Nezvládám střední školu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
11.1.22 19:07

Nezvládám střední školu

Nezvládám už asi normálně fungovat a nemám se vůbec komu svěřit, kdo by mě aspoň trochu pochopil, tak to zkusím tady… Studuji druhým ročníkem veterinu na střední škole a vůbec se mi nedaří mít dobré hodnocení. V prváku jsem měla vyznamenání, bavilo mě to a byla jsem ráda, že studuji to, co jsem vždycky chtěla. Teď ve druháku už to nezvládám. Na Vysvědčení mi vychází 2 čtyřky a bohužel i jedna pětka z chemie. Učila jsem se, měla jsem i doučování, měla jsem pocit, že to chápu, ale jakmile mě učitel vyzkoušel, dostala jsem za 5. Strašně mě to mrzí, protože jsem na základní škole měla od první třídy až do deváté třídy vyznamenání a neměla jsem žádný problém s učivem. Bohužel jsem byla poslední dobou hodně nemocná, tak mám i vysokou absenci (cca 170 zameškaných hodin). Hrozně mě to mrzí a jsem z toho nešťastná. Nemám už chuť se na něco učit, protože stejně vždycky dostanu za 5. Moje vysoká absence taky souvisí často s tím, že mám strach do té školy jít. Nejde o to, že by se mi nechtělo, ale že se vyloženě bojím tam být z toho důvodu, že mě bude někdo zesměšňovat, urážet za to, že něco při zkoušení nevím. Taky mám strach tam chodit z toho důvodu, že mě učitel vyvolá a budu muset být středem pozornosti. Nevím, co mám dělat. Rozhodla jsem se poprvé ve svém životě kontaktovat o pomoc psychologa, bohužel termín mám až na únor, tak do té doby nevím, co mám dělat. Přemýšlela jsem, že bych přestoupila na jinou školu, ale nevím, jestli je to dobré řešení a hlavně bych nevěděla na jakou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
19151
11.1.22 19:12

Nikam nepřestupuj, ten psycholog je dobrý nápad -jednak ti pomůže s úzkostí, která nejspíš bude i za tím, že selháváš při zkoušení a taky ti poradí efektivní strateie jak se učit.
On ten prvák během lock-downu tomu taky nepřidal

Do léta to normálně zvládneš a známky si zlepšíš. Nemusíš mít vyznamenání- klíčové je naučit se obtíže řešit, ne před nimi utíket.¨

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34112
11.1.22 19:13
@Sarahh1234 píše:
Nezvládám už asi normálně fungovat a nemám se vůbec komu svěřit, kdo by mě aspoň trochu pochopil, tak to zkusím tady… Studuji druhým ročníkem veterinu na střední škole a vůbec se mi nedaří mít dobré hodnocení. V prváku jsem měla vyznamenání, bavilo mě to a byla jsem ráda, že studuji to, co jsem vždycky chtěla. Teď ve druháku už to nezvládám. Na Vysvědčení mi vychází 2 čtyřky a bohužel i jedna pětka z chemie. Učila jsem se, měla jsem i doučování, měla jsem pocit, že to chápu, ale jakmile mě učitel vyzkoušel, dostala jsem za 5. Strašně mě to mrzí, protože jsem na základní škole měla od první třídy až do deváté třídy vyznamenání a neměla jsem žádný problém s učivem. Bohužel jsem byla poslední dobou hodně nemocná, tak mám i vysokou absenci (cca 170 zameškaných hodin). Hrozně mě to mrzí a jsem z toho nešťastná. Nemám už chuť se na něco učit, protože stejně vždycky dostanu za 5. Moje vysoká absence taky souvisí často s tím, že mám strach do té školy jít. Nejde o to, že by se mi nechtělo, ale že se vyloženě bojím tam být z toho důvodu, že mě bude někdo zesměšňovat, urážet za to, že něco při zkoušení nevím. Taky mám strach tam chodit z toho důvodu, že mě učitel vyvolá a budu muset být středem pozornosti. Nevím, co mám dělat. Rozhodla jsem se poprvé ve svém životě kontaktovat o pomoc psychologa, bohužel termín mám až na únor, tak do té doby nevím, co mám dělat. Přemýšlela jsem, že bych přestoupila na jinou školu, ale nevím, jestli je to dobré řešení a hlavně bych nevěděla na jakou..

A co manipulativní tchyně, už je to s ní lepší?

https://www.emimino.cz/…hyni-436871/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.1.22 19:14

@free333 Ano, přítel i jeho matka (má „tchyně“) jsou z mého života pryč a v tom je to mnohem lepší. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
11.1.22 19:18
@Sarahh1234 píše:
@free333 Ano, přítel i jeho matka (má „tchyně“) jsou z mého života pryč a v tom je to mnohem lepší. :)

Tchýně na střední škole? To začínáte brzo, děvčátka. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
34112
11.1.22 19:19
@Sarahh1234 píše:
@free333 Ano, přítel i jeho matka (má „tchyně“) jsou z mého života pryč a v tom je to mnohem lepší. :)

To je dobře, bude víc energie na školu. :)

Myslím, že ten psycholog je dobrý nápad a pak bych to brala tak, že nemusíš mít nejlepší známky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.1.22 19:20
@Floralys píše:
Tchýně na střední škole? To začínáte brzo, děvčátka. :mrgreen:

Píši „tchyně“, přišlo mi to lepší, než přítelova maminka.. Záleží na tom tady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.1.22 19:23

Ahoj, nikdy jsem v podobné situaci nebyla, ale rozumím, jak se cítíš. Na střední škole jsem sice neměla nikdy tolik absence, ale chápu tu ztrátu chuti tomu obětovat víc, když se to stejně nevrací. U mě toho byla příkladem vysoká škola. Každopádně pokud jsi si jistá, že veterina je to, čemu se chceš v životě věnovat, a dát tomu ještě pár let studia, ne jen střední školy. Tak zabojuj. To, že se ti nedaří v prvním pololetí neznamená nutně nezdar. Sežeň si doučování, kontaktuj svoje vyučující, jestli by ti nemohli obětovat trochu času jako individuální konzultace (alespoň uvidí, že máš snahu a neházíš do toho vidle), když omarodíš, snaž se držet krok tím, že si necháš výpisky naposílat od spolužáků a nastuduješ si alespoň to, na co stačíš sama. Ovšem pokud postupně začínáš zjišťovat, že veterina pro tebe nebude to pravé ořechové, nemá smysl to lámat přes koleno, protože jakmile pak přijde větší zkouška, je těžké se kousnout a může to být ztracený mnohem větší čas, než dva roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
11.1.22 19:24
@Sarahh1234 píše:
Píši „tchyně“, přišlo mi to lepší, než přítelova maminka.. Záleží na tom tady?

Já ti dám přítele na střední škole. Na to máš dost času. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
6029
11.1.22 19:31

Teprve v druháku a už tchýně :zed: Místo š…ní vy ses měla učit. Jsi v Kroměříži nebo v Hradci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
11.1.22 19:33

Nemáte školního psychologa? Nemůžeš se svěřit třídní profesorce? Ve druhak jsem malem propadla z fyziky na konci gymplu jsme měla za 2 :)) chodila jsem na doucovani a pak když už jsem nebyla úplně dutá jsem šla i na konzultaci k danému profesorovi - viděl snahu a byl pak ohleduplnejsi i u zkoušení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
11.1.22 19:35
@truelly píše:
Teprve v druháku a už tchýně :zed: Místo š…ní vy ses měla učit. Jsi v Kroměříži nebo v Hradci?

Trošičku expresívní podání, ale vystihuje podstatu problému. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
36
11.1.22 19:40

@truelly Když jsem měla přítele, školu jsem naopak zvládala mnohem lépe, jelikož mi pomáhal a jsem v Praze. Každopádně co tvoje nefungující antikoncepce, máš z toho dilema?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38285
11.1.22 19:44
@Sarahh1234 píše:
Píši „tchyně“, přišlo mi to lepší, než přítelova maminka.. Záleží na tom tady?

I tak nechápu se tak vázat při studiu střední školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6029
11.1.22 19:45
@Sarahh1234 píše:
@truelly Když jsem měla přítele, školu jsem naopak zvládala mnohem lépe, jelikož mi pomáhal a jsem v Praze. Každopádně co tvoje nefungující antikoncepce, máš z toho dilema?

O čem to točíš? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat