Prarodiče nemají zájem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Erya
Povídálka 42 příspěvků 24.09.14 13:40
Prarodiče nemají zájem

Dobrý den, s partnerem se ted dost často hádáme kvůli jeho rodičům. Chtěla bych slyšet názor někoho nezaujatého. Naše malá měla před měsícem 2 roky a oni jí nedošly popřát, neposlaly sms ani nic prostě a ve mě to vyvřelo. Staví se vždy u nás asi jednou za půl roku, ale podle mě ne kvuli malé, ale posledně potřebovali půjčit auto, vyvolali nám kredit, atd. Za celou dobu, co je malá na světě, jí nedali zhola nic, ani to blbý lízátko, ani jednou mi ji nepohlídali, nevzali na hřiště… Na Vánoce se taky na ni vyprdli, i na svátek, Dětský den, Velikonoce.. Partner je pořád omlouvá, že se topí v dluzích, že jsou z toho mimo, ale já se nedivím, protože ani jeden nejsou v důchodu a samozřejmě nemakají x let.. Bydlí asi 10 km od nás, ale v naší dědině mají chalupu a jezdí sem každý víkend, nebo i v týdnu, nechávají tam na dvoře psa a jezdí ho krmit. :zed: Tak bych čekala, že když zajedou za psem, tak se můžou stavit i za voučetem. Nebo mi hlídat malou, abych mohla nastoupit do práce aspoň já, taky nejsme zrovna nejbohatší. To je ale jen moje představa, malá se jich bojí, nezná je a oni se příšerně diví, když se ptá, kdo že to je, když je viděla max. 5 krát v životě.. No já už mám dost, chci pro svou malou to nejlepší a podle mě je lepší prarodiče nemít, než mít takové… To jí mám pak vysvětlovat, proč na ni kašlou, až se bude ptát? Řekla jsem partnerovi včera, že je u nás nechci, ať raději nechodí.. No samozřejmě on se příšerně urazil, že jsou to přece jenom jeho rodiče ať jsou jakýkoliv, že je odepsat nemůže.. A je mezi náma zle :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 24.09.14 13:44

Tvůj partner má pravdu - jsou to jeho rodiče.

Že se Ti nelíbí, že se vnučce dost nevěnují a dokonce jí nehlídají, abys Ty mohla do práce… víš, promiň, ale to je Tvůj problém. Oni nedělají nic zlého, jenom je vnučka prostě zatím moc nezajímá.

Nemáš právo odstřihávat partnera od jeho rodičů jenom proto, že „Ty bys něco čekala“… že bys chtěla, aby projevovali zájem. Láska, zájem a city, to nelze vynutit. Chápu, že Tě to mrzí, ale to se prostě stává.

Tímhle způsobem dosáhneš jenom hádek ve vlastní domácnosti… jsou to rodiče Tvého muže a zakazovat jim přístup k Vám jenom proto, že nejsou takoví, jaké bys je chtěla… to by bylo hodně velké hulvátství.

Příspěvek upraven 24.09.14 v 13:46

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 24.09.14 13:45

Nekdo proste neni babicko-dedeckovsky typ. Nemaji bohuzel/bohudik povinnost hlidat, kupovat, navstevovat. :nevim:

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 24.09.14 13:45

Ahoj, tak určitě je to smutné, ale jestli mají finanční problémy-tak bych nečekal nějaké dary.
A povinnost hlídat také nemají. Tak se na ně vyprdni, soustřed se na vlastní rodinu a je to.!!!

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 24.09.14 13:45

A tak si trochu protiřečíš ne? Na jednu stranu chceš, aby k vám jezdili, pak řekneš manželovi, aby nejezdili vůbec… :nevim:
A tvůj muž má pravdu. Jsou to jednou jeho rodiče, tak se má na ně jakože vyprdnout a zpřetrhat veškeré kontatky… To od něj snad ani nemůžeš chtít tohleto :!

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 24.09.14 13:45

Muze te to mrzet tvuj postoj je celkem pochopitelnej. Ale partnerovi styk s nimi zakazat nemuzes a prarodice nemaj povinnost se starat nebo hlidat je to vase dite. Ja byt tebou tak se na ne nezlobim, ale zaroven bych rekla at obi nic necekaji ode me

Příspěvek upraven 24.09.14 v 13:47

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 24.09.14 13:46
@Kofolová píše:
Nekdo proste neni babicko-dedeckovsky typ. Nemaji bohuzel/bohudik povinnost hlidat, kupovat, navstevovat. :nevim:

přesně tak. To že zakladatelka má dítě, neznamená, že oni mají nějakou povinnost. :nevim:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.09.14 13:49

@Erya uvědom si, že nikdo nemá povinnost být z vašeho dítěte poprděnej.. takže klid. Je to jejich problém. POkud nemají zájem, ať ho nemají, však je nenuť. Oni se připravují o to pěkné.

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 24.09.14 13:50

Ja te naprosto chapu.mam neco podobneho.jen s tim razdilem, ze oni se tvari jak syna desne miluji, koupi mu hracku, ale na par mesicu maji splneno.ale jak jde o syna jejich dcery- jooo tam to funguje a tam se muzou rpzkrajet.taky mivame doma horke chvilky kvuli tomu. a ja uz jsem ve fazi, kdy je zacinam fakt nesnaset.

neila
Extra třída :D 11732 příspěvků 24.09.14 13:51

@Erya já tě chápu, taky by mě to hrozně mrzelo a osobně si neumím takový přístup od prarodičů představit :nevim: obzvlášť když tam jezdí…a jak si řekla, za psem přijedou :|
Ale s tím, co si řekla příteli, že nechceš, aby k vám jezdili, to si opravdu přestřelila :jazyk: omluvila bych se mu a vysvětlila mu, že to ze mě vypadlo v návalu vzteku, že tě prostě mrzí jak se chovají k malé… Myslím, že to pochopí, určitě ho to mrzí také, ale jsou to jeho rodiče, nemůže za to jací jsou a má je rád…

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 24.09.14 13:52

@Erya Taky si myslím, že prarodiče nemají povinnost hlídat vnouče, ani mu nic kupovat. Jako očekává se to od nich, ale vynucovat to nejde. Musí chtít sami

Králičice
Extra třída :D 13335 příspěvků 24.09.14 13:54

A zkoušela jsi třeba s partnerem řešit to, že by jste prarodičům za hlídaní přispívali? Moji rodiče nejsou hlídací, oba zaměstnaní, ale dceru milují.. Jen se pak diví, že dcera řve, když je vidí :nevim: Tchán mi zase v neděli dělal přednášku o tom, že malou vídají málo (1× za týden, max 14 dnů - sem tam tam manžel s dcerou zůstanou přes noc, bydlí v jiném městě) - člověk si nevybere ;)

ospalámyš
Kelišová 5438 příspěvků 24.09.14 13:55

Nemají zájem o kontakty, tak pak jejich problém, že je vnučka nebude navštěvovat v domově důchodců, protože to pro ni budou naprosto cizí lidé. Por tebe nakonec taky.
Jejich rozhodnutí, následky si ponesou sami, pokud nestojí o to trávit čas s vnoučetem. Co v životě děláš se ti pak vrací jako bumerang a pokud se odcizíš s blízkými, nemůžeš čekat vřelé vztahy a poustu pomoci na konci života až to budeš potřebovat…
Tak ybch to brala. Jestli nemají peníze, tak bych nějaké dary neočekávala. ¨¨

Ale vzájemná pomoc a budování vztahů je v normálních rodinách snad normální.

Příspěvek upraven 24.09.14 v 13:59

Fjodorka
Extra třída :D 11333 příspěvků 24.09.14 13:55

Ja nevim, proc se kvuli tomu hadas ty s muzem, copak on za to muze?

Neres to, stejne to nevyresis. Ale zakazovat navstevy je kravina, copak ty prijimas jen navstevy, ktere chodi casteji, nez je tebou urcene casove obdobi?

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 24.09.14 13:56

@ospalámyš super.presne toto bych potrebovala sdelit tchyni, ale nemam na to koule

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >