Prádlo po usušení nevoní

72
21.11.19 04:56

Prádlo po ususeni nevoni..

Ahoj holky poridila jsem si pračku se sušičkou. Zatim jsem dala jen 2× program i se sušením a jako moc to nevonělo spíš takový jako teplo nechci říct spálený :D ale prostě vůně hrůza.. A to jsem dala suchý do skříně a suchý k žehlení a to bylo navíc tak zmačkaný :nevim:…tak jak jsem se na tu novou pračku těšila, tak snad si zvyknu. Moc děkuji za rady a jinak dobré ráno :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13166
21.11.19 06:58

Mě také prádlo ze sušičky nevoní. Ale mě to nevadí. Do klasické sušičky se dají přidávat vonné ubrousky atd. Ale do téhle kombinované je dáš asi těžko. Holt se s tím budeš muset smířit. Prádlo jsem na program „suché do skříně“ měla také zmačkané. Suším většinou na šetrnější program mixu bavlny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1361
21.11.19 07:08

Ja mam pracku a susicku zvlášť. Při asi dvou usušení mi prádlo taky smrdělo. Pak jsem koupila vonné ubrousky a krásně mi to voní. kdyz to mas ale takhle dohromady tak to mě nenapadá nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
21.11.19 07:12

To, že ti zůstalo zmačkané, je pravděpodobně tím, že jsi ho dala do sušičky moc (taky se mi to parkrat stalo). taky dej pozor - do pračky se rozděluje prádlo podle barvy, ale do sušičky bys ho měla rozdělit podle materiálu. a poslední vec, vune.. ještě se mi nepodařilo přijít na to, co dát do sušičky, aby prádlo vylozene vonělo, ty ubrousky opravdu nepomáhají. Ale ze začátku jsem dvakrát nebo třikrát otevřela pračku a vyloženě mi to prádlo po vysušení páchlo, tak jsem se potom pídila a ona se nesmí totiz dávat do sušičky aviváž (respektive jakoby do té pračky před tím nemáš dát aviváž pokud budeš sušit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3727
21.11.19 07:21
@DORYnka píše:
Ahoj holky poridila jsem si pračku se sušičkou. Zatim jsem dala jen 2× program i se sušením a jako moc to nevonělo spíš takový jako teplo nechci říct spálený :D ale prostě vůně hrůza.. A to jsem dala suchý do skříně a suchý k žehlení a to bylo navíc tak zmačkaný :nevim:…tak jak jsem se na tu novou pračku těšila, tak snad si zvyknu. Moc děkuji za rady a jinak dobré ráno :mavam:

Mam taky kombinaci a pradlo mi ze susky voni. Prvnich par cyklu se musi susicka zajet, to mi pradlo nevonelo (asi tak prvnich 5 suseni). Nesmis davat pradla moc, ja zapinam suseni zvlast a pridam tam vonici ubrousek do susicky. A dobre jsou i ty vonne kulicky misto avivaze. Detem teda nepridavam nic navic, jen prasek na prani a klasickou avivaz. To, ze avivaz nici susicku uz neplati. A je dobre minimalne jednou za mesic pracku vycistit (prazdna pracka, program na min.60° a do nasrzky na avivaz nalit ocet).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6157
21.11.19 07:29

Ono pračka se sušičkou dohromady není zrovna výhra. Prádlo nikdy nebudeš mít tak rovné jako ze samotné sušičky. Pokud je úplně nová tak se asi potřebuje „vypálit“. Na vůní jsou ubrousky nebo nějaký EO na provoneni (nakapat třeba na kapesník a přihodit k pradlu), ale jinak moc neporadím aviváže nesnáším a vůní z prášku vyplachuju octem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2699
21.11.19 07:32

@Barrrbucha mozna u kombinovanych je to jinak, ale i novych a drahych susicek je psano, ze se nesmi pouzivat avivaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3727
21.11.19 07:35
@Cenarius píše:
@Barrrbucha mozna u kombinovanych je to jinak, ale i novych a drahych susicek je psano, ze se nesmi pouzivat avivaz.

Myslim kombinaci. Mam kombinovanou tri roky a zakazano to neni. Ale je pravda, ze kombinace neni zadna vyhra. Uz se tesim, az to budu mit zvlast. Samostatna susicka je lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
21.11.19 07:37

@Barrrbucha Ja mam rok starou kombinovanou candy a mam v navodu, ze se nesmi pouzivat avivaz a upozornoval me na to i opravar, kdyz tu byl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3727
21.11.19 07:45
@solip píše:
@Barrrbucha Ja mam rok starou kombinovanou candy a mam v navodu, ze se nesmi pouzivat avivaz a upozornoval me na to i opravar, kdyz tu byl
:) Dobra tak jinak, u nekterych kombinaci neni zakazana avivaz. Predpokladam, ze zakladatelka se bude ridit navodem od vyrobce. Predmetem diskuze je neco jineho. @DORYnka Rid se samozrejme navodem od vyrobce, co se avivaze tyka. Zkus zapinat suseni zvlast a pridat tam vonici ubrousek nebo existuji specialni parfemy do susicky. Nevim znacku, google poradi. At ti pradlo co nejdrive pekne voni. ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1323
21.11.19 07:46

S kombinovanou neporadím, já mám sušičku zvlášť a prádlo mi voní. Pouzivam jen vyzkoušené praci tablety, aviváž vůbec, hlavně kvůli dceři, po jiných se mi osype. Pradlo mi krásně voní i bez nějakých ubrousků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
984
21.11.19 07:57

Sušičku mám odděleno a aviváž do pračky normálně dávám, prádlo voní, když ho tam dám hodně nebo ho tam nechám ještě půl hodiny po vysušení ležet, tak je také zmuchlané. Jinak když je ho tam akorát a vyndám hned tak ne… Netuším kde je problém, leda mě napadá jestli to není tím, že je to kombinované.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11159
21.11.19 08:10

Ja teda zkusenost nemam, ale napadlo me zkusit ty vonavy perlicky, jak hodis do pracky pred pranim, jestli se to muze :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
21.11.19 08:20

Ja mam kombinaci asi mesic a chvili trvalo nez se prackosusicka.. nevim.. vysmradla tou novotou.. ted uz je to vvpohode, pridam tam vzdycky ten vonny ubrousek na suseni. A zapinam zvlast prani a zvlast suseni.
Urcite je lepsi mit zvlast pracku a susicku, ale mne se nevesla :-( a ani ta kombinace neni vubec spatna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
21.11.19 08:25

Mě prádlo taky krásně voní, používám jen prací prášky typu Ariel a Persil, žádné ubrousky ani aviváž. Ale nesmí se pračka natož pak sušička narvat k prasknutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama