Pošli to dál - děláme dobré skutky :)

Napsat příspěvek
Velikost písma:
35438
6.12.18 18:18

@nostress :kytka: Týjo, můžu se zeptat, komu vaříš? Vím z okolí o jedné paní, která vaří pro jinou paní, která žije sama a je téměř nemohoucí. Máš v okolí někoho takového? Ty ses těm lidem nabídla?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14642
6.12.18 18:21
@Tiger-lily píše:
@nostress :kytka: Týjo, můžu se zeptat, komu vaříš? Vím z okolí o jedné paní, která vaří pro jinou paní, která žije sama a je téměř nemohoucí. Máš v okolí někoho takového? Ty ses těm lidem nabídla?

Nene, já vařím příbuzným. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2470
17.12.18 08:24

Ahojky jelikož jsou svátky a mnoho lidí teď má práci s přípravami tak to tady trochu drhne… Ale..... Ukázala jsem toto vlákno příteli a mile mě překvapil :srdce:
O víkendu jsme šli na tzv vánoční nákup do obchodu. Nakoupili jsme co jsme potřebovali a přítel zvlášť přikoupil tasku jídla (salámy, sýry, pečivo, piti, sladkost a 2 pivka (prý když jsou ty svátky))
Při odchodu z obchodu se zastavil u bezdomovce který se ohříval při vstupu do obchodu a tašku mu předal se slovy „krásné vánoce“
Potom mi oznámil „už v tom jsem s tebou“ :lol: :srdce:
Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
149648
17.12.18 12:24

Holky vzpomněla jsem si na tuto diskuzi ve čtvrtek..jela jsem do divadla na vnučky vystoupení a byla jsem v takové nostalgické náladě,to rozsvícené město a vůbec,a na jedné zastávce přistoupila paní s vozíkem,tím jak se drží,senioři co špatně chodí ho mívají…a řidič čekal snad 3-4 minuty,až se paní prošourá busem a usedne a teprve pak se rozjel.
Dnes už to není bohužel samozřejmost.Měla jsem sto chutí mu zatleskat.
Tak to potěšilo v tom předvánočním čase.Byl to vcelku mladý řidič,tak to potěšilo snad o to víc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20889
19.12.18 11:51
@mayecka píše:
Ahojky jelikož jsou svátky a mnoho lidí teď má práci s přípravami tak to tady trochu drhne… Ale..... Ukázala jsem toto vlákno příteli a mile mě překvapil :srdce:
O víkendu jsme šli na tzv vánoční nákup do obchodu. Nakoupili jsme co jsme potřebovali a přítel zvlášť přikoupil tasku jídla (salámy, sýry, pečivo, piti, sladkost a 2 pivka (prý když jsou ty svátky))
Při odchodu z obchodu se zastavil u bezdomovce který se ohříval při vstupu do obchodu a tašku mu předal se slovy „krásné vánoce“
Potom mi oznámil „už v tom jsem s tebou“ :lol: :srdce:
Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem :srdce:

WOW! Zdravíme :hug: :hug: @mayecka @Anna766 Komu předáváme štafetu dál? Klidně přidejte zmínku obě.

Díky za super inspiraci, kor tak před Vánocemi. :)

Moni

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
481
22.12.18 10:29

Aby se to tu nezastavilo, tak posílám také své dobré skutky:
Ty sobecké (neb spojení dobrý skutek má mnoho významů)

  1. přestala jsem uklízet a šla s dětmi hrát pexeso i když tu máme nepořádek, že se i Ježíšek lekne
  2. manželovi jsem při hlídání dětí dovolila pustit pohádku v televizi (tolik nadšení ze všech očí jsem už dlouho neviděla)
  3. i když prší, tak jsem popadla psa a šla na procházku


Ty opravdové:

  1. již léta jsem „dobrým andělem“ a snažím se šířit jejich myšlenku dál
  2. dobrovolně vedu oddíl mladých hasičů a každý týden 1 hodinu hlídám 15 dětí aby si jejich maminky mohli odpočinout (pozn. celý kroužek je zdarma, takže opravdu dobrý


skutek)
Snad to bude zatím stačit a budu se ze všech sil snažit abych mohla v roce 2019 přidat nové dobré skutky.

A předávám dál štafetu náhodně vybranému (pokud dotyčný nemá čas či chuť tak si ji klidně přeberu zpátky). @Premek_Orac

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
149648
22.12.18 11:01
@admin píše:
WOW! Zdravíme :hug: :hug: @mayecka @Anna766 Komu předáváme štafetu dál? Klidně přidejte zmínku obě.

Díky za super inspiraci, kor tak před Vánocemi. :)

Moni

Předávam dál znovu @Jedna babička.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10266
28.12.18 10:22

@Bella13 Je, jak jsi přišla na mne? Přebírám si štafetu pozdě, o svátcích jsem se trochu odpojil…
Ale ještě než jsi mě vyzvala, již jsem i dnes jeden skutek stihl.
Koupil jsem knihu ,,Raději zešílet v divočině" a poslal ji jedné osobě, které to jistě pomůže najít trochu vnitřního klidu. Jen tak. Nečeká to.
Já vím, nic světoborného, ale dnes jsem zatím vlastně ani nikoho nepotkal :-). Ale slibuji, že budu-li mít příležitost, tak každou dnes k dobrému skutku využiji.
A štafetu předám… @lucynka25 (Za to, že dělala kachnu se zelím, na což jsem dostal hroznou chuť :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22963
28.12.18 20:56

@Premek_Orac :mrgreen:
Tak já mám snad splněno, 21.12, jsem přispěla kosmetikou a teplou šálou, rukavicemi a čepicí na sbírku pro ženy bez domova, a tác s cukrovím pro ženy v azylovém domě a 25.12. jsme dali s manželem v parku bezdomovcům sklenici salátu, řízky, cukroví, placatku rumu a nejaké mandarinky a konzervu jejich pejskovi.
A jetě se chystám probrat manželovi nenošené bundy a šály a také je darovat lidem bez domova :kytka: štaetu předávám @ekira5 :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27942
28.12.18 21:59
@lucynka25 píše:
@Premek_Orac :mrgreen:
Tak já mám snad splněno, 21.12, jsem přispěla kosmetikou a teplou šálou, rukavicemi a čepicí na sbírku pro ženy bez domova, a tác s cukrovím pro ženy v azylovém domě a 25.12. jsme dali s manželem v parku bezdomovcům sklenici salátu, řízky, cukroví, placatku rumu a nejaké mandarinky a konzervu jejich pejskovi.
A jetě se chystám probrat manželovi nenošené bundy a šály a také je darovat lidem bez domova :kytka: štaetu předávám @ekira5 :mavam:

Tak ďakujem :mavam: ja som na FB vo viacerých darovacích skupinách kde keď mám, pošlem. Pár dní do zadu jedna mamička písala ako niečo predala druhej mamičke, poslala skôr a ona jej to nezaplatila. Nebolo to veľa ale pre ňu dosť. Tak som si od tej mamičky kúpila nejaké veci i keď ich nepotrebujem a poslala viac, nech sa jej to aspoň trochu vyrovná. Ešte chcem zaniesť zimné bundy na vešiak pomoci, mám nachystané ale nebol čas. Štafetu predávam @aiwwa :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
116741
29.12.18 09:37

Super diskuze, jen nevím jestli pacham ty správné dobré skutky, u mně se to týká hlavně přírody a zvířat - DMS do Zoo, příspěvek do kočičího útulku, z kterého je náš kočičák, před štědrým dnem jsme byli v lese u krmelce nadělit jablka a mrkev, v létě jsem chodila zalévat obecní nově vysazené stromky… Pak už jen konto bariéry… Štafetu dávám @malá_holka
Ještě jsem zapomněla na projekt "uklidme Česko " - zapojuju se každý rok a přispěla jsem finančně rodině které shořel dům.

Příspěvek upraven 29.12.18 v 12:03

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
116741
29.12.18 11:14

@malá_holka mi nejde zmínit, tak předávám @EMicina :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18001
29.12.18 12:03

@aiwwa čoveče já dobrý skutky nedělám :think: :nevim: :mrgreen: nic extra. ale líbí se mi to ukliďme česko :pankac: možná si pozornost zaslouží i ty málo známý projekty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
116741
29.12.18 12:04
@malá_holka píše:
@aiwwa čoveče já dobrý skutky nedělám :think: :nevim: :mrgreen: nic extra. ale líbí se mi to ukliďme česko :pankac: možná si pozornost zaslouží i ty málo známý projekty.

Co kecáš :hug: a co to tvoje dobrovolnictví? To se taky počítá. :potlesk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
116741
29.12.18 12:09

Ještě chodím sbírat odpadky do lesa, chodím tam běhat a vždy pytel na odpadky s sebou. Pokaždé si říkám co je to za lidi, že uprostřed lesa odhodí plastovou láhev? Tohle nepochopím. Jinak já bydlím na vesnici a každoročně přibývá lidí v projektu Uklidme Česko. :pankac: a je fakt, že i celkově je u nás pěkně uklizeno, sází se nové stromy. Ale je to vidět i před domy, spousta lidí si před plotem udělala zahrádku, takže při procházce radost pohledět.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Revoluce v medicíně? Japonským vědcům se podařilo odstranit chromozom, který způsobuje Downův syndrom. Zjistěte jak!