Pomocná síla v kuchyni. Plat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2271
31.10.21 13:48

Pomocná síla v kuchyni. Plat?

Ahoj,
Ráda bych věděla, kdo dělá pomocnou sílu v kuchyni, kolik berete? Bez mytí nádobí!
Uvažuji, že odejdu ze zaměstnání, pokud mi nepřidají. Tuto nabídku jsem vzala z nouze, jelikož jsem se přestěhovala úplně mimo a nejblíž opravdu žádná vhodná práce nebyla.
Dělám od 4:15h do těch 12-13h. Někdy dle práce i méně, nebo déle.
Denně nabírám okolo 160 ešusu (sama).
Poté jdu loupat cibuli, dělat knedlíky, dělat saláty, krájet vše, co je potřeba (maso, zelenina, strouhat sýr, škrabat brambory ručně) a když se dělají řízky, závitky, palačinky, špízy apod, tak dělám to. Podotýkám, že většinou sama. Kuchař (šéf) sedí a čeká až vše nakrájím apod. Uklízím kuchyň, odnáším odpad do nedalekých kontejnerů, občas přebírám a uklízím zboží. Je toho už někdy fakt moc. Fakt se nezastavím! Někdy když nepřijde paní na nádobí, tak myju ještě nádobí (myčku nemáme). Navíc je kuchař nehorázný bordelář, takže po něm člověk jen chodí a uklízí (např. Obaly v umyvadle, petky, všude se valí špinavé lžíce a ani hrnek od kafe si po sobě neuklidí, raději vytáhne další).
A dává mi 95,–/h.
V předchozím zaměstnání jsem měla na této pozici 115,–/h + 13-tý plat (jen pro info).

Má otázka je, kolik máte vy? A co vše děláte?
O kolik bych si měla říct víc? Pokud samozřejmě nedá, tak půjdu o dům dál.

Děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11987
31.10.21 13:54

No je to nekvalifikovana práce, takže minimální mzda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
31.10.21 14:05

@Dory22 jejda, to jsi tedy hadr na holi.. to NE řekla bych si o zvýšení platu aspoň na 130 nebo konec, začni se okamžitě zajímat o další nabídky na trhu, však to nemáš ani minimálku a vstávačka je děs… stejně bych si šla odpoledne lehnout, tohle není normální režim..
PS : snad aspoň taháš dom ešusy jídla pro celou rodinu na večeři, jinak bych tam nebyla už ani DEN

Příspěvek upraven 31.10.21 v 14:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
31.10.21 14:10

Ty nemáš žádnou kvalifikaci? Baví tě taková práce?
Děláš za líného kuchaře vše. Tvůj plat je nedůstojný. ​Nevím, jaký plat má prodavačka v Lidlu nebo Kauflandu.
Jestli by v obchodě nebylo líp? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
31.10.21 14:13

@Lucy75
Já vím, že jo. A čím dál větší nároky.
130,– mi nedá ani náhodou! Je hrozný na prachy. Výplaty věčně pozdě. A já chodím domů hotová. Denně spím 5 hodin. Odpoledne spát nejde, mám 6-ti leté dítě a člověk taky musí něco dělat doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
31.10.21 14:14

@Lucy75 Netahám vůbec nic. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
31.10.21 14:16

@Dory22 v tom případě CO ti brání hledat novou lepší práci?? i za tou kasou bys měla o pětku víc a lepší prac. dobu.. tak začni.. rozešli cv a začni na tom makat.. pokud nenosíš z práce domů ani to blbé jídlo, tak je to otrokářství jak vyšité a jsi fakt celkem b-á, že si to necháš líbit. good luck.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.21 14:18

Nezlobte se na me, ale.. Sice jde o nekvalifikovanou praci, ale ve finale mas prace vic nez kuchar, a behas jak hadr na holi..
Mit vlastni podnik, tak nedopustim, aby se mi pomocna sedrela a loupt brambory rucne v dnesni dobe, no tvl..
A vubec je to tak se vsemi nekval. pracemi. pomocne, uklizecky..neatraktivni prace za malo penez a velkou drinu. Ale uklizene kancly/hajzly a skoly, verejne prostory chteji mit vsichni tiptop. A najist se v restauraci co nejlip za co nejmensi penize a pak to tak dopada :cert:
Nedelej ze sebe blazna a bez za lepsim, nekam kde si te doceni. Nebo at pridaji adekvatne odvedene praci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
31.10.21 14:22

@Lucy75
Na volná místa samozřejmě koukám.
Za jedno si nemůžu dovolit dojíždět, když nemám řidičák. A on nás je fakt špatný spoj (vesnice).
Navíc se bude provozovna stěhovat. Tudíž já ještě k tomu projedu další peníze. A bude to znamenat další čas navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9953
31.10.21 14:22

Jaké máš dokončené vzdělání? To je asi klíčová otázka. Máš možnost jiné práce? Vyžijete jen z přiznané podpory?

Příspěvek upraven 31.10.21 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
31.10.21 14:28

@ontarova.stara
Střední, obor cukrář.
Praxy mám 3 roky v kuchyni, jinak jsem před mateřskou dělala 4 roky v jedné fabrice. Kde se platilo zlatem, ale nemohla jsem po mateřské tu práci vykonávat dál (třísměný provoz + víkendy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55228
31.10.21 14:32

Nechci tě strašit, ale teď asi nebude vhodná doba, že budeš žádat o zvedání platu. Moc bych s tím nepočítala. Dost provozovatelů (čehokoli) teď bude mít velké starosti, protože se jim zvednou celkové provozní náklady. Budou muset zdražovat. Dost možná přijdou o stálé klienty, jestli cenu moc přepálí. Vše bude navazovat na sebe. Nedivila bych se, kdyby to dost firem položilo.
Udělej si včas řidičák a hledej práci jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
31.10.21 14:36

@Kelsey Nejsme restaurace.
Jsme pouze vývařovna, kde se vozí ešusy lidem domů, do okolních firem do práce apod. Obědy zdražil již v létě. O lidi nouze fakt není. Denně je cca 200 obědů, někdy i 230. Jsou to klienti, kteří odebírají už několik let. Občas přibyde někdo další.

Příspěvek upraven 31.10.21 v 14:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34427
31.10.21 14:36
@Dory22 píše:
@Lucy75
Já vím, že jo. A čím dál větší nároky.
130,– mi nedá ani náhodou! Je hrozný na prachy. Výplaty věčně pozdě. A já chodím domů hotová. Denně spím 5 hodin. Odpoledne spát nejde, mám 6-ti leté dítě a člověk taky musí něco dělat doma.

Tak snad máš partnera, se kterým se domluvíš na tom, aby sis mohla odpoledne odpočinout a se kterým se domluvíš na organizaci domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
31.10.21 14:37

Delam pomocnou kucharku, kdyz uz je otevreno tak jsem u grilu a jinak nez mame otevreno tak si pripravuju maso, varim prilohy atd. Delam po-pa 7-15.Mam cistyho 105kc na hodinu. Dalsi v kuchyni je hlavni kucharka ta ma 120 a jeste je tam s nami pomocna a ta pripravuje oblohy, obaluje syry pri vydeji smazi hranolky a ta ma 100 kc. Nevim odkud jsi, ale treba u bas to neni spatnej plat a v jinych restauracich maj pomocny okolo 90kc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat