Pokuta za ztrátu OP?

3.3.21 02:06

Pokuta za ztrátu OP?

Dobrý večer,
Asi v prosinci jsem ztratila občanský průkaz. Šla jsem to na úřad nahlásit a dostala potvrzení o ztrátě. Chtěla jsem si před vyřazením nového OP změnit trvale bydliště, ale vyskytly se kolem toho nejake problémy. Ve zkratce jsem si zatím OP nevyridila a trvaly pobyt i OP jdu řešit ve čtvrtek. Nevíte někdo, jakou za to dostanu pokutu, popřípadě, jestli vubec?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
95
3.3.21 07:38

Ahoj, já jsem v r. 2014 platila za ztrátu OP do ca 700,–Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1885
3.3.21 08:15

Ahoj, to záleží na tom úředníkovi, já ztratila op dvakrát, poprvy jsem neplatila nic a podruhy to bylo za 200. Ale maximální pokuta je 10000, doufám, ze jen pro chronické a nepoučitelné ztráceče :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 11:03

Odpověd

@Semtex

Uf. No… doufám jen, že ten úředník bude v pohodě. Neumím si úplně představit přijít domů se slovy:,,Mami, dej mi 10 000.’’ XD Já se tady kvůli tomu celý večer nervuju, jelikož mi ten papír o ztrátě v prosinci propadl. Skoro jsem kvuli tomu nespala. Na zítra jsem objednána na oba úřady, tak snad to dobre dopadne. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 11:05

@VeroF a jak dlouho si obcanku neměla? Já jen, že to lejstro o ztrátě prave od konce prosince mam neplatné. Malém mi z toho vypadaly vlasy, kdyz jsem to včera zjistila :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
3.3.21 11:07

Ja si takhle prvni obcanku sla vyridit s pulrocnim zpozdenim, jen me informovali, ze za to muzou dat pokutu. Taky se nam jednou povedlo ztratit 2 obcanky naraz, taky bez pokuty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.3.21 11:53

@bobulka88 nečekala jsem, že mě tady ty odpovědi tak uklidní :D fakt jsem si kvuli tomu malém vytrvalá všechny vlasy. Hrozne dekuju 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
3.3.21 14:06

@Anonym2738 Já jsem to ztratila v pátek, v neděli to zjistila a v pondělí šla na úřad, kde jsem zažádala o nový, ale větší problém byl, že jsem v tě ztracené kabelce měla i pas a ŘP, tak jsem hned dostala nadaný, že se doklady nemají nosit pohromadě. 😁 Každopádně si tam určitě dojdi co nejdřív a budeš to muset nějak zahrát na city no. 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat