Pozitivní nálada, jak si jí udržujete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 17:40
Pozitivní nálada

Jak si udržujete pozitivní náladu?
Já jsem třeba hrozný pesimista, už ráno začínám se špatnou náladou, protože se mi nechce vstávat a nemám na nikoho náladu, pak se neustále celý den stresuju kvůli škole, přejídám se sladkostmi, učím se do noci a přijde mi, že mám každý den skoro úplně stejný a jsem z toho už vyčerpaná..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zuzikka
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12 inzerátů 04.02.19 18:03

Začtu se do knížky Hygge 8)

Ou
Kelišová 6261 příspěvků 04.02.19 18:04

Jseš si jistá, že už se nepoybuješ za hranicí depresivní prouchy? Zkus si udělat jednoduchý orientační test http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/

Pokud ti z toho vyleze, že jsi ještě v klidu, ale prostě hůř zvládáš zkouškové a zimu, tak to bude chtít po přežití zkoušového nastavit nějaký rozumnější režim - který bude zahrnovat pohyb, nějakou aktivitu, která ti bude dávat smysl a bude tě těšit, kde se budeš moci zlepšovat. A je jedno, jestli to bude zapojení do zajímavého projektu ve škole, zajímavá brigáda, dobrovolničení, sport, umělecká činnost, rekonstrukce baráku - to je fuk - klíčem je to že ti to bude dávat smysl, bude tě to těšit a bude to pro tebe představovat trochu výzvu, které budeš muset věnovat úsilí a uvidíš výsledky.

Pokud ti vyleze, že už se pohybuješ za hranicí diagnozy porucha nálady, tak minimálně někde najdi psychoterapeu­ta/psychotera­peutku a zvaž případná antidepresiva.

Stevia
Závislačka 3673 příspěvků 04.02.19 18:08

Asi nemáš žádné starosti a trable (ne,že bych ti je přála) že si nevážíš toho,jak krásný život vlastně máš :kytka:
Najdi si na všem něco pozitivního!
Prší /sněží..ty si třeba řekneš budu mokrá,ale správně je-to je dobře,příroda bude mít na jaře vodu ;)
Vstávat se nechce asi nikomu :oops:
Nevím v kolik vstáváš,já každý pracovní den v 5 a že bych chodila spát do 22to je sen :roll:
No ale zas JÁ už si můžu říct,že jsem znala dost lidí v mém věku i mladší,co už nevstanou nikdy :,(
Nápad se na to lepší,bude ti líp uvnitř.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12 inzerátů 04.02.19 18:23

Taky mi pomáhají vůně, např. oblíbená vonná tyčinka, aromaolejík nebo alespoň čichat ke kávě či Earl Greyi. A nebo si koupím pěknou kytku do vázy a pak na ni pořád koukám :lol:
Ty nemáš žádné drobné radosti, krom toho sladkého?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 18:32

@zuzikka Nemám žádné koníčky, chodím dlouho spát, ráno vstanu a jdu do školy, a jakmile přijdu domů, začnu na sobě hrozně cítit únavu, tak jdu většinou spát, ale někdy mi nejde ani usnout, protože se stresuju, že se nestihnu naučit, ale stejně to většinou dopadá tak, že se učím až večer, protože jsem nesoustředěná..teď jsem ještě v maturitním ročníku, takže je všechno tak milionkrát horší a stres působí dost
Jediné, co mi dělá radost je, když jedu v pátek za přítelem, máme vztah na dálku..jen se mi pak od něj nechce vůbec odjíždět a takhle přes všední dny mám depresivní nálady a jsem nepříjemná..přítel mi prostě chybí a někdy se cítím hrozně sama
Je to nekončící kolotoč..každý den vypadá stejně a nevím, jak z toho ven..hlavně je pro mě těžké naučit se myslet pozitivně, ve všem totiž vidím to nejhorší

IvaX
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 04.02.19 18:32

Mě pomáhá, když si zajdu na jógu ;), fyzicky i psychicky. Ale, aby to fungovalo dlouhodobě musela bych chodit asi každý den nebo jet někam na pobyt s jógu, tak na týden nebo na měsíc…hm to by bylo supr…

Lana25
Kecalka 306 příspěvků 04.02.19 18:39

Souhlasím s vůní, oblíbenej parfém, olejíček, mydlo. nevěrila bych, kolik moci to v sobě má, takovà ,,blbost". Pak hudba, knížka, klidně dětská nebo naivní romanťárna, převlíct postel a spát v čistych peřinàch, koupel, svíčky, relax hudba, meditace, asmr, snad to píšu dobře. Jít na vzduch ikdyž se nechce, a to nejdůležitější co mi japsal jeden moudrý muž:všímat si maličkostí, co jsou pěkný.Nebe bez mráčků, třpytivej sníh, màlý dítě venku, pěkně obpečenej clověk , s úsměvem někoho pozdravit. :kytka: jo a zůstat doma a dát si oraz, když ho potřebuješ.

Lana25
Kecalka 306 příspěvků 04.02.19 18:40
@zuzikka píše:
Taky mi pomáhají vůně, např. oblíbená vonná tyčinka, aromaolejík nebo alespoň čichat ke kávě či Earl Greyi. A nebo si koupím pěknou kytku do vázy a pak na ni pořád koukám :lol:
Ty nemáš žádné drobné radosti, krom toho sladkého?
:palec: :palec: :palec: nebo vůně pomerančů,man­darinek a citrónu. to mě nabíjí a povzbudí.
Nmdl
Ukecaná baba ;) 2024 příspěvků 04.02.19 18:43

Hele podle mě funguje dobře trojkombo sport + sex + dobré jídlo.

Lana25
Kecalka 306 příspěvků 04.02.19 18:43
@Anonymní píše:
@zuzikka Nemám žádné koníčky, chodím dlouho spát, ráno vstanu a jdu do školy, a jakmile přijdu domů, začnu na sobě hrozně cítit únavu, tak jdu většinou spát, ale někdy mi nejde ani usnout, protože se stresuju, že se nestihnu naučit, ale stejně to většinou dopadá tak, že se učím až večer, protože jsem nesoustředěná..teď jsem ještě v maturitním ročníku, takže je všechno tak milionkrát horší a stres působí dost
Jediné, co mi dělá radost je, když jedu v pátek za přítelem, máme vztah na dálku..jen se mi pak od něj nechce vůbec odjíždět a takhle přes všední dny mám depresivní nálady a jsem nepříjemná..přítel mi prostě chybí a někdy se cítím hrozně sama
Je to nekončící kolotoč..každý den vypadá stejně a nevím, jak z toho ven..hlavně je pro mě těžké naučit se myslet pozitivně, ve všem totiž vidím to nejhorší

přerušit stereotyp, bud klidná. s 99% pravděpodobností odmaturuješ ;) zjisti co ti dělá dobře .i jen trochu. to půjde, uvidíš :palec:

Anonymka.D.
Kecalka 316 příspěvků 04.02.19 18:45

Zakladatelko, to co popisuješ, na mě působí jako počínající deprese… Co si zkusit zajít k psychologovi a zkusit to s ním rozebrat? Záleží taky, jestli ti pomáhá kontakt s lidmi. Zkus častěji chodit ven s kamarádkami, přečíst si nějakou pěknou knížku. Člověk na sobě musí pořád pracovat. Někdo je od přírody veselý a nic ho nerozhodí a někdo holt má sklony k takovým stavům, jak popisuješ. Ale jde na tom pracovat, jen v tom nesmíš být zabředlá moc dlouho, potom je to už spíš na pomoc od odborníka, což také není nic špatného.

Ziuatanejo
Nováček 9 příspěvků 04.02.19 18:46

mladi lide potrebuji vice spanku (az do nejakych 25) a kazda hodina pred pulnoci je dulezita. Taky bych zaradila prochazku, cerstvy vzduch, ted v zime treba o volne hodine nebo po skole. Pokud te to nebavi, tak sluchatka a audioknihu nebo hudbu. Aspon dvakrat tydne si zacvicit, aspon pulhodiny lehkeho cviceni, i kdyz se ti nebude chtit, telo podekuje. Pridat na proteinu a ubrat na sladkem, fast foodech atd - i mala zmena se pocita. Polud nic nepomuze, porad se s doktourkou - tyhle veci muzou mit uplne prozaicky duvod, jako malo nejakeho vitaminu, lehky problem se stitnou zlazou, atd. Strasak je i stres, a proti tomu se - bohuzel - bojuje hlavne zdravou zivotospravou, i kdyz se cloveku nechce.

Taky s tim zapasim, nekdo to ma na cely zivot a je treba se s tim smirit. Bonus je, ze pak clovek mnohem lepe zna svoje telo, vi co si muze dovolit, a nehrozi mu tolik ruzne syndromy vyhoreni nebo vazne deprese, protoze uz to na sobe „pozna“ a a vi, ze musi vcas resit. :hug:

zuzikka
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12 inzerátů 04.02.19 18:46

Chápu, znám pár pesimistů od přírody. Ale i oni mají něco, co jim dělá radost. Takže ani škola tě nebaví, nebo je to jen tím stresem z učení? Určitě by se našlo něco i pro tebe, co by tě nakoplo a povzneslo, ale na to musíš přijít sama. :kytka:

zuzikka
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12 inzerátů 04.02.19 18:50
@Lana25 píše:
Souhlasím s vůní, oblíbenej parfém, olejíček, mydlo. nevěrila bych, kolik moci to v sobě má, takovà ,,blbost". Pak hudba, knížka, klidně dětská nebo naivní romanťárna, převlíct postel a spát v čistych peřinàch, koupel, svíčky, relax hudba, meditace, asmr, snad to píšu dobře. Jít na vzduch ikdyž se nechce, a to nejdůležitější co mi japsal jeden moudrý muž:všímat si maličkostí, co jsou pěkný.Nebe bez mráčků, třpytivej sníh, màlý dítě venku, pěkně obpečenej clověk , s úsměvem někoho pozdravit. :kytka: jo a zůstat doma a dát si oraz, když ho potřebuješ.

Mám to stejně 8) A je fakt, že na tu aromaterapii jsem přišla úplně náhodou zrovna když jsem měla depresivní období a moc mi to pomáhalo. A ještě jsem si vzpomněla na našeho kocoura, ten na mě taky fantasticky působí, ale bohužel jsem naň alergická :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >