Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
@Timinka taky taky…ale vždy, když jsme na stejné návštěvě, tak tam se nepoučili, tak jsem za šílenou matku, která odnáší hrnky, posunuje talíře apod.
@Timinka přijde mi, že ne, jsou pořád stejně neopatrní, přitom švagrová má o 3 týdny mladší holku, klidně si ji vezme na klín a před sebe dá vařící polévku apod…
@Timinka asi dokud se bohužel nestano něco špatného, tak jim to nedojde ![]()
@Škurpice @Timinka - přidáváme se, máme za sebou „!čerstvou zkušenost“ z ledna - syn na sebe svrhnul konvičku s čajem, vrtulníkem na popáleniny na Vinohrady, 9% těla (krk, hrudníček, horní část ruky), na JIPu a pak dalších 14 dní hospitalizace na POPDEO - ještě, že jsme na pohotovost jeli hned. Nakonec to skončilo stejně ještě chirurgickou operací pro nehojící se část na krčku (dr. řešili jestli tohle nebo transplantace).. Jsem teď pomalu za hysterku, jakmile je v dosahu cokoli teplého ![]()
@CokeLady píše:
Já měla v hodně vzdáleném příbuzenstvu maminku, která na při zabíjačce převážela celej ten velikánskej hrnec vařící zabíjačkový polívky na hluboký korbičce kočárku. Samozřejmě se na nějaké nerovnosti kočár zhoupl a holčičku v kočárku brutálně popálila. Vrtulníkem na popáleniny, několik operací, seškvařené doživotní jizvy na celých noou do konce života. To zůstává rozum stát nad tím, čeho jsou lidi schopný.
tak to je teda vážně síla
![]()
@CokeLady Pochopila jsem to dobře, že paní vezla vařící polívku a mimi v jedné a té samé korbičce???
. To není snad ani možné
![]()
Příspěvek upraven 12.03.13 v 22:06
@CokeLady píše:
Já měla v hodně vzdáleném příbuzenstvu maminku, která na při zabíjačce převážela celej ten velikánskej hrnec vařící zabíjačkový polívky na hluboký korbičce kočárku. Samozřejmě se na nějaké nerovnosti kočár zhoupl a holčičku v kočárku brutálně popálila. Vrtulníkem na popáleniny, několik operací, seškvařené doživotní jizvy na celých noou do konce života. To zůstává rozum stát nad tím, čeho jsou lidi schopný.
no to je mazec
![]()
@Škurpice píše:
@Timinka asi dokud se bohužel nestano něco špatného, tak jim to nedojde
Ne, ono je to opravdu tak, dokud se člověku něco takového nepřihodí, tak mu to prostě nedochází a není to tím, že by to dělal schválně… nebo mu to třeba i dochází, ale zkrat se stát může. To je to samé jako spoustě mamin spadne dítko z přebalováku, všechny to víme, ale stejně se to stane.
@bmw píše:
@Nathalka01 presne pred tydnem se nam tohle stalo take, malej sahl na krbovy kamna, hned jsme jeli na pohotovost tam nam rekli ze jsme udelali dobre, prostrihal mu doktor ty puchyre, aby se mu to lepe hojilo necim to nastrikal a zavazal, dalsi den jsme museli na prevaz a pak ob den.Za mne bych jela hned.![]()
No, a třeba mě přijde zbytečné kvůli takovému ošetření na pohotovost jezdit - pokud je dítko ochotno spolupracovat a mám potřebné věci k dispozici (jakože je doma mám) tak to ošetření zvládnu v podobné kvalitě taky.
Něco jiného je opařenina většího rozsahu, tam bych si u kohokoliv jiného než u sebe nic ošetřovat netroufla, ale zas bych buď volala rychlou nebo jela přímo na popáleniny, neb pohotovost mi přijde v tomhle případě k ničemu.
@j.a.n.i1 Mě taky
,namažu Panthenolem, prasknu puchýř, namažu indulonou, nebo čímkoliv mastným, a zavážu, a převazuju. Hlavně když je popálenina jen na prstíku.
Kdyby byla popálenina vědšího rozsahu, tak nic neřeším a jedu, ale puchýř na prstě…