Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Měli byste mít na VŠ psychologickou poradnu pro studenty. Na Tvém místě bych ji zkusila. Vypadá to, že toho máš v životě fakt nad hlavu a topíš se v tom. Cizí ucho a dlouhodobý doprovod by ti měly pomoci časem přijít na to, co vlastně chceš a jak se potřebuješ se svou rodinou vypořádat. Z toho, co jsi napsala, chápu, že ani jedna otázka není snadná.
Měň to, co změnit můžeš, sebe.
Nemáš žádné přátele, kamarády..
Máš diskotéka a užívání si života, jedna „zkažená“ akce Tvou maminkou Tě nevytrhne.
Diskotéky a užívání si života, Tvou VŠ financuje kdo? Byt chtějí rodiče napsat na Tebe.. O toho člena rodiny musíš pečovat nebo pomáhat nebo pociťuješ odliv péče od své osoby.
Já ve 20 letech starala sama o sebe, jestliže chceš také tak
Mou mámu mám ráda
, ale jsme úplně jiné, tím, že spolu nebydlíme, značka ideál ![]()
Ahoj. Ja nevim, ber to tak, ze pisu ze sve vlaszni zkusenosti…ale uprimne - ja bych ve svych 20letech uz nemohla bydlet s rodici. Taky mam rodinu s problemy kt me dost ovlivnovaly-stacilo proste odejit a postavit se na vlastni nohy. Dokonce to nakonec nasim vztahum pomohlo-mame ted vztahy opravdu uzasne. Volame si, navstevujeme se…ale kazdy si zije po svem, jak si predstavuje. I kdyz samozrejme ono se to napise „odstehovala jsem se“…
ja vim. Ale tak ja mohla pracovat pri Vs, i kdyz jen v obchode plus brigady v restauraci, vikend cateringy. Ucit jsem se tak nejak stihala
. Zila jsem v podnajmu se spolubydlici. Za me-ja jsem se timdle vpodstate zachranila…
No a jinak…kamaradky jsem tedy mela, ale take jsem do 21 let nikdy nemela vztah
. Asi jsem byla jedna z mala, ale urcite ne jedina. A mas nejake zaliby? Konicky? U kterych se muzes odreagovat?
a jakou vs studujes? Mate mozny erasmus?
Ahojky, téma je zadané špatně, ale to mi snad odpustíte, anonym, protože píši z cizího nicku
. Holky, je špatná obejmout svou mámu, dát ji pusu? Za celý život, jsem poznala od jejich synů (pro mě jsou to bráchové), alkohol, noční buzení, že potřebují peníze, dokonce tátu několikrát zmlátili, několikrát jsem ji dělala vrbu, jednou se o to pokusil napadnout i mě, hospody a restaurace se pro mě staly noční můrou, a to je důvod, proč se nedotknu ani alkoholu, a prostě v mým věku jsou to diskotéky a užívání života, ale po všem to prostě, alkohol vidět nemůžu, dneska všechno přeteklo, pohádala jsem se s mamkou, protože jsem poznala, že je strašně podobné své matce, stalo se něco, problém, chtěla řešit u svého lékaře (zuby), jenomže má dovolenou, a záskoku nepůjde, takže zkazila vlastně jednu akci, protože na ní přece nepojede, nemá zuby, jo je to pochopitelné, ale proč nemůže jít k záskoku
, naštvalo mě to, byla jsem na ni nepříjemná, ale ona prostě nechápe, že je toho na mě moc, dokonce mě napadlo, že se vykašlu na vysokou školu, najdu si práci a půjdu pracovat, protože sama nevím, jestli chci zůstat doma, i když ten byt mamka s tatkou chcou napsat na mě, ale je vůbec nevím, jestli chci
. Na nic nemám sílu, doma každotýdennní kolotoče o peníze kvůli alkoholu mým bratrem, sráží mě to všechno na zem, každý týden strach, co se bude dít. Teď se přidala péče i o nemocného člena rodiny, takže asi tak

nevím, jestli chci radu, ale potřebuji se vypovídat, protože, sama nevím, co chci, jsem hodně mladá, celý život před sebou, ale skoro žádný kamarádky nemám,( přítele jsem nikdy neměla (nevím, jestli to je v pořádku, ale je mi 20) kterým bych se mohla vypovídat, byla to pro mě máma, které sem mohla všechno říct (ale poslední jsem jenom pro ní špatná, nemohu ji ani obejmout, dát pusu, že ji mám ráda, řekne mi, jestli nejsem nějaký úchyl