Práce z domova - jak dlouho po porodu?

26
20.9.06 14:54

Práce z domova - jak dlouho po porodu?

Ahoj všem! :)
Dneska jsem našla tyhle super stránky, tak bych ráda zasloužilé matky poprosila o radu.

Je mi 28 a s přítelem jsme se rozhodli, že ještě doberu poslední balení antikoncepce a pak že zkusím otěhotnět. Problém je, že v kanceláři pracuji sama a v podstatě vedení firmy leží na mých bedrech. Můj šéf mi vyšel neuvěřitelně vstříc a nabídl mi práci z domova na poloviční úvazek za slušné peníze. Chce si mě za každou cenu udržet a já si toho cením. Mám mu ale vypracovat časový plán a já mu ho nejsem schopna předložit, protože to bude moje první dítě, bůhví, jak to bude probíhat po porodu. Nerada bych mu pak oznámila, že naše dohoda padá, protože jsem opravdu nečekala, že bude takhle vstřícný. Na druhou stranu peníze jsou opravdu potřeba, z platu přítele a rodičovského příspěvku to bude v Praze docela peklo. Naše organizace je částečně založena na sponzoringu a tak se to musí řešit vždy do konce roku, v průběhu dalšího již změny nejsou možné. Proto to řeším takto dopředu.

Teď ta otázka, samozřejmě si uvědomuji, že všechno může být jinak. Myslíte si, že při běžných porodních a poporodních problémech atd., je možné zvládnout např. již po 2 měsících po porodu částečný úvazek? Finančně je to velmi zajímavé, takže na úklid bych si najala hospodyni a mohla bych se starat o miminko, kdykoli by bylo potřeba. Práce není vázána na určitou denní dobu, mohla bych v podstatě vše přizpůsobit miminku. Jen tím, že jsem dítě nikdy neměla, si neumím představit, jestli to zvládnout lze nebo ne. Vím, že v době mateřské si nemůžu přivydělávat, takže bych si požádala o rodičovský příspěvek, kde toto možné již je. Je tahle moje, připouštím, že možná naivní, představa podle Vás realizovatelná? Jaký na to máte názor? Nechci už déle čekat, miminko si oba moc přejeme, jen pokud můžu, tak bych ráda do rodinného rozpočtu přispívala více než 3500,– Kč měsíčně.

Díky předem za Vaše názory, i ty negativní, aspoň spadnu zpátky do bahna reality ještě před tím, než udělám nějakou blbost. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
20.9.06 14:58

Tedy,

jasně, že se to zvládnout dá. O kolika hodinách práce mluvíš (reálně)?

Budeš mít někoho po ruce pro případ nouze, kdo by pohlídal?

• Nahlásit
  • Citovat
375
20.9.06 15:13

Ahoj,
kdybych takovou možnost měla, jdu do toho hned :-). V mém případě klidně týde po návratu z porodnice.

Záleží tedy jestli budeš muset pracovat 4 hodiny denně v přesne určenou dobu nebo jestli prostě budeš vědět, že cca 4 hodiny denně musíš venovat práci a je jedno kdy a jestli v kuse apod. v tom druhém případě bych se toho nebála. V tom 1. bych do toho šla jedině kdybych na ty 4 hodiny denně mela nekoho po ruce. Cca do půl roku byli obě moje deti bez režimu a když si vymysleli, že se bude kojit po hodine, tak se kojilo po hodine.....

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.06 15:17

Ahoj,
dva týdny před narozením -viktorky jsme si založili firmu, ve které dělám veškeré manažerské práce. Zabýváme se rekonstrukcemi koupelen, takže musím navštívit klienta, vytvořit 3D návrh, zpracovat rozpočet, smlouvu, objednávky, zajistit časově stavbu, zajistit peníze, k tomu zkompletovat účetnictví, oběhat úřady apod. No na jednoho člověka dost i bez dítěte. Pracuju tak průměrně 4 hodiny denně a to od prvního dne návratu z porodnice. Na prvním jednání jsem byla 10 dní po porodu :D Někdy beru s sebou i malou, většinou je hodná. Pracuju dopoledne, kdy si vyhraje i sama, nebo když spí. Vezmu si ji do šátku, ona spí a já můžu sedět u počítače. Když se narodila, spala pořád, tak jsem mohla pracovat i celý den, tak od šesti týdnů trochu bojuju, neuklízím (snažím se sem tam, ale není čas). K tomu ještě hraju v kapele a dvakrát týdně máme zkoušky. Taky to stíhám.

Dítě není žádný přítěžek. Je to radost. jaké si to uděláš, takové to budeš mít. Pokud chceš pracovat, tak věřím, že to půjde bez problémů. Samozřejmě za předpokladu že nebudeš mít nějaký šílený porod, náročné šestinedělí a nebo nemocné mimčo. Jinak se to zvládnout dá. Já si ani nedovedu představit, že bych nepracovala. Asi bych se unudila k smrti :D

Takže vzhůru do snažení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3025
20.9.06 15:18

Ahoj,
zatím teda, ťuk ťuk, musím říct, že tak od těch 6 týdnů bych práci z domova na půl úvazku zvládala. Žádnou takovou možnost ale nemám, tak tu tak ty 4 hoďky denně proflákám na emiminu a jinde na netu…
Navíc počítej s tím, že až ty budeš na rodičáku, tak bude snad v úplně jiné výši.
Jenže pokud jde o těhotenství a o mateřství, tak nic moc dopředu plánovat nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
20.9.06 15:19

Wow, to je rychlost! :)))

Reálně 4-5 hodin, víc to nebude, občas i míň, přece jen ne vždycky je tolik zakázek.
Přítel taky pracuje doma, jen občas jede ke klientovi, takže po ruce bude. V Praze žijí jeho rodiče, další pojistka. :wink:
Je to vážně jedno, jestli ty zakázky vyřídím hned ráno, nebo až v noci. Jen se bojím, jestli budu mít uplakánka a bude se budit každou půlhodinu… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
20.9.06 15:28
Marketa182 píše:
Ahoj,
dva týdny před narozením -viktorky jsme si založili firmu, ve které dělám veškeré manažerské práce. Zabýváme se rekonstrukcemi koupelen, takže musím navštívit klienta, vytvořit 3D návrh, zpracovat rozpočet, smlouvu, objednávky, zajistit časově stavbu, zajistit peníze, k tomu zkompletovat účetnictví, oběhat úřady apod. No na jednoho člověka dost i bez dítěte. Pracuju tak průměrně 4 hodiny denně a to od prvního dne návratu z porodnice. Na prvním jednání jsem byla 10 dní po porodu :D Někdy beru s sebou i malou, většinou je hodná. Pracuju dopoledne, kdy si vyhraje i sama, nebo když spí. Vezmu si ji do šátku, ona spí a já můžu sedět u počítače. Když se narodila, spala pořád, tak jsem mohla pracovat i celý den, tak od šesti týdnů trochu bojuju, neuklízím (snažím se sem tam, ale není čas). K tomu ještě hraju v kapele a dvakrát týdně máme zkoušky. Taky to stíhám.

Dítě není žádný přítěžek. Je to radost. jaké si to uděláš, takové to budeš mít. Pokud chceš pracovat, tak věřím, že to půjde bez problémů. Samozřejmě za předpokladu že nebudeš mít nějaký šílený porod, náročné šestinedělí a nebo nemocné mimčo. Jinak se to zvládnout dá. Já si ani nedovedu představit, že bych nepracovala. Asi bych se unudila k smrti :D

Takže vzhůru do snažení :D

Počkej, ty seš ale mamina tisíciletí, tohle jen tak někdo nezvládá, potřebuju rady od „normálních“ maminek! :lol: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
20.9.06 15:37

Ahoj, já dělám už přes druhý porod bez přerušení. Ale mám práci, která jde vtěsnat do jednoho jediného dne (i když oficiálně je každý den chvilku), takže to řešíme tak, že o víkendu si na jeden den vezme děti manžel a já pracuji.
Osobně bych podobnou nabídku brala.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.06 16:42

TedyX - :D Tak to jsi mě pobavila. Máš pravdu, mohlo by to tak na někoho působit, ale řeknu ti na rovinu, že pro člověka zvyklého pracovat by byl přechod na MD šokem. Chápeš - jsi zvyklá pracovat třeba 8-10 hodin denně, a pak ze dne na den nic. To by pro mě bylo těžké. Už tak mám někdy pocit, že mám teď méně zážitků, když jsem třeba celý den s malou doma a zrovna nepracuju. O čem bych si pak mohla s lidmi vyprávět, maximálně o dceři. Ona je sice úžasná a určitě bych o ni mohla mluvit hodiny :D , ale to lidi zas tak nezajímá, takže člověk musí mít i nějaké další podněty a zážitky - proto je nutné pokud možno aspoň trochu pracovat nebo se aspoň i nadále věnovat svým koníčkům. Jinak se ti změní mozek v dudlík :D

Kromě toho - vrať se o 100 let zpátky - tehdejší ženy si ani nemohly dovolit nepracovat. Porodily a za pár dnů šup zpátky na pole :twisted: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
20.9.06 17:08

Ahoj TedyX,

možná to vidím trošinku jinak.....
V práci jsem byla taky zvyklá dělat 10, 12 hodin denně a najednou odešla na mateřskou a byl to pro mě skutečně šok, jelikož práce byla pro mě vším, hl. zájmem ve dni a té jsem přizpůsobovala úplně všechno okolo.
Nic jsem si ale nemalovala a čekala jaká Iva bude. Vlastně byla hrozně hodná, pořád spinkala a já už začla špekulovat, jak to brzy udělám, abych zase pracovala (i jinak než ve firmě).
Ale ony děti rostou a z hodného mimika je ďáblík, který už leze všude, a já ji musím pořád hlídat, POŘÁD, musíš se už dítěti víc věnovat, takže pokud dopoledne a odpoledne spí, tak já dělám rychle to nejnutnější.
V noci jsem ráda, že si odpočinu a vyspím se :lol:
Takže pohled jsem už trošinku změnila :wink: …podotýkám, že i tak se plánuji do firmy vrátit v jejím 1,5 roce, ale jelikož žádné babičky a dědečkové nejsou, tak budu muset sehnat „hodnou paní na hlídání“.....
Dělat doma si ovšem teď nedokážu představit :roll: .

Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
20.9.06 17:13

Ahoj,

taky jsem pracující matka, a podotýkám hned dopředu - nemám ŽÁDNÉ hlídání (babičky žijí, ale jinak). Máme malou firmu o 4 zaměstnancích a veškerý nižší management (tj. personalistika, podklady pro účetní a daňaře, organizace práce pro spolupracovníky, objednávky, internetový obchod, prvotní jednání se zákazníky atd. atd.) je pouze na mně. Mám dceru 7,5 roku a syna 2 roky a pracuji takto téměř deset let bez přerušení. Se synem chodím plavat, dceru denně vodím do a ze školy, dvakrát týdně jezdíme do centra na balet, jednou týdně ji vodím do hudebky, samozřejmě jsou občas nemocní, občas nesnesitelně prudí, ale jde to a neměnila bych. Jsem paní svého času, když se rozhodnu, že dnes strávím den mytím oken (to je takový opravdu signifikantní příklad :lol: ), tak to udělám. Dcera byla pohodové miminko, syn první půlrok prakticky prořval, a taky jsem to zvládla, takže pokud nejsi líná a pokud budete oba zdravotně v pohodě, tak si myslím, že to zvládneš levou zadní :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
20.9.06 17:37

Ahoj,
jestli máš taťku skoro pořád doma a babča může taky pomoc, tak se to určo zvládnout dá. Já dělám do práce každý měsíc účetní závěrky a tak 3× za měsíc jezdím do kanceláře „dohlížet“. Mates je taky náš první a já se v listopadu v úterý vrátila z porodnice a první závěrku začala dělat v pátek. Jak psala Ha, tak je to teď trochu těžší s tím, že Mates potřebuje víc hlídat, protože všude leze, stoupá si a ještě občas padá, ale to zase přejde. Zatím zvládám bez problémů, ale mě ta práce zabere i s těma návštěvama v kanclu tak 40 hodin měsíčně.
Monika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16470
20.9.06 17:43

Ahoj,
ja ti zavidim, ze mas praci, ktera se da delat no castecny uvazek a doma. Ja jsem doktorka, bydlim v Pze, musim kvuli praxi do nemocnice a doma uz mi hrabe. Jestli nenajdu praci na castecny uvazek(coz fakt neni lehke), asi se doma zblaznim. Moje dcera je od narozeni urvanek, nespavec a tvrdohlave dite, takze ja si dokazu predstavit praci s ni tak od roka, kdybych hodne chtela ,tak od pul roku, ted ve dvou letech uz by to byla pohoda. Ted jen sehnat tu praci, kdyz nemuzu slouzit, nehodlam delat prescasy a po vecerech z nudy prekladat pro sefy clanky z anglictiny, ze…Jesle jsou od 6.30 a ja musim stat nejpozdeji v 6.59 v plne polni, asi budu do prace litat vrtulnikem...... Manzel a babicky k hlidani pouzitelne jen omezene…

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.9.06 18:09

Ahoj,
tak já přidám svoji zkušenost… Pracovat jsem začala, když bylo malé 7 měsíců - tak 3× za měsíc na 1/2 dne do práce, jinak práce z domova. Babičky - jedna 100 km daleko, druhá 30 km (ta přijede pohlídat, když musím do práce), manžel od rána do večera v práci, často pryč i o víkendech. Takže pomoc veškerá žádná. Dokud byla Andrejka mrně, co leží, sedí popř „popolízá“, tak se to dalo zvládnout. Navíc do roku dvakrát denně tak na 2 hodiny spala. Ovšem teď je jí 16 měsíců, chodí, sama se moc nezabaví a já celý den nedělám nic jiného, než lítám kolem ní. A když přes den usne (tak 1,5 h), tak stihnu uvařit a trochu poklidit. K práci se dostanu někdy kolem deváté večer a musí říct, že se mi do toho ale vůůůůbec nechce. Samozřejmě že to zvládám (musím), ale na úkor jiných věcí… Třeba času stráveného s manželem, na úkor svých zájmů a nebo i na úkor domácnosti…
Takže - pokud budeš mít ze strany manžela a prarodičů (a asi i hospodyně, jak píšeš) podporu, zvládnout se to dá…
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.06 09:57

já měla vedlejšák celé těhu a první 3 měsíce po porodu. Jenže pak jsem zjistila, že se zbytečně stresuji a nemůžu lítat na sjednaný schůzky jak si ta moje kolegyně (sama s malým dítětem na MD jenže s hlídáním) představuje a tak jsem to ukončila. Našla jsem něco jiného a ač to není tak finančně zajímavý tak mi to vyhovuje časově. Navíc mám víc času na koníčky (a že jich nemám málo) a hlavně rodinu.
Hlídání jako většina nemám a manžel chodí pozdě z práce a malá byla první 2 měsíce šílená a přesto se to dalo. Osobně bych si na 6tinedělí nic nedomlouvala a až se s mimískem zžiješ, můžeš se do toho pustit. Ze začátku to bude trošku záběr, ale čase se to určitě poddá…
A sico to mám doma jak po výbuchu, ale hledám něco dalšího. Jsem zvyklá mít k HPP i nějaký ten VPP. No snad něco v dohledné době najdu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama