Pošli to dál - děláme dobré skutky :)
- Fotoalbum (22)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Tak tady nám to nějak usíná…
. Někteří nereagují a mlčí, byť jsou on-line.
Je to škoda, protože zrovna tohle zajímavé vlákno by usínat nemělo.
@admin , předejte asi radši štafetu někomu, kdo vám (aspoň) odpoví.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
To budu ja…jsem zapomnela napsat, ono to i chvili trvalo.
My jsme nedavno pristavovali a delala to firma, co nam stavela dum, zname se s hlavnim chlapikem dobre. Mel tam noveho kluka a vykladal nam, ze ma dva chlapecky, a ze jsou strasne chudi. On tam delal jen na kontrakt obcas. Rikal, ze si neumime predstavit v jakych podminkach ziji. No, kdyz to rekne nekdo tady v USA, tak to musi byt, tady jim nikdo penize jen tak, ze jsou chudi, neda. Tehdy jsem posbirala par kusu obleceni.
Nasi kluci meli Nintendo XS, uz melo spatnou baterku, tak si s nim nehrali. Objednala jsem novou baterku a s klukama jsem hodila rec. Nintendo i s tou baterkou a nejakym oblecenim jsem zavezla tomu znamemu, at mu to preda. Tak snad budou mit mali kluci radost.
Jestli teda muzu predat stafetu, tak treba @vjerunqa.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lenka_Hal píše:
To budu ja…jsem zapomnela napsat, ono to i chvili trvalo.
My jsme nedavno pristavovali a delala to firma, co nam stavela dum, zname se s hlavnim chlapikem dobre. Mel tam noveho kluka a vykladal nam, ze ma dva chlapecky, a ze jsou strasne chudi. On tam delal jen na kontrakt obcas. Rikal, ze si neumime predstavit v jakych podminkach ziji. No, kdyz to rekne nekdo tady v USA, tak to musi byt, tady jim nikdo penize jen tak, ze jsou chudi, neda. Tehdy jsem posbirala par kusu obleceni.
Nasi kluci meli Nintendo XS, uz melo spatnou baterku, tak si s nim nehrali. Objednala jsem novou baterku a s klukama jsem hodila rec. Nintendo i s tou baterkou a nejakym oblecenim jsem zavezla tomu znamemu, at mu to preda. Tak snad budou mit mali kluci radost.Jestli teda muzu predat stafetu, tak treba @vjerunqa.
Ty právě ani ne… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Z téhle diskuse je mi opravdu smutno - ač jsem se tady za dobu své virtuální existence dostala do nespočetných sporů a konfliktů, tahle je první, která mne zklamala natolik, že uvažuji o trvalém rozloučení s internetovým světem.
Chápu, že někdo nemusí být nakloněn těmto „dobrodějným“ projevům - ale každý by měl mít tolik slušnosti, aby svůj postoj dal najevo. Štafeta byla už několikrát předána lidem, kteří se tu standardně objevují… @jdukolem, @zoidberg, @vjerunga… a další, nechce se mi je dohledávat.
To Vám opravdu nepřipadá trapné, nechat věc vyšumět a nenapsat jediné slovo vysvětlení? Jste tu trvale aktivní -nevěřím, že jste se všichni náhodou přehlédli.
Opravdu by někoho natolik zatížilo napsat „sorry, tohoto já se neúčastním“…?
Styďte se, dámy a pánové z Emimina.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@BohunkaP jsi jmenovitě konkrétnější a statečnější než já
. Já myslela, že je to trkne. Obzvlášť, když bývají na webu téměř denně.
Jak píšeš, mohli jakkoliv reagovat. Kašlou na slušnost, kašli Ty na ně. Kašli na to, že bys kvůli někomu takovému Ty „vyklízela pole“. Chyběla bys mi tu
.
Moc se mi líbí citát od pana Wericha, který mám v podpisu…
![]()
@admin píše: … @vjerunga Převezmete štafetu?
Monika
@admin, zkuste oslovit někoho, kdo vám fakt aspoň odpoví. Je to primární slušnost reagovat na dotaz.
Tohle vlákno si opravdu nezaslouží zapadnout.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@BohunkaP Chápu, že Vás to zklamalo. Přivřela bych však očko… toto vlákno funguje teprve chvilku, navíc berme to tak - nevíme, kdo co řeší v životě a holt jsou jiné věci na prvním místě. ![]()
Zavedla bych pravidlo dvou zmínek - aby aspoň jeden z nominovaných se ozval a hlavně se dobroskutková vlna šířila rychleji. Co myslíte?
Nominuji @mrav a @Kriss Tina - uděláte dobrý skutek a pošlete zase tady štafetu dál na dalšího uživatele? ![]()
Monika
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já se momentálně k dobrým skutkům moc nedostanu, aspon ne v realitě, ležím v posteli na rizikovém
nestačí jako dobrý skutek, že jsem donedávna pracovala v domově pro seniory a snažila se jim každý den zpříjemnit čas a rozveselit je?
Štafetu předám @Bábrdl přijmeš ji? (doufám že už jméno neopakuji, nečetla jsem celou diskuzi) ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já si myslím,že někomu pomoct by k člověku mělo přijít tak nějak „samo“…stylem teď někomu pomužeš myslím nefunguje.
Já s jednou svojí klientkou máme v plánu upéct cukroví pro místní dětský domov,ale jsem po chirurgickém zákroku a jenom ležím a nevím jak to bude.
@BohunkaP jak píše @admin nevíš co ti druhý řeší nebo co je trápí a dala bych tomu čas. Ono všechno má svůj čas a věřím,že se vše v pravý čas rozjede.
Všem krásné a požehnané svátky ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Děkuji za štafetu. Nevím, jestli je to dobrý skutek, vždyť jsem její táta. Ale vlastně už přes rok nahrazuji mojí dcerce mámu. A že je toho někdy na mě hodně…
Pomyslnou štafetu předávám @Jančakecalka
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Denisa76 píše:
Já si myslím,že někomu pomoct by k člověku mělo přijít tak nějak „samo“…stylem teď někomu pomužeš myslím nefunguje.
Já s jednou svojí klientkou máme v plánu upéct cukroví pro místní dětský domov,ale jsem po chirurgickém zákroku a jenom ležím a nevím jak to bude.
@BohunkaP jak píše @admin nevíš co ti druhý řeší nebo co je trápí a dala bych tomu čas. Ono všechno má svůj čas a věřím,že se vše v pravý čas rozjede.
Všem krásné a požehnané svátky
Docela s tebou souhlasím. Možná ani někdo nechce veřejně otvírat, jaké i velké dobré skutky koná a prezentovat to na netu, takže bych se nezlobila a nepohoršovala nad tím, že někdo nezareagoval. Mám za to, že tato diskuze měla být o takovém kolektivním dobrodinství, o drobnostech, které někdo udělal pro jiné, asi tak, že ještě nevymřeli slušní a fajn lidi, ne o nucené charitě nebo tak něco.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Tiger-lily
přesně tak
Dobří lidé nevymřeli neboj, ale jak píšeš jsou tací co prostě o tom nechtějí mluvit. Můj spolužák vytáhl 3lidi z toho jedno dítě z hořícího auta a kdyby tenkrát mě o tom neřekla jeho žena vím houbeles. A nemusí jít jenom o takové skutky někdy je nejvíc třeba člověka obejmout a říct mu, že je nejlepší, a že to zmákne. Jak se říká, když chceš být šťastná tak udělej někoho šťastného a opravdu to funguje. Není nad energii pocitu, když se ti podaří někomu rozzářit oči a vykouzlit úsměv na tváři ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@admin + ostatní (snad netřeba konkrétně dohledávat, rozumíme si
): Úplně souhlasím a chápu, že stát se může komukoli cokoli - a respektuji i to, že někdo pro tuto formu projevování dobročinnosti (resp. vlastně její stavění na odiv) nemusí mít pochopení, náladu, vhodnou situaci, atd. atd.
Co se mi ale nelíbí, to není neúčast v této věci - je to její úmyslná, cílená ignorace. Ignorace od lidí, kteří se tu normálně a průběžně (v podstatě dennodenně) projevují a objevují - a které by jedna věta ve smyslu „promiňte, tohoto se neúčastním“ proto nemohla nijak obtěžovat. Místo toho jen trapné ticho.
Každopádně netřeba to dál řešit - z Vaší strany to berete, jak to je a tedy je vše ok. Nakonec, další se chytají, takže věřím, že se to časem rozjede ![]()
@radúna, děkuji Ti. Taky by mi to přišlo zvláštní - pro svůj virtuální svět mám několik synonym a jedním z nich je „radúna“ ![]()
Příspěvek upraven 23.11.18 v 23:57
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@BohunkaP ta ignorance není správná o tom žádná,ale odcházet kvůli takovým to by byla škoda. Jak píšeš už se to tady navaluje a zbytek ať si to pořeší se svým svědomím pokud tedy nějaké má.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Další témata z kategorie
Aktuálně na Instagramu
Revoluce v medicíně? Japonským vědcům se podařilo odstranit chromozom, který způsobuje Downův syndrom. Zjistěte jak!