Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@matkabagristy píše:
a kdo to ma doplatit? My v zari doplaceli za autobus. Proste jsme vybrali mene, nez kolik to nasledne stalo.
No mne to prijde divne, vsak si udelas objednavku na autobus, dostanes fakturu a tu zaplatis, ne?
Edit: Tim myslim, ze ho platis predem, ne?
@Wani píše:
No mne to prijde divne, vsak si udelas objednavku na autobus, dostanes fakturu a tu zaplatis, ne?
no a? Kdyz je cena vyssi, kdo to proplati?
@SAJ píše:
Taky možnost.Máme teda pár děcek s chronickým onemocněním nebo naopak se sportovní kariérou, ale to by šlo upravit individuální žádostí.
My to tak meli na stredni taky, akorat to bylo nastaveny na 20% absence v konkretnim predmetu. Mne se to jednou malem vymstilo, jedna delsi nemoc a pak jsem dochazela dvakrat tydne na ORL na osetreni. Vzdycky jsem sla misto cestiny, protoze jsem zrovna nechtela byt zkousena. No, kdybych tenkrat sla jeste jednou, mohla jsem si misto toho zkouseni strihnout rovnou komisionalni zkousku ![]()
@matkabagristy píše:
no a? Kdyz je cena vyssi, kdo to proplati?
Jako, ze dostanes fakturu tu zaplatis, pak odjedes, prijedes a prijde ti druha a ty ji beze slova zaplatis ![]()
@matkabagristy píše:
no a? Kdyz je cena vyssi, kdo to proplati?
No ja to proste nechapu. Poslete nabidku firme, ta vam rekne, ze cena je 10 tisic, tak vyberete 10 tisic. A on vam po vylete napise, ze ho to nakonec stalo vic? To proste nechapu ![]()
@j.a.n.i1 píše:
Jako, ze dostanes fakturu tu zaplatis, pak odjedes, prijedes a prijde ti druha a ty ji beze slova zaplatis
fakturu dostavame po prijezdu zpet do skoly, bezne.
Příspěvek upraven 28.04.22 v 19:26
@Lama Lama píše:
Ale třeba nevyplňuji formuláře a posudky pro komerční pojištovny. Ani za úplatu. Ač se pojištovny snaží tvrdit, že tuto povinnost mám ( protože oni to mají ve VOP a jsou ochotní mi za to zaplatit). Situace stejná - oni mají nějaké své vlastní předpisy, do kterých bez jakékoli dohody implementují povinnost nějaké třetí strany. A snaží se pak vmanipulovat té třetí straně myšlenku, že problém je u nich, dělají vofuky, nenechají si nic nařídit a není s nimi žádná spolupráce.
ano
já si připadám fakt trapně, už se nechci opakovat
a nevěřím že místní učitelky nebo právníčky náhle došly objevu, že lékař nemusí dodržovat zákony, aby JIM vyhověl
no, musí
když si SAJ dá do školního řádu, že já budu chodit v ordinaci nahoře bez, no, může, ale nejsem povinna to dodržovat
když si dá do školního řádu, že já budu na zavolání kdykoliv protizákonně poskytovat informace o zdravotním stavu mého pacienta, no, dodržovat to nebudu protože mi to zákon nedovoluje
jak u blbých, sorry
proboha NENÍ to o ochotě, je to o tom co stanoví zákon a čím je lékař vázán
fakt nevěřím že zrovna učitelky mají zrovna zde slepou skvrnu v mozku a nechápu to, nevěřím ![]()
@Wani píše:
No ja to proste nechapu. Poslete nabidku firme, ta vam rekne, ze cena je 10 tisic, tak vyberete 10 tisic. A on vam po vylete napise, ze ho to nakonec stalo vic? To proste nechapu
Cena nemusi byt stanovena dopredu presne. U autobusu muze byt jina nez ta priblizna. Dopravce nas na jedno misto vozi roky. Proste zvedl ceny dle aktualniho stavu.
@Borrealis Asi tak, plus tedy zakon stanovuje, ze omlouvaji rodice a fakt nevidim duvod, proc by melo mi dite v žákovské razitka od vsech specialistu kam dochazi, aby si mohl každý jouda precist u koho vseho se leci. Proc jako, jak by se dospelym libilo, kdyby razitka jejich doktoru byly celkem volne k nahlednuti, to by bylo řevu, ale u studentů to nekdo prosazuje do skolniho radu ![]()
@Keyllah píše:
proč by nesměla odpovědět na dotaz, zda nedošlo ke zneužití jejího razítka?
nesmí, prolomila by tím zákon o povinné mlčenlivosti
tak už opravdu naposled, zkuste číst pozorně
když mi AB přijde a sedí u mě v ordinaci, chce potvrdit omluvu, mohu MU jí potvrdit
/ nejsem povinna, škola mě nesmí nutit protože nejsme nijak smluvně ani ZÁKONNĚ vázáni /
ale mohu, potvrdím, proč ne, AB odchází s razítkem. Přímo jemu?? klidně, ano
je jeho věc komu to on svobodně poskytne, dá, nedá, může to vylepit na obecní nástěnku, jak chce, to už jde mimo mě
když mi někdo, NEVÍM KDO volá a požaduje ověřit zda AB byl nemocen v tom a tom datu, tak mu NESMÍM poskytnout ani tu informaci že u mě byl, natož kdy u mě byl
protože tím porušuji povinnou mlčenlivost, flastr v přestupkovém řízení začíná na 500 tisících, v případném trestním řízení může jít i o roky v kriminální a vysokou pokutu
nejde to, zákon to nepovoluje
i kdyby si kvůli tomu příslušná učitelka mlátila hlavou o stůl, a večer chlastala litry vína, chápu, rozumím, věřím že…ale povinnou mlčenlivost stejně prolomit nesmím a bez souhlasu pacienta nikomu cizímu žádné info předat nesmím
pacient mě zažaluje a kde jsem? Ano, přesně tam…
@Lama Lama píše:
Ad 1… pokud se nejedná o povinnou skolni docházku, řádně omluvene, tak podle mě nemáš povinnost řešit nic. Pokud dosáhne absence stanovené školním řádem, neklasifikujes, informuje rodiče. Nebo je tam nejaky problém?U ZS bych se zeptala na ospod. Lékař netřeba kontaktovat.
tak já ti povím, co mi řekl OSPOD, jo? Protože já tuhle situaci řešila u prvňáka. Při 10 hodinách neomluvené absence snaha kontaktovat rodiče, při 25 doporučený dopis + hlášení na OSPOD - a OSPOD mi vzkázal, že se tím zabývat NEBUDE, protože jsem nevyčerpala všechny možnosti, nevolala jsem doktora (protože by mě poslal do háje, o něm se to ví) a je to vlastně moje pochybení.
Takže ono to zas tak růžové není. O mě jako učitelku si tehdy otřeli boty naprosto všichni - OSPOD, policie, vedení, rodiče. A to jsem jen chtěla vědět, kde to dítě je. Skončilo s 250 neomluvenými hodinami a 150 omluvenými. V první třídě.
edit: překlepy
Příspěvek upraven 28.04.22 v 19:39
@j.a.n.i1 píše:
@Borrealis Asi tak, plus tedy zakon stanovuje, ze omlouvaji rodice a fakt nevidim duvod, proc by melo mi dite v žákovské razitka od vsech specialistu kam dochazi, aby si mohl každý jouda precist u koho vseho se leci. Proc jako, jak by se dospelym libilo, kdyby razitka jejich doktoru byly celkem volne k nahlednuti, to by bylo řevu, ale u studentů to nekdo prosazuje do skolniho radu
mě školní řád naprosto nezajímá, MĚ nic nařídit totiž nemůže
tam si mohou napsat že dochtorka je povinna ordinovat nahoře bez a po večerech trénovat flamenco nebo šlapat v Perlovce, mohou si tam dát co chtějí, mě to nijak nezavazuje, to není můj předpis
nejsem vázaná žádným školním řádem, hospodským řádem, řádem Pirátů…jsem vázána zákony této země
a to že safra pořádně ![]()
![]()
Jeste k tomu autobusu dodam, ze cena pro jednotlivce se muze lisit podle naplnenosti autobusu. Kdyz je deti mene, vyjde je to draz.
Potvrzuji autobus - vždy platíme až po akci, cenu rozpočítáváme podle skutečné naplněnosti - takže se může stát, že vybereme méně, protože holt občas výletníci nedorazí a jejich cestovné se musí rozdělit mezi zúčastněné.
@neumisa No, to by se mi tedy jako rodici vubec nelibilo, prostě prihlaska do xy. Zaplatit a kdo nejede, jeho boj, když neodjedu na dovolenou, tak mi taky nikdo penize nevrátí a nerozpocita zvysene naklady mezi ostatní ![]()