela, ze v tom utulku pomahas, ale kdyz jsi tam nikdy nebyla… Sdilet inzerat je jedna vec, kompletne ho prepsat je vec jina. Chapu, ze se jim to nemusi libit (pejska a jeho pribeh znas jen z popisu na jejich strankach, takze nevim, jestli jsi ho mela prepisovat jinak bez domluvy). Nicmene jejich reakce vuci zajemcum je prehnana, ze je takto odmitaji, kdyz uz se ozvali, je divne.

Příspěvek upraven 23.03.17 v 07:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15804
23.3.17 07:41

Snad je dulezite najit psum domov ne? Teda ja cumim co vsechno dokaze lidi popudit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.3.17 07:58

A existuje ten pes vůbec? Viděla jsi ho naživo nebo jen na těch útulkových stránkách? Já z toho mám dojem, že je všechno jinak a kdoví, jestli ten pes vůbec žije…
Ale v každém případě bych se nejdřív spojila s útulkem a nabídla jim své služby… a až potom něco zveřejňovala…
Je jasné, že jde v první řadě o toho psa, jak říkám, něco se mi na tom všem nezdá… :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
23.3.17 08:01
@AndelaCerna píše:
Proc ses jich nejdrive nezeptala, ty scenaristko? Mohla jsi jim pomoci s vice inzeraty, takhle by jsi nastvala kazdyho, bylo to od tebe sprosty

sprosté to není, za sprosté by se dala klidně označit spíš tenhle tvůj ironicko cynický komentář… když jde o dobrou věc, najít psovi domov, tak na tom není nic sprostého… lidi to samé se svými komentáři sdílejí na sociálních sítích a to nikomu sprosté nepřipadá… a reklama zadarmo snad odsouzeníhodná není… i když uznávám, že se měla nejdřív zkontaktovat s tím útulkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7075
23.3.17 08:07
@jahuhudka píše:
Snad je dulezite najit psum domov ne? Teda ja cumim co vsechno dokaze lidi popudit

No jo, ale člověk by si měl vybrat takovýho psa, který se k němu hodí. Nevíme, co si zakladatelka v tom inzerátu vybájila. Třeba tam mohla napsat, jak je pes hodnej k dětem, někdo si toho psa vezme a pes děti pokouše. Tyhle inzeráty by asi měli psát lidi z útulku, který o tom psovi něco vědí a ne někdo, kdo psa v životě neviděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama