Pracovní "návštěva" v cizině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1.gabii
Kecalka 184 příspěvků 27.01.17 12:09
Pracovní "návštěva" v cizině

Ahoj holky,
potřebuju se asi jen vypsat, jsem úplně na nervy.
V práci mi oznámili, že pojedu ještě s jedním kolegou do zahraničí na návštěvu k zákazníkovi. Já jsem z toho na prášky, protože jsem angličtinu použila naposledy na střední, což už nějaký ten pátek je a já se vážně bojím, že se ztrapním. Rozumět jim určitě budu, ale horší to bude s odpovídáním. Prý tam budou chtít něco prodiskutovat. Navíc nemám ráda, když vás hned odsoudí jen kvůli tomu, že neovládáte jazyk na takové úrovni. Vůbec nevím jak se na to připravit, mám asi ještě měsíc, tak jestli se ještě učit nějaká slovíčka nebo si myslíte, že je to zbytečné? Vážně se bojím, že tam ze sebe udělám absolutního blbečka :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 5490 příspěvků 27.01.17 12:12

Co najaky kurz nebo aspon nekdo kdo mluvi anglicky aby sis to nacvicila? Ja bych taky nikam takle nejela aniz bych si vyzkousela s nekym anglicky popovidat :)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 12:13

Nelhala jsi jim náhodou při nástupu o tom, že ovládáš angličtinu? Jestli ano, tak se pro to moc dělat nedá a nesmíš se divit :nevim: Leda se domluvit s kolegou, zda by rozhovor nevedl on a že tam budeš skutečně jen kvůli tomu, aby tam byly druhé uši.

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 27.01.17 12:14

Tak našprtat alespoň nějaká slovíčka k tématu a případně to asi nechat na kolegovi - on aj umí?

nemáš někoho, kdo anglicky umí, že by s tebou trénoval komunikaci?

1.gabii
Kecalka 184 příspěvků 27.01.17 12:15

No jedině s přítelem doma něco procvičit, ten je na tom s angličtinou o něco lépe, jako mě angličtina celkem šla, ale už je to pár let a prostě jsem to zapomněla. Chce se mi z toho brečet, udělám tam ze sebe akorát pitomce :( Asi se začnu ještě narychlo „šprtat“ i když pochybuju, že mi to pomůže.

radkka
Generální žvanilka 20642 příspěvků 27.01.17 12:16

Nějaký intenzivní kurz :nevim:

1.gabii
Kecalka 184 příspěvků 27.01.17 12:16

Nelhala, řekla jsem to tak jak to je, že prostě email napíšu, ale že už jsem toho plno zapomněla. I ted se mě šéf ptal jak na tom jsem, řekla jsem mu to taky podle pravdy a on řekl že stejně pojedu :D Kolega z toho taky není nadšený…

marin
Echt Kelišová 9149 příspěvků 27.01.17 12:16

A ten kolega anglicky mluví? Že by mluvil spíše on a Vy jen nějaké ty zdvořilostní odpovědi atd. a úsměvy. ;) Zaměstnavatel počítá s tím, že mluvíte dobře? Jinak zaplatit si u někoho soukromé lekce konverzace, ať to trochu oprášíte. Ale pokud to nepoužíváte, tak na odborné úrovni asi stejně nebudete moci konverzovat.

sppo
Kecalka 173 příspěvků 27.01.17 12:18
@1.gabii píše:
Ahoj holky,
potřebuju se asi jen vypsat, jsem úplně na nervy.
V práci mi oznámili, že pojedu ještě s jedním kolegou do zahraničí na návštěvu k zákazníkovi. Já jsem z toho na prášky, protože jsem angličtinu použila naposledy na střední, což už nějaký ten pátek je a já se vážně bojím, že se ztrapním. Rozumět jim určitě budu, ale horší to bude s odpovídáním. Prý tam budou chtít něco prodiskutovat. Navíc nemám ráda, když vás hned odsoudí jen kvůli tomu, že neovládáte jazyk na takové úrovni. Vůbec nevím jak se na to připravit, mám asi ještě měsíc, tak jestli se ještě učit nějaká slovíčka nebo si myslíte, že je to zbytečné? Vážně se bojím, že tam ze sebe udělám absolutního blbečka :(

Copak kdyz udelas blbecka jen ze sebe, ale aby to neodnesla firma.

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 27.01.17 12:18

A nemohl by zákazník poslat dotazy předem? že byste se nabídli, že mu to přehledně předzpracujete a na místě příp. dovysvětlíte?

ivašot.
Kelišová 6584 příspěvků 27.01.17 12:19

@1.gabii A co si zkusit narychlo sehnat nějakého rodilého mluvčího, že by ses trochu rozmluvila a ztratila ostych.
Jinak v tom nejsi sama, já dneska vedla v práci telefonát v němčině, že bych se snad hanbou propadla. Ale nakonec jsme se nějak domluvili a ještě se tomu zasmáli.

Jana525
Závislačka 4873 příspěvků 27.01.17 12:19

Zaplat si rychle nekoho na konverzaci one to one. Klidne po skypu

Ornwen
Závislačka 4534 příspěvků 27.01.17 12:23

Slovíčka nejsou od věci, ale hlavní je se nebát něco říct. Nevím, jestli jedeš přímo do aj mluvící země, ale i kdyby jo, tak oni to řešit nebudou. Důležité je tam mluvit, snažit se řešit to, co oni chtějí řešit, nebo si jen tak s nimi povídat. Když budeš mlčet nebo se schovávat, bude to vypadat mnohem hůř.

Zkus třeba se na ulici zeptat na cestu (tady, ale anglicky) nebo se domluv s tím kolegou a prohoďte spolu pár vět.

Bábrdl
Generální žvanilka 21484 příspěvků 27.01.17 12:24

@1.gabii Zaplať si individuální konverzaci. To ti hodně pomůže.

Jana525
Závislačka 4873 příspěvků 27.01.17 12:25

Slovicka bych se naucila k tematu, prece vis, o cem tam budete jednat, ne? Tak rozhodne si na to tema pripravit slovni zasobu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >