Přechod z rod. přísp.na mateřskou, formuláře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Theodoula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 15:01
Přechod z rod. přísp.na mateřskou, formuláře

Prosím o radu, z rodičovského přísp. budu přecházet na mateřskou, zaměstnavateli jsem Žádost o peněžitou pomoc v mateřství zaslala - reagoval tak, že pouze chce RL dítěte, až se narodí. Toto jsem šla oznámit na OSSZ, tam mi dali Hlášenku změn osoby, kt. pobírá dávku st.soc.podpory rod. příspěvek, to bych chápala tak, že vyplním a vrátím na OSSZ… A ještě jsem dostala Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rod. přísp. podle mě to vyplní úřad, kde mi to vydali, ale nechápu, proč mi to dali, ať si to vyplním. Je tu prosím někdo s čerstvými zkušenostmi. Nesnáším úřady a formuláře, nechala jsem se odbýt a teď sháním po netu co se dá. Díky

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 27.10.14 15:13

No, je to trchou zmatené a podle těch formulářů mi tak trochu přijde, žes nebyla na OSSZ, ale na odboru státní sociální podpory při UP… a tu hlašenku vyplníš a odevzdáš na UP a to druhé vyplníš a necháš potvrdit na OSSZ.

Theodoula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 15:19

Ano, to je vlastně pravda, byla jsem na ÚP, takže už mi to je jasnější musím na OSSZ! Už se mi začíná rozsvěcet, děkuju

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 27.10.14 15:22

@Tatian Jo a na tu OSSZ nechoď zbytečně brzo, většinou jsou schopni to potvrdit, až když mají zpracovanou první PPM, což bývá když ti první přijde.

Theodoula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.14 15:40

Já jsem v tomhle hrozně nepraktický člověk, můžu se ještě zeptat, když mi MUDr.do té žádosti o mateřskou napsala dat. počátku 13.10. a zaměstnavateli jsem to poslala 10.10., tak jestli se od něčeho dá odvodit datum, kdy mi asi mateřská přijde? V říjnu jsem dostala rod. příspěvek, budu ho vracet? Dík za jakoukoli informaci…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 27.10.14 16:37

@Tatian Někdy v první půlce listopadu a ten co přišel v říjnu vracet nebudeš, ten je za září…

abela
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.10.14 18:52

Teď to taky obíhám, byla jsem na ÚP tam jsem vyplnila tu hlášenku a mám jim tam ze sociálky přinést potvrzení o mateřské, ale to mi dají až po té, co mi první mateřskou odešlou, takže někdy v listopadu. Je to magořina a už vidím jak s novorozencem obíhám úřady. :-(

Theodoula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 08:53

Je to opravdu magořina, člověk někdy hledá logiku, ale tu to má asi jen pro ty co to vymýšlí a jsou pravidelně školení, jinak to je fakt zoufalé… dík za reakce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >