Pomůže psycholog?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 20:06

Pomůže psycholog

Zdravím, mám takový dotaz, už nějakou dobu jsem ve stresu nebo v úzkosti( nevím přesně), a nemůžu se toho zbavit, zkoušela jsem se nějak odreagovat a tak, ale nic mi nepomáhá. Stresuje mě úplně všechno, teď mě začala stresovat i škola, všechny úkoly, testy, už mě do konce stresuje i udělat referát do školy, myslíte si, že mi pomůže psycholog, za psychiatrem se mi nechce, protože jsem jednou brala antidepresiva, které mi trochu pomohli, ale furt jsem byla ve stresu a udělalo mi to akorát v hlavě chaos. A antidepresiva mi nijak s tím nepomohly. Ale nevím jestli mě toho psycholog zbaví

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19176
11.1.22 20:08

Ano - psychoterapie ti s tvou úzkostnou poruchou pomůže.

pro začátek se mrkni do téhle knihy, která ti pomůže se základním zvlládáním úzkosti.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
11.1.22 20:20

Já tohle řešila taky, bylo mi tehdy 17, chodila jsem k psycholožce a vůbec mi to nepomohlo. Ale musím zdůraznit, že jsem k ní za těch pár schůzek vůbec nezískala důvěru. Měla jsem i pár osobních problémů a nedokázala jsem se jí s nimi svěřit. Ani ta cvičení na uklidnění mi pak nepřinášela úlevu.
Určitě je to dobrý krok, ale buď sama k sobě upřímná, jak moc si získá Tvou důvěru a jestli jsi schopná jí říci vše, aby měla kompletní obraz Tvé osobnosti a dokázala s tím na 100% pracovat. Mají cvičení na úlevu od stresu, nějaké rituály, když cítíš, že přichází úzkosti.
Hodně štěstí, já to tehdy zazdila. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
11.1.22 20:28

@Černá dáma ještě bych pro zakladatelku doplnila, aby v případě, kdy u psychologa bude mít pocit, že „to není ono“ (protože nezískala důvěru, blbě se jí s ním komunikuje) se nebála změny, stává se to často, že se nenaváže ten terapeutický vztah, a to je špatně, pak nejsou výsledky, přesně jak píšeš. Pro terapii je důležitá právě ta důvěra, aby si sedli i „lidsky“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4783
11.1.22 21:37

Pouze doplním - nepřemýšlej a objednej se hned. Jsou dlouhé čekací lhůty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat