Podvod na internetovém bazaru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.1.22 11:15

Podvod na internetovém bazaru

Dobrý den,
prosím anonym nebo smazat.
Minulý týden o víkendu jsem si objednala něco na internetovém bazaru za 200Kč + zásilkovné.
Vím, částka to není nijak závratná, ale i tak mě to štve.
S paní jsem komunikovala e-mailem a psala, že po zaslání peněz hned posílá balíček.
Peníze jí přišly hned v pondělí ráno. Tak jsem čekala do středy, e-mail ze zásilkovny o tom, že přijaly do přepravy balíček mi nepřišel, tak jsem jí napsala, zda jí ode mě přišly peníze.
Potvrdila mi, že ano a psala, že balíček odešle.
Na otázku kdy, napsala, že ve čtvrtek nebo v pátek. Do včerejšího večera se nic nestalo, tak jsem jí opět psala, že mě ta komunikace s ní nebaví a ať mi pošle zpět peníze, pokud je se zasláním balíčku problém, že pořád jen slibuje a nic se neděje.
Na to mi napsala, že jaké sliby, že neví, jak to mám já, ale normální lidé chodí do práce, že balíček už má zadaný přes aplikaci na zásilkovně, jen ho musí na tu zásilkovnu donést a to, že provede hned dnes ráno.
Včera jsem jí odepsala, že ano, že lidé chodí běžně do práce, ale že mě ujišťovala, že balíček odešle hned po připsání peněz a že pokud to tedy nestihla, že je slušnost mě o tom informovat.
Na to ona, že lidi informuje, ale nemůže za to, že ji z práce volají, že musí náhle do práce.
Nikdy jsem s lidmi, kteří mi něco posílali a já jim neměla problém
Ze zásilkovny opět žádný e-mail nepřišel, takže balíček nepodala.
Co byste dělali na mém místě?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
309
22.1.22 11:24

Rekni, ze uz nemas o zbozi zajem a at okamzite posle penize zpet, jinak podas trestni oznameni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16126
22.1.22 11:38

Neplatila bych nic předem. Máš ještě levný poučení do příště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15407
22.1.22 11:50

Já to nevím, ale kdyby tě chtěla okrást, tak by s tebou po připsání peněz přestala komunikovat. To se nestalo, normálně odpovídá. Já moc nechápu lidi, co si něco objednají pár dní počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13758
22.1.22 11:51

Dal bych ji termín do konce příštího týdne. Buď chci mít balíček nebo peníze zpět, jinak jdu na policii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13758
22.1.22 11:53
@arinecka píše:
Já to nevím, ale kdyby tě chtěla okrást, tak by s tebou po připsání peněz přestala komunikovat. To se nestalo, normálně odpovídá. Já moc nechápu lidi, co si něco objednají pár dní počkat.

Jsou deformovani eshopy a nechapou, že se člověk reálné může na tu zasilkovnu dostat třeba jednou/2× týdne, když se nic nepodela. Já mám třeba jedno odpoledne v týdnu kdy to můžu vyřizovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12814
22.1.22 12:02

Nakupuju jen prověřené eshopy a nebo přes vinted kde je to kryté. Takto je to vždy riziko.

Napsala bych jí že pokud mi nepošle zboží do pátku chci vrátit peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57170
22.1.22 12:03

Já bych to jako podvod neviděla, holt jsou lidi, pro které priorita něco vyřídit včas není zdaleka tak silná jako u zodpovědnějších jedinců. Počkala bych, zda to nepodá do středy, a pak bych to řešila intenzivně.

@JancaS84 píše:
Neplatila bych nic předem. Máš ještě levný poučení do příště.

Vidíš a já když prodávám něco za dvě stovky a někdo šaší s tím, že nebude platit předem, tak se na celej obchod předem vykašlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 12:04
@Cenarius píše:
Jsou deformovani eshopy a nechapou, že se člověk reálné může na tu zasilkovnu dostat třeba jednou/2× týdne, když se nic nepodela. Já mám třeba jedno odpoledne v týdnu kdy to můžu vyřizovat. :nevim:

Tak má normálně komunikovat a napsat, že se dostane na zásilkovnu např. jen odpoledne ve čtvrtek. Tak jsem to měla s jednou paní no a nebo já jsem posílala balíček a paní jsem hned při komunikaci o připsání peněz říkala, že v týdnu nebudu stíhat a tak se může stát, že jí balíček pošlu až ve středu, kdybych to i v tu středu nestihla, tak bych ji o tom sama od sebe informovala. Beru to jako samozřejmost, ale prodávající dáma od sebe nekomunikuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 12:32

Vidíš a já když prodávám něco za dvě stovky a někdo šaší s tím, že nebude platit předem, tak se na celej obchod předem vykašlu.

Ano, tak je to všude a taky když něco prodávám, tak požadují peníze předem - u částek do 300,–Kč.

• Citovat
  • Nahlásit
7123
22.1.22 12:46

Tak to je podvod jak blázen… Je slovickareni, paní zřejmě myslela, že to stihne poslat dřív a nečekala takove bombardování zprávami. Opravdu spousta lidí řeší i jiné věci, než zasílání balíčku.

Já to řeším, jen když danou věc potřebuji do určitého data, tak se ptám. prodavajici, zda je v jejich možnostech, aby podala balíček do toho a toho dne, jinak to neřeším.

Tuhle situaci bych rozhodně nenazvala podvodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.22 13:47
@Zelnicka píše:
Tak to je podvod jak blázen… Je slovickareni, paní zřejmě myslela, že to stihne poslat dřív a nečekala takove bombardování zprávami. Opravdu spousta lidí řeší i jiné věci, než zasílání balíčku.

Já to řeším, jen když danou věc potřebuji do určitého data, tak se ptám. prodavajici, zda je v jejich možnostech, aby podala balíček do toho a toho dne, jinak to neřeším.

@Zelnicka píše:

Bombardování? Já chci jen zboží za to, co jsem si zaplatila. Pokud by napsala, že balíček pošle třeba nejpozději v pátek a poté by mi napsala, že to nestihla, tak bych to pořád brala v pohodě. Ale ona slíbí určitý den a nic se neděje, ani nenapíše. Navíc jsem ji psala, že na balíček spěchám, věc, která je v ní totiž není pro mě.

• Citovat
  • Nahlásit
1501
22.1.22 14:23

Myslím, že podání trestního oznámení na 200 kč by bylo fakt k smíchu, to by se policie potrhala, to musí být částka nad 5000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15407
22.1.22 14:29
@evulinda79 píše:
Myslím, že podání trestního oznámení na 200 kč by bylo fakt k smíchu, to by se policie potrhala, to musí být částka nad 5000

Už je myslím 10tisíc. Kdyby to byla opravdu podvodnice, a našlo se víc lidí, které podvedla, tak podat hromadné TO. Jinak to asi nemá cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat