Podpora růstu děložní sliznice a ovulace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 20:03
Podpora růstu děložní sliznice a ovulace

Zdravím dámy, vím že na tohle téma už jsou nějaké diskuze, ale zatím jsem nenašla nic, co by se podobalo mému problému. Trošku se rozepisu.. :roll:

Mám nízkou děložní sliznici (nejvyšší naměřená část sliznice 5mm) doktorka mi na tohle nasadila „pomocníky“ 13 a 15 den cyklu jsem si měla píchnout ovitrelle na podporu ovulace (podotýkám že bez jakéhokoliv zjišťování, jestli ovulace probíhá v pořádku, nebo vůbec - prostě jen pro jistotu) a k tomu 14 a 15 den cyklu večer 3 tablety utrogestanu na sliznici - podávání vaginálně, s tím, že se máme snažit od 18 dne cyklu o mimco, během braní těchto léků to prý nemělo cenu (znovu podotýkám, že nikdy nezkoumala kdy a jestli ovuluju, počítá to podle tabulek - mám cyklus vždy přesně 29 dní, takže tvrdí že ovulace bude kolem 20dne cyklu) no, jenže 19den cyklu jsem večer začala krvácet a dnes tj. 20den cyklu to teče stále. Řekla bych, že se mi rozjela klasická menses, takže je po snažení…

Má s tímto někdo zkušenosti? Podařilo se vám otěhotnět? Snažili jsme se den před píchnutím první injekce ovitrellu takže 12dc a potom po dobrání toho 18dc- jasně že mi nikdo neřekne jestli můžu být ještě těhotná, ale zajímalo by mě, jestli některá začala krvácet o 10dni dřív a přesto se to povedlo? Předpokládám že se nejedná o nidaci - co jsem četla má to být jen málo krve, spíše špinění.

A poslední otázka - jak dlouho vám ovlivňoval ovitrelle TT? Záleží na tomto i množství které máte brát? (Tím myslím to, že žena která ho bere třeba 6 dní, bude mít ovlivněny TT déle, než žena která ho brala jen dva dny?) Zajímá mě to protože teď jsem vlastně pět dní od poslední injekce a TT stále sílí oproti prvnímu dni po vpichu. Jako nechci si dělat naděje, ale víte jak to je - poprvé pozitivní TT a člověk, i když ví čím je to pravděpodobně způsobeno, tomu prostě chce věřit. Už se snažíme druhým rokem a celkem slušně mi z toho šplouchá na maják :zed: :nevim: :oops:

Moc děkuji alespoň za jednu odpověď, omlouvám se za anonym ale mám tu hodně známých a trochu se stydím za to jak jsem z toho, že to nejde, rozhozená :roll: takže to nemusí vědět :lol:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 21:34

Ahoj, je docela divné, že začínáte druhým rokem snažení a doktorka pořádně nezkotrolovala ovulaci :nevim: já jsem mívala pravidelnou MS 27-29 dní, ovulace dle výpočtů vždy 13-14 DC. Po roku snažení o druhé mimi jsem momentálně otehotnela, ale podle toho kdy byl před tím naposledy styk, tak mi to zase vyšlo, že ovulace byla 9 DC. Každopádně jsem po celou dobu brala kyselinu listovou (tu beru pořád) a vitamín E (Ten i manžel, Pro jistotu :lol: ),pila Kontryhelovy čaj a celkově změnila životosprávu. Stale se nedařilo, takže po roce mě doktor objednal na kliniku neplodnosti, tam mi udělali různé testy a dali prášky Clostilbegyt, poté se zdařilo hned první měsíc. Pokud chceš zjistit kdy u tebe ovulka probíhá, doporučuji měřit banální teplotu a zkusit třeba i ovu testy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 21:35

Bazalni teplotu * :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 04:48
@Anonymní píše:
Ahoj, je docela divné, že začínáte druhým rokem snažení a doktorka pořádně nezkotrolovala ovulaci :nevim: já jsem mívala pravidelnou MS 27-29 dní, ovulace dle výpočtů vždy 13-14 DC. Po roku snažení o druhé mimi jsem momentálně otehotnela, ale podle toho kdy byl před tím naposledy styk, tak mi to zase vyšlo, že ovulace byla 9 DC. Každopádně jsem po celou dobu brala kyselinu listovou (tu beru pořád) a vitamín E (Ten i manžel, Pro jistotu :lol: ),pila Kontryhelovy čaj a celkově změnila životosprávu. Stale se nedařilo, takže po roce mě doktor objednal na kliniku neplodnosti, tam mi udělali různé testy a dali prášky Clostilbegyt, poté se zdařilo hned první měsíc. Pokud chceš zjistit kdy u tebe ovulka probíhá, doporučuji měřit banální teplotu a zkusit třeba i ovu testy.

To je právě… Ptala jsem se Doktorky, jestli by byla tak hodná a zjistila jak jsem na tom s ovulací a na to mi řekla, že ovulaci nezjistí. Jedině z krve a to stejně zjistí až po ovulaci. Jinak listovku taky beru, kontryhel jsem pila ale hrozně mi prodloužil cykly :nevim: na nějakých 40 dní :nevim: měřit teplotu jsem zkoušela ale mám problém s tím, že pracuju v tří směnném provozu a teplota se má měřit každý den ve stejný čas po alespoň 4hodinach spánku (alespoň tohle jsem se dočetla) což u tří směnného provozu úplně spolehlivě nejde. Během nočních směn se mi teplota vždy zvýšila o pár desetin, takže tohle je v mém případě zavádějící. Do CARu se chystáme, nicméně doktorka mi řekla, že mě pomůže už jen IVF, takže teď jen šetříme ať tam můžeme jít. Ale mohla bych si tam alespoň zajít, třeba IVF ani nebude potřeba..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 04:49
@Anonymní píše:
To je právě… Ptala jsem se Doktorky, jestli by byla tak hodná a zjistila jak jsem na tom s ovulací a na to mi řekla, že ovulaci nezjistí. Jedině z krve a to stejně zjistí až po ovulaci. Jinak listovku taky beru, kontryhel jsem pila ale hrozně mi prodloužil cykly :nevim: na nějakých 40 dní :nevim: měřit teplotu jsem zkoušela ale mám problém s tím, že pracuju v tří směnném provozu a teplota se má měřit každý den ve stejný čas po alespoň 4hodinach spánku (alespoň tohle jsem se dočetla) což u tří směnného provozu úplně spolehlivě nejde. Během nočních směn se mi teplota vždy zvýšila o pár desetin, takže tohle je v mém případě zavádějící. Do CARu se chystáme, nicméně doktorka mi řekla, že mě pomůže už jen IVF, takže teď jen šetříme ať tam můžeme jít. Ale mohla bych si tam alespoň zajít, třeba IVF ani nebude potřeba..

A ještě beru inofolic na ovulaci a manžel pije folandrol na zvýšení pohyblivosti spermií

Váš příspěvek
Reklama