Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
@kukanda17 teda jen 5200kj? Já si to počítala a vyšlo mi, že mám mít příjem 6600kj. Jinak mám taky dole 3kg ale hlavně…jdou dolů cenťáky ![]()
Jé, tak to jsem rada že to mužš být ms, budu ji mit první po revizy, tak očekávám katastrofu
tak jestli až tři kila tak ted mám necelé kilo, tak to pujde ještě nahoru.
tak pak to snad hned spadne..
Jinak já nevím jakou mám spotřebu bazal, nevím jak to spočítat, i když jsem se koukala po netu a zkusila jsem se přihlásit na stobklub do sebekoučinku a tam mi vyšlo 9200kj, což mi přišlo straštne moc, všude vetšinou píškou kolem 5300 - 5500kj
Jinak snažím se cvičit ale nepřeháním to pač ten třetí den byl mizernej všechny svaly bolely a muj klouček vyžadoval pohyblivou maminku
ale vždy si udelam 15min kolečko od Jill
zatím si říkam že to stači. Snad od pondelí přidám 5min ale uvidím.
Jak tedy spočítam bazalní spotřebu? nebo jak se tomu říka? ![]()
@kukanda17 já to právě počítala na tom stobu…to ti fakt vyšlo nějak hodně
![]()
Tak jsem se dnes ráno vážila, váha ukazuje o 2 kila méně! boky se mi úplně srovnaly, dříve jsem je měla díky jednostranné dlouhodobé zátěži křivé, byla jsem nakloněná jakoby na jednu stranu, stejně tak ramena, ty jsou teda nakloněný furt, ale už méně
druhý den v posilovně byl mnohem náročnější, bolí me celý břicho a stehna, když vstávám z postele, bolest je to stejná, jako když jsem měla kontrakce
@kukanda17 na netu je spousta kalkulaček na výpočet bazálu… třeba tady: http://www.jakzdravezhubnout.cz/…-vypocet.php
Já právě myslim, že když jíš míň, tak se ti zpomaluje metabolismus…
Tak ted jsem na to koukla, a mela bych mit kolem 75OOkj. Jinak jaký byl víkend? Unás pracovní, stavíme domeček a jelikoš bylo pěkne tak se makalo. Jinak o víkend jsem si vubec kalorie nepočítala, jen jsem si dávala malé porce, a hodne pila a taky jsem hřešila, dala jsem si pečené vepřové masičko s knedlikem a se špenátem
Tak když jsem dnes vlezla na váhu tak jsem mela obavy a vemte si že jsem měla mín
Jinak Ms jsem nedostala a po dvou dnech to zase kleslo, jeslti tělo zadrželo více vody?
nevím hlavně že váha jde pomalu dolu. jinak do konce ledna musím ještě schodit necelé 3kg, a budu mit za tento mesíc splněný muj cíl vážit pod sto ![]()
@kukanda17 píše:
Tak ted jsem na to koukla, a mela bych mit kolem 75OOkj. Jinak jaký byl víkend? Unás pracovní, stavíme domeček a jelikoš bylo pěkne tak se makalo. Jinak o víkend jsem si vubec kalorie nepočítala, jen jsem si dávala malé porce, a hodne pila a taky jsem hřešila, dala jsem si pečené vepřové masičko s knedlikem a se špenátemTak když jsem dnes vlezla na váhu tak jsem mela obavy a vemte si že jsem měla mín
Jinak Ms jsem nedostala a po dvou dnech to zase kleslo, jeslti tělo zadrželo více vody?
nevím hlavně že váha jde pomalu dolu. jinak do konce ledna musím ještě schodit necelé 3kg, a budu mit za tento mesíc splněný muj cíl vážit pod sto
to si dobrá, že vůbec počítáš. Já si jen dávám menší porce, ale třeba obědy vařím úplně normální. A hlavně jsem začala snídat a jíst častěji a menší porce, pít a cvičit. Večer bude měření…tak jsem zvědavá. A i podle poradců pro výživu, jsem četla že zahřešit jednou za 14 dní je povoleno ![]()
@Lucík 25 Já se ještě neměřila, zatím to beru břes váhu a zmeřím se na konci měsíce. tak jsem zvedavá
zatím mi kalhoty padaji jako normálně, i když po vyprání mi nebyly tolik těsný
ttak uvidíme. Joo snažím se počítat, na tom stobu mi vyšlo tolik
no nic. Dneska jsem mela k obídku, 13Og pangase (45OKj), 150g kuskusu (480KJ), mrkvový salát s jablkem (400KJ) Oliv.olej + malá lžička másla celkem: 1480kj
ted si udelam tvarohovou rybičkovou pomazánku na večer:) už se těším.
@kukanda17 mě to právě nebaví, to zapisování. Už se mi podobným způsobem podařilo shodit v 18ti 8kilo, tak snad to půjde i teď
potřebuju aspoň 20 ![]()
@kukanda17 jo a oběd zní moc dobře, asi taky zítra bude nějaká rybička..
@Lucík 25 Luciku vím že mě by taky stačilo zmenšit porce a vic pít a hlavně se nepřežírat a hlavne ne v noci. Já jsem se prostě vyžrala, vadími to už dlouho a konečne jsem začala neco s tím delat. Nezapisuji to, mám knižečku od stobu Talířky, které jsou po 400KJ, za den jim mám 13 či 14 talířku. takže na tom talířku vidím kolik čeho má být a když už to jednou odvážím tak cca vím že to možství je 400KJ, ale i tak dám si víc gram, tak to hned přebočítam. většinou ani nepočítam na KJ zeleninu, ale pak se mi stává že ji tolik ani nesním… snad když jsem se tak do toho pustila že těch 20kg zlvádu:) a ty určitě taky, zítra se budu těšit jaký máš vysledky, jestli výha jde dolu a cm. ![]()
Malá logická úvaha, proč nelze jako zázrakem zhubnout 5 kg za měsíc (pokud nejde o člověka obézního, u něhož lze brát ze značných tukových rezerv).
1 kg tuku odpovídá zhruba 38 000 kJ. Denní doporučený příjem (dle dietního systému) odpovídá 9500 kJ (jde o nemocniční průměr, tedy např. u drobnějších žen může jít o nižší denní energetický příjem). V případě redukce váhy je nutné denní energetický příjem omezit, řekněme např. na 7000 kJ. Rozdíl mezi těmito dvěma hodnotami je tedy 2500 kJ / den (17 500 kJ / týden). To však pořád nestačí na úbytek jednoho kilogramu čistého tuku (38 000 kJ). Jedině, že by se přidal aktivní a pravidelný pohyb, pak se můžeme dostat k úbytku 1 kg tuku / týden.
Proto jsou veškeré reklamní triky typu – za týden o 10 kg méně – pouhou fantasmagorií.
A nakonec: každý máme jiný metabolismus = každému se tělo nastartuje na změny za jinou dobu (např. i za několik měsíců).
Myslím si, že můžeš do léta zhubnout 20 kg, ale jen za cenu tvrdé discipliny - striktní racionální jídelníček a hodně hodně pohybu - min. hodina denně. Tuky se spalují až po cca 20-30 minutách pohybu.
Držím palec ![]()
Holky, vidím že na to jdete dobře. Jedna z mála diskuzí, kde se uvažuje o bazálním metabolismu či nejde zbytečně pod limity denního energetického příjmu, což se vždy zákonitě vymstí. 7500 kJ je také univerzální energií pro diabetickou dietu, která není tak moc přísná jako tak redukční, ale stačí se jí řídit pro nastartování zdravého životního stylu - to neznamená, že se nemůže občas zahřešit
Jak se tělo nastartuje k hubnutí, a pak si dáte jednou za čas kousek čokolády, tak uvidíte, že se budou dít divy. Odměníte se 2× - dáte si dobrotu a ještě zhubnete. Tak totiž reaguje tělo na pamlsky, když se to dělá správně. Žádné ukládání tukových zásob a dělání tukových rezerv. Tělo si brzy zapamatuje, že se nemusí obávat
Opravdu vám držím palec
Ráda bych věděla, jak se vám průběžně daří.
Mimochodem, moc dobré stránky (patří MUDr. Václavě Kunové, spoluzakladatelce společnosti STOB):
http://www.rozumnehubnuti.cz/
@kukanda17 tak to se mi líbí, tu knížku si pořídím
já měla před 10lety (to jsme se poznali s mou druhou polovičkou) 53 kg. a před 10ti měsícema( před porodem) 113
teď mám 83.